Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Az "Eredet" c. filmet ki hogy...

Az "Eredet" c. filmet ki hogy értelmezte?

Figyelt kérdés

Megnéztem az "Eredet" című filmet, de sok dolgot nem értek belőle. Valaki tudna, ha van kedve, akár részletesen is beszámolni arról, hogy szerinte a dolgok hogyan és miért történtek? Kerestem a neten cselekményleírást, de nem találtam olyat, amiben megtaláltam volna a dolgok magyarázatát.


A válaszokat előre is köszönöm!



2014. jan. 13. 15:53
 1/6 anonim válasza:

Nézd meg még 1x !!

én is csak másodikra értettem meg!:)

2014. jan. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
de pontosan mit nem értesz? én értek mindent és megpróbálom elmagyarázni, ha van konkrét kérdésed
2014. jan. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Hát pl. miért nem érhetnek hozzá az emberek egymás toteméhez? Hogyan lehet többszörös álomból lökéssel kikerülni, ha halállal nem? Cobb felesége a váróban ölte meg magát? Ha igen, akkor ott miért hal meg ténylegesen az ember? És ha nem, akkor a valóságba hogy kerültek fel? Lejárt az alvási idejük a valóságban, ahol elaludtak? Miért kellett a végén a lökéseket összehangolni? Miért nem lehetett volna külön-külön feljutni az álomszintekről? A végén Cobb nem maradt ott a feleségével? (Csak mert a repülőgépen ő is felébredt)

Egyelőre nem találtam többet, de biztos lesz még... :)

2014. jan. 16. 15:54
 4/6 A kérdező kommentje:
Ja és hogy lehet, hogy az ember álmát nem saját maga irányítja, építi fel, hanem egy "építész"? Ezt hogy tudják befolyásolni?
2014. jan. 16. 16:03
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

az, hogy nem érhetnek egymás toteméhez inkább babona szerintem, annak nem annyira van jelentősége, ugye a csaj is hozzányúlt volna, vagy talán azért, hogy nehogy észrevétlenül kicseréljék, vagy ilyesmi.


ha csak 1 szinten vagy lent, akkor lehet halállal felkerülni, ahogy az elején is, ezt nem tudom pontosan, hogy többszörösnél miért kell lökés, de egyszer van arról szó, hogy akkor lehet, hogy szintén a váróba kerülsz.

azt én se értem teljesen, hogy miért kell összehangolni, miért nem lehet egyenként felkelni, de nyilván ezt csak lentről felfelé lehetne, az első szinten nem tudsz felkelni, ha alatta kettővel még alszol...


cobb felesége nem a váróban ölte meg magát, hanem a valóságban, pont ez a lényeg, hogy ők ugye ott rostokoltak évtizedekig a váróban és a csaj már azt hitte, hogy az a valóság, mert a babaházban a széfbe elrejtette az igazságot (a pörgettyűt) és nem akart ott meghalni, mert azt hitte az az élet. ezért ültette el a fejében cobb, hogy meg akarjon halni és az volt a baj, hogy hiába jöttek fel a valóságba, a csaj még mindig meg akart halni (azzal a keret sztorival, hogy a valóságról hitte, hogy álom), tehát a valóságban volt, hogy kiugrott az ablakon, pont ezért körözték a rendőrök cobbot, mert azt hitték ő lökte ki.

de amúgy a váróban is megölték magukat, amikor a vonat elég feküdtek, de attól csak annyi lett, hogy felébredtek. én csak azt nem értem, hogy ha ennyi volt, hogy jön egy vonat a fejedre és felébredsz, akkor miért kellett ott rostokolniuk előtte évtizedekig....

Nem marad ott a feleségével, hiszen a repülőn felébred, majd az apósa várja a reptéren, haza megy vele és végre meglátja a gyerekei arcát is.

az építészes kérdésre meg azért nehéz válaszolni, mert ez ugye egy film, de amúgy a való életben is hiába a te álmod semmi hatásod nincs arra, hogy az hol játszódjon, vagy kik legyenek a szereplők, tehát gondolom az építész azért kell, hogy legyen kiút, stb. ne a vakvilágban rohangáljak véletlen szerűen.

2014. jan. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sokat megértettem!
2014. jan. 17. 14:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!