Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Melyek a leginkább elgondolkod...

Melyek a leginkább elgondolkodtató filmek?

Figyelt kérdés

Valami elvontat keresek, aminek tényleg van értelme. (vagy animék)

Például: Amerikai história, Viharsziget, A Tégla, Az utolsó szamuráj, DeathNote, Harcosok klubja stb...



#elgondolkodtatófilm
2014. márc. 7. 19:22
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
58%
Donnie Darko, Hatodik érzék, Memento, Amerikai pszicho, Egy csodálatos elme.
2014. márc. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
52%
Az ötödik pecsét (magyar film). Nem győzöm reklámozni, de így se nézi meg senki:(
2014. márc. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Ezt láttam legutóbb, nekem nagyon tetszett: [link]
2014. márc. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

Jah és még ezt is ajánlom Neked, ha tetszett a viharsziget.

Ördögsziget: [link]

2014. márc. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Amerikai szepseg (tarsadalomkritika van benne), Rekviem egy alomert (a legjobb drogos film, de nemcsak a drogrol szol). Lattad mar ezeket?
2014. márc. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
A rekviem egy álomért meg szerettem volna nézni, de valahogy nem vettem rá magam... féltem túl mélyen fog hatni. Köszönöm a válaszokat!
2014. márc. 7. 21:29
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

A rekviem egy álomért tényleg nagyon erős film. Teljesen passzívan ültem le megnézni és... a zseniális operatőri munka és színészi játék olyan mélyen hatott, hogy nem nagyon fogok drogozni a közel jövőben.:D


Ha kicsit vallási témájú is érdekel, akkor a 'Krisztus utolsó megkísértése' talán a legművészibben mutat rá a kérdésre, hogy mit jelent a megváltás. Talán korunk legjobb rendezőjének és két színészének munkája egy erős alapmű feldolgozásával.


A mechanikus narancs c. film szintén egy erős 10/10-es alkotás. A mai erőszakra épülő korcs kultúránk kritikája és egy mély, tartalmas üzenete is van. Felteszi a kérdést: "mit jelent jónak lenni?" és elgondolkodtató, örök érvényű választ ad rá.


A belső tenger c. film eutanáziával kapcsolatos. Azt a kérdés járja körül, hogy vajon gyilkosság-e az, ha a halálba segítünk egy embert, aki szeretne meghalni, mert számára kín az élet, de fizikailag képtelen megölni magát. Szintén zseniális mestermű.


A "Jelenetek egy házasságból" c. filmet akkor nézd meg, ha biztos vagy benne, hogy a pároddal nagyon erős a lelki kapocs, különben nem fogsz tudni ugyan úgy nézni rá.


A "Hetedik" c. film a 7 bibliai főbűn jelenlétét mutatja be a jelen korunkra vetítve. 3 kiváló színész és nagy fordulat. Szintén kötelező.


Gran Torino. Clint Eastwood talán utolsó filmje, amit ő rendezett és játsza a főszerepet. Egy öregember konzervatív látószögéből írja le Amerikát, ahol valójában nem is létezik, olyan, hogy "amerikai", mindössze különböző rasszú, vallású és életfelfogású embercsoportok. Amerikainak lenni nem azt jelenti, hogy őshonos vagy, hanem a boldog, nyugodt életet keresésed egy "ígéretes" államban, ahol valójában senki sem ízig-vérig amerikai, kivéve persze a helyben gyártott, gyönyörű Gran Torino-t. :) 10/10.


Egy másik kedvencem a Brian élete. Azon felül, hogy sz@rrá röhögöd magad, minden jelenet valami erős utalás egy mai jelenségre. Iszonyatos irónia és szarkazmus keveréke, a záró jelenet pedig talán az egyik legerősebb a filmtörténelemben.


Hirtelen ezek jutnak az eszembe. Szerintem a filmgyártás legjobbjai, esetleg 1-2 film még ráférne a listára.

2014. márc. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Amerikai szépség, Dogville, Truman Show, Babel, Pillangó-hatás, Mr. Nobody
2014. márc. 8. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Nezd meg a Rekviem-et. Nagy hatassal lesz rad szerintem.. de ez a lenyege. Hogy hasson es hogy elgondolkoztasson. Egyebkent a zeneje is zsenialis.
2014. márc. 8. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Ja es ha megnezted, majd irj, hogy tetszett. :)
2014. márc. 8. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!