Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Mocsok (Filth) c. elvont...

A Mocsok (Filth) c. elvont filmhez hasonlót tudtok?

Figyelt kérdés

[link]

nyilván a kérdés azokhoz szól akik látták már eme műremeket



2014. márc. 11. 21:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Sajnos nem sok művészfilmnek álcázott, buta, semmirekellő filmet ismerek, úgyhogy sajnos nem.


De ha érdekelnek jó filmek, akkor írhatok.

2014. márc. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Na de miért volt buta, semmirekellő ? Most már erre vagyok kíváncsi :D
2014. márc. 12. 01:34
 3/5 A kérdező kommentje:
szerintem csak nem értetted meg
2014. márc. 12. 01:35
 4/5 anonim ***** válasza:

A filmmel a legnagyobb probléma, hogy a fiatal Jon S. Baird (a rendező) túl nagyot akart markolni, egy viszonylag rövid filmbe akart belezsúfolni túl sok mindent, így egy hatalmas katyvasz lett az egészből.


Először is: a film stílusát nem nagyon lehet belőni, az eleje valami gyenge Torrente koppintás akar lenni, úgy ahogy még működik is, többször nevettem rajta.

A közepe valami nyomozás, útkeresés, kapcsolatok bemutatása, sajnos érdektelen.

A befejezés meg mintha valami kemény dráma akarna lenni (a teljesen elcsépelt tudathasadásos szállal), de egyáltalán nem súlyos, sokkoló, vagy megindító, mivel a film annyi fele indult el a maga 97 perce alatt, hogy a karaktereit nem volt ideje bemutatni és megszerettetni.


Másodszor: A film teljesen zagyva, összevissza ugrál a szálak közt úgy, hogy közben semmiféle tartalmat nem sikerül közvetítenie.


Harmadszor: Itt ott hiányos a film, apróbb dolgok nincsenek magyarázva benne, amik nélkül a filmnek nincs értelme, tehát a rendezés rossz. Sajnos nem emlékszek rá, hogy mi volt a bajom (pedig több is akadt), mert annyira nem maradt meg a film.


Negyedszer: A film stílusa és hangulata egyértelműen a két kortárs, angol rendező sikerfilmjeiből lett összelopva (Danny Boyle - Trainspotting, Guy Ritchie - Blöff/Ravasz), de sajnos valahogy együtt nem működtek, legalábbis itt nem.


Hogy valami jót is írjak: A főszereplő arc elég korrekten játszott, emellett a film zenéi engem eléggé eltaláltak.

Egy nézést talán megér, talán.


Sajnos nem tudtam tökéletesen összeszedni a problémáimat a filmmel kapcsolatban, mivel már hónapokkal ezelőtt láttam, ha frissebb lett volna az élmény, akkor az én írásom is kerekebb lett volna.

2014. márc. 12. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Utolsó nincs igazad.Csak át kell látni ezt a filmet,ez nem arról szól mint a legtöbb film nyomózgatunk utána néhány lövés és elfogják a tettest.Például ahogy a végén elmondja az emberek félnek a világtól,ahogyan ő is csak erősnek próbálja mutatni magát mert ez tesz valaki győztessé hány alkalommal képzelt maga elé fantomokat?Mégis erős tudott maradni mellette bent van miért változott meg,családja el hagyta testvérét megölte és magába fojtotta ezeket a dolgokat amit a drog és alkohol szépen kihozott belőle.Tény mindenkit kihasznált és manipulált hogy előre juthasson az lényegtelen hogy saját maga miatt vagy a családját vissza kapja az miatt "De bele gondolva tényleg csak 1 igaz barátja volt a végén,szóval jól tette hogy így keverte a lapjait hogy előre jusson a többi embert nem érdekelte mi lett vele".Meg a vége ahogy kinevette a halált és azt mondja ez ilyen dolog és itt vissza térve a videóra minden ember fél csak az az erős aki nem mutatja ki az az valójában félt öngyilkos lenni.Meg sok bölcsesség elhangzott a film alatt csak sokan viccesnek vagy össze visszának találták.Sajna kevés ilyen műremek film van hogy a kérdező szavaival éljek,valószínűleg nincs rá igény mert az emberek nagy része jobban szereti a mondandó nélküli látvány filmeket amiknek nincs sok történetük.Véleményem a filmről szerintem nagyon jól bemutatta az emberek sötét oldalát ez a film.
2015. jan. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!