Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Alien filmeket milyen sorrendbe?

Alien filmeket milyen sorrendbe?

Figyelt kérdés
Milyen sorrendben nézzem? Illetve milyen a kapcsolat ezek között a filmek között: Alien 1-2-3-4, AVP 1-2, Predátor (2012), Alien - A kezdet (2012)

2014. márc. 16. 10:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Alien 1-2-3-4


A többit hagyd ki.

2014. márc. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az Alien 1-4 a jövőben játszódik, ebben a sorrendben.


A Predator 2012-t nem ismerem, a régebbi Predator filmek napjainkban illetve a közelmúltban játszódtak.


Az Alien történetét a Predatorral az Alien vs Predator filmek kötik össze.


Az Alien - A kezdet egy Asylum film, nincs köze az eredeti filmekhez. Az Asylum filmek lényege, hogy alacsony költségvetéssel és Zs-kategóriás színészekkel forgatják le az eredeti filmek hírnevét meglovagolva azok folytatásait, előzményfilmjeit vagy éppen hasonló történetet. (Pl. Világok harca 2., Titanic 2., A nap, amikor a föld megállt, Amityville Haunting, Paranormal Entity stb.)

2014. márc. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Idővonal:


1987 - Ragadozó

1992 - Ragadozó 2


2004 - Alien vs. Predator

2007 - Aliens vs. Predator: Requiem


2092 - Prometheus


2122 - A Nyolcadik Utas: A halál (Alien)

2179 - A Bolygó Neve: Halál (Aiens)

2179 - A Végső megoldás: A halál (Alien³)

2379 - Feltámad a halál (Alien - Resurrection)



Én a helyedben az Alien és a Predator univerzumot szétválasztanám egymástól, két külön univerzumba.


Úgy tudom, hogy valakinek kipattant az elméjéből, hogy a két univerzumot össze kellene mosni képregénybe, és így tovább.

Ez olyan, mintha a Csillagok Háborúját a Harry Potterrel mosnák össze.. ugyan kérem.


És nincsenek is átfedések a filmek között.

2014. júl. 22. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Bocs, a Ragadozók című filmet lehagytam. Az idődővonalon 2012, ahogy írtad.
2014. júl. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Filmek között vannak átfedések csak azok könyvben, játékban és képregényben. AvP 1 filmet a Predator: Concrete Jungle köti össze az Alien filmmel. Az AvP pedig szintén 2004-ben játszódik.


AvP 2 végén feltűnik az OWLF ami a Ragadozó 2-ben is van. Ragadozó 1 eseményeire a többi 2 Ragadozó film utal.


Ezen kívül sok képregény és könyv egyfajta film folytatás vagy utalnak rá. Az AvP-s cuccok pedig ötvözi a Ragadozó és Alien történéseit és továbbfűzi azt.

2014. júl. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
6/5. Már ne haragudj, nem kötöszködésből, de ha a könyvekben, és, ha a képregényben van átfedés, akkor az filmbe hogy kerül bele? A könyv az könyvvilág, a film az filmvilág, a képregény az képregényvilág. Nincs sok köze egymáshoz. Én úgy értettem, hogy filmekben nincsenek átfedések, nem pedig az egészet egybeveszem. És ezalatt azt értettem, hogy a különálló Predator filmekben (kivéve a második részt, ahol az második alien film koponyája van) és a különálló Alien filmekben sincs.
2014. júl. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!