Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Gyilkos elmék szerintetek...

A Gyilkos elmék szerintetek is rossz hatással lehet az emberekre vagy éppen a gyerekekre?

Figyelt kérdés

[link]


A kommentelők azt mondják, a gyerekeket nem szabad leültetni a film elé, nem nekik való. Szerintem viszont pont ilyeneket kellene nézniük és tanulhatnának belőle. Pl. hogy mindent megfelelő szemszögből kell nézni. A kemmentelők pl. ebben a filmben az erőszakot látják, én viszont az együttérzést, megértést, megismerést (önmagunkét és másokét) stb.

Az emberek vajon miért vakok? Miért nem látnak tovább az orruknál? És még ők mondják azt, hogy hogyan kell helyesen gyereket nevelni, hogy mit lehet megengedni a gyereknek, és mit nem, amikor maguk sem látják megfelelően az életet.


2014. márc. 24. 16:28
 1/5 anonim ***** válasza:
73%

14 éves vagyok, nézem a sorozatot, nekem a kedvenc sorozatom. Véleményem szerint nem a kor dönti el, hogy ki nézze meg és ki nem, hanem az érettség. Van olyan gyerek, aki ebből tényleg rosszat tanulna, de az is lehet, hogy egy butább de idősebb ember is. Viszont gyerekek közül is van aki fel tudja fogni, hogy ez a film nem azt akarja üzenni, hogy a gyilkosság jó, és hogy megoldás a gyilkosság.

Ehhez a sorozathoz kell bizonyos értelmi szint is szerintem, akinek nincs, az nincs is miért nézze, másnak viszont nagyon érdekes sorozat lehet. És ez gyerektől függ, hogy megvan-e neki.


Ez a sorozat tényleg nem a rosszat akarja tanítani.

Ellentétben pl. a Felhők fölött 3 méterrel, amit mindenki istenít, de szerintem egy hülyeség, mert nem igazi szerelmet tüntet fel szerelemként, és az az üzenete, hogy ez az igazi szerelem.


Amúgy ha szeretnél a sorozatról beszélni, írj privátban, szívesen beszélgetek róla.

2014. márc. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem is gyerekeknek való azért azokat a karikákat nem véletlen találták ki.
2014. márc. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Én 12 éves vagyok és kedvenc sorozatom 
2014. jún. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Happytheeverafter ***** válasza:
Hat en 16 vagyok es miutan megnezek egy reszt nem merek kimenni a wcre nehogy vki megoljon ugy ahogy az adott reszben volt, szoval igen, szerintem karos es en a 13 eves testveremet sosem hagynam ezt nezni
2014. jún. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem sem való gyereknek az ilyesmi, és nem azért, mert ilyenen nő fel és majd ő maga is ilyen lesz. Hanem mert félelmet kelt bennük. Én pl. 8 évesen beleskelődtem tesómékhoz miközben a Tudom mit tettél tavaly nyáron-t nézték, és egyetlen egy jelenettől 1 évig nem tudtam egyedül aludni. :D


Azt meg, hogy az emberekre káros, nem tartom igaznak. Akire ez károsan hat, abban alapból van valami, és ha nem a film, majd egy könyv, vagy bármi más kihozza belőle.

Azért sem tartom károsnak, mert sok olyan dolog van benne, amit ha lát az ember, megtanulja. Pl. szerintem egy kicsit segít abban, hogy elkerüljük az áldozattá válást. Persze ez édeskevés ahhoz. És ahhoz is édeskevés hogy a bűnözők innen merítsenek ihletet. Aki ölni akar, az enélkül is megteszi. Aki meg nem, az ennek a hatására sem fog.

2014. aug. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!