Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Milyen programmal lehet...

Milyen programmal lehet animációs filmet készíteni?

Figyelt kérdés

Hogyan és milyen programmal lehet olyan animációs filmet készíteni, mint pl.: a Huntik, Ninjago, Tom és Jerry, esetleg egyszerűbbeket?????

Félig-meddig még kezdő vagyok, de aki olyat ír vissza, hogy nem kéne mindent nulláról kezdeni, az elmehet a .....

Szóval légyszi csak a lényeget!!

Előre is köszi a válaszokat!! ;)



2014. ápr. 2. 14:09
 1/1 anonim ***** válasza:
ez attól függ milyen rajzfilmet akarsz csinálni, a ninjago 3d a másik kettő 2d. 3d animációhoz ott vannak az autodesk termékek(3ds max, maya, softimage) és a blender, viszont ezeknek a programoknak az elsajátítása több évig tart még akkor is ha egy olyan egyszerű animációt akarsz csinálni mint a ninjago. A többi kettő képkockánként megrajzolt rajzfilm amin egyszerre többen is dolgoznak, egszer megpróbáltam egy ilyet, elég sokáig tartott és az eredmény se lett olyan jó mint ahogy elterveztem. 2d rajzfilmez használhatod az adobe flash-et vagy a toon boom studio-t, hogy ne keljen egyszerű mozgásokat képkockánként megrajzolni, ajánlott a tweenek használata. van még egy módszer amivel 3d segítségével lehet 2d hatást elérni hogy ne keljen képkockánként megrajzolni a mozgásokat, viszont itt is ugyan úgy el kell sajátítani a modellezést, textúrázást, riggelést, animálást stb.
2014. ápr. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!