Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Te mit gondolsz, ki az alábbi...

Te mit gondolsz, ki az alábbi 4 nyomozó közül a legjobb, kivel találkoznál vagy dolgoznál együtt és miért?

Figyelt kérdés

Tudom furcsa kérdés,de érdekel.Kérlek válassz és 1-tõl 5-ig pontozz valamint indokold röviden a választásod.

Sherlock (BBC)

Will Graham (Hannibal)

Patrick Jane (Mentalista)

Hercule Poirot



2014. ápr. 2. 20:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Will Graham nagyon érdekes pszichológiai szempontból, de szerintem nem jönnénk ki túl jól (annak ellenére, hogy nagyon hasonlítunk).


Sherlockot a befutó, mert tökéletesen az ellentétem, rengeteget tanulhatnék tőle, lenyűgöző az észjárása.


Poirot elől inkább menekülnék, sosem bírtam, se könyvben, se sorozatban.


Patrick jófej, de semmi extra.

A pszichopátiás beütésű emberek viszont nagyon érdekelnek, szóval Sherlock (és Will) lenne a választottam.

2014. ápr. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Szia! Köszönöm a válaszod! :) Én is őket választanám,de direkt nem írtam,mert kíváncsi voltam lesz-e még valaki aki "vonzódik" a két legfurább karakterhez. :)


Az indoklásod is azonos az én indokaimmal. Azzal a kis különbséggel,hogy én Sherlockot azért "kedvelem",mert azt leszámítva hogy én nem vagyok zseni, sokban hasonlítok rá. No nem vagyok szociópata,de hasonlóan állok az emberekhez, szóval szerintem kijönnék vele... Időnként megmondanám neki a magamét,de tényleg sokat tanulhat tőle az ember. :)


Will Graham-et én sajnálom és jobban félek tőle mint Hannibáltól...( Bár nem láttam még végig az első évadot)Viszont egyszerre érdekelnek is az ilyen emberek,csak nem tudom mennyire tolerálják ha valaki segíteni akarna nekik valahogy.Mert bennem van egy ilyen érzés...


Patrick Jane szerintem a legidétlenebb,amiért kedvelni is lehet,de néha már annyira idétlen nekem,hogy menekülnék előle XD


Poirotra is külön kíváncsi voltam,mert nekem is zsigerből unszimpatikus. Csak annyit mondok,hogy semmi érdekes nincs a kis fickóban és nem is tartozik a zsenik közé. Túl büszke a "szürkeállományára",ami igazából a nullával egyenlő, szóval nem az én "esetem" XD


Érdekes, tényleg van olyan hogy valaki vonzónak találja a kattant, illetve nem teljesen normális egyéneket?

2014. ápr. 3. 13:22
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ki lehetett talalni te melyket szereted. A kulcsszavakban a Sherlock es a Hannibal cimeit nagybetuvel irtad, mert kedveled, Patricket elviseled, ezert kisbetuvel kezdted A mentalistat, a Poirot viszont meg sem emlitetted bennuk:D
2014. ápr. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Patrick Jane, nagyon szeretem a mentalistát szerintem jó sorozat, és érdekesek Patrick trükkjei. Egyébként a dr.csontot is bírom abból is Bootht.
2014. ápr. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Wow! Nos, örvendek, Mr. Holmes! XD Tényleg SherLocked vagy! :) Nem mentegetőzöm, ezek szerint dolgozik a tudatalattim,de a Mentalista véletlen volt... Ami viszont szintén azt jelenti,hogy annyira nem érdekelt, tehát a következtetés helyt álló.Poirot pedig szándékos volt, bevallom. Ügyes. Ezek szerint nem vagyok nehéz eset. :D


Dr. Csontot azért nem írtam,mert csak néha nézem és nem ismerem annyira...

2014. ápr. 3. 15:14
 6/16 anonim ***** válasza:

Nagy különbség, hogy kivel dolgoznék valóban együtt és hogy ki az aki szimpatikus és jó olvasni, nézni.

A kedvencem egyértelműen Sherlock (nem csak a bbc hanem általában). A legnagyobb nyomozó az irodalomban szerintem. Ugyananakkor nem dolgoznék vele, mert szerintem egyszerűen összeférhetetlen jelleme van. Ráadásul a sorozatban még jócskán el is túlozzák, a könyvben egyáltalán nem ilyen. Mivel én is eléggé hasonlítok rájuk így egyrészt nem lennék hajlandó hallgatni nagyzolásukat egész nap, másrészt sosem elégednék meg annyival, hogy elviszem a dicsőséget, mint a detektívek akikkel dolgoznak. Mert az biztos, hogy ezek a karakterek nem igazán engedik, hogy érdemben rajtuk kívül valaki hozzátegyen a munkához.

Ugyanez igaz Jane-re is. Egyszerűen nem hajlandó másokkal együtt dolgozni, csak elvárja, hogy kövessék többé-kevésbé vakon. Nézni jó, de benne lenne... Teljesen más tészta.

Poirot és az "ő írója" inkább csak nem fogott meg.

Szóval maradna Will aki ugyan furcsa alak, viszont ő próbálkozik kapcsolatot teremteni a világgal annak ellenére, hogy nehéz neki. Én nem tudom miért félsz tőle, nekem sosem jött le úgy, hogy félni kéne tőle, mindig is egyértelmű volt, hogy mi a szitu - de nem akarok spoilerezni. Én naprakészen követem a sorozatot, és a második évadban még egyértelműbb lesz, hogy kitől kell félni.

Találkozni bármelyikkel szívesen találkoznék.

2014. ápr. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Igen, Sherlock jelleme erősen eltúlzott a sorozatban. Én például szeretem az új Sherlockot is,de ha már az eredeti szóba került, akkor azt mondom,hogy sokkal normálisabb,sőt nekem még csak nem is különc ember a novellák Sherlockja, épp ezért szerintem kicsit unalmas is volt és ezért teszik,hogy " felturbozták " a karaktert...

Jeremy Brett mai napig a kedvencem, nála jobb még Benedict Cumberbatch sem lehet és nem is kell hogy az legyen. Szigorúan véve össze sem lehet hasonlítani a két Sherlockot. Az egyik épp a novellákhoz, az író elképzeléseihez való hűségével, a másik pedig a túlzásokkal hódít és szerintem ez így jó is.

Ami BBC Sherlockot illeti,az ő karaktere számomra színesebb lett egy hangyányit.A túlzások miatt több mindent kinézek belőle és mivel olyan valakit kreáltak a karakterből akin nehéz kiigazodni, belőlem több érzelmi reakciót tud ki váltani az új Sherlock.


Én egyébként épp nem a nézésre vagy olvasásra gondoltam,amikor kiírtam a kérdést,hanem arra,hogy ha valós személyek volnának,hogyan állnátok hozzájuk...


Sherlock elsősorban nálam egy a gyermekkori szocializációban elmaradt és/vagy egy ilyen korszakban megrekedt ember,akit nem értenek meg, ezért kirekesztett(-nek érzi magát),így a különcségbe és a zsebiségbe menekül illetve azzal igyekszik kompenzálni a gyengeségeit...

Szóval egy olyan valaki akit sajnálok és kicsit azonosulni is tudok vele.

Valószínűleg gyenge fokozaton szociopata, nem " magasan funkcionáló " csak szeretne teljesen érzelem mentes lenni, annak látszani, de erre nem képes. Ezzel, lehet nem is tudatosan önmagát akarja védeni, elakarja hinni,hogy a szeretet vagy a szerelem "kémiai defektus " és csak nehezíti az életet. ( Itt megjegyzem ezzel egyetértek )

A gonoszsága - néha nagyon gonosz - és a bunkóssága butaságból fakad, ahogy én látom,mert végül is buta, pontosabban az érzelmiintelegenciája szegényes,amiről viszont nem egészen ő tehet .

Amiért én felnéznék rá az az,hogy önálló és tud egyedül boldogulni abban a világban ahol furcsán vagy épp rossz indulattal néznek rá csak mert a gondolkodása, a saját világa különbözik a megszokottól. Ez az amire én nem lennék képes. Ráadásul kiderült,hogy nagyon is tud alkalmazkodni és változni,csak nála ez egy lassú folyamat.


Miért félek ( félnék) Will Graham-től jobban mint Hannibáltól? Ezen is jobban elgondolkoztam. Az első észrevételem,hogy ez azért lehet mert mégis csak egy sorozatról van szó,amit nézek és látok. A képi megoldások, a Will-féle "elmepalota", a képességének bemutatása lehet az ami valójában félelmetesebbé teszi őt mint Hannibált.

Ez nyilván egészen másképp mutatkozna meg,ha élőszemélyként ismerné bármelyikünk,mert nem látnánk bele a fejébe úgy ahogy a filmen. Szóval a sorozat kelt bennem félelmet. Mivel nehezen haladok előre az első évaddal ennél többet nem mondhatok. Azt viszont kicsit áttudom érezni,milyen lehet egy ilyen képességgel élni.


Ez jó sok lett így egyszerre,elnézést kérek!

2014. ápr. 3. 19:03
 8/16 anonim ***** válasza:

Épp ezért írtam, hogy teljesen más nézni, mintha valós személy lenne. Sok ember, aki imádja Sherlockot, a valóságban 5 percet nem bírna ki vele szerintem.

Amúgy én nagyon ilyen eredetihez rakaszkodó alak vagyok, nálam mindig ahhoz van viszonyítva minden. Lehet, hogy egyszerűbb a könyv, de ez nem feltétlenül rossz, frissítő. Az utolsó évaddal nem vagyok megelégedve, szerintem "túlcsinálták" az egészet, túl okos, túl bonyolult, túl különleges, túl sok információt tuszkoltak bele túl kevés játékidő alatt. Ezért jó néha az egyszerűség. És mint nagy Watson fan, nekem fáj, ahogy elbántak vele, ezért is jobban húzok jelenleg a könyv felé. De persze ettől még a kedvencem. Na most jól kiöntöttem a lelkemet xD A Hannibal meg ne aggódj ennél még sokkal betegebb lesz. :D

Amúgy azzal én is egyetértek, hogy a szerelem egyfajta defektus, főleg mivel a szaporodásnak sem sok értelmét látom, és végülis ez a végső célja. A szeretet viszont szerintem szükséges és jó dolog, csak az embernek az eszét kell használni, és nem az érzelmeit. Azt viszont sosem értettem, hogy az emberek miért másokhoz viszonyítják a boldogságukat, hogyha nem fogadják el őket, akkor boldogtalanok és nem tudnak egyedül lenni. Ebben egyetértek Sherlockkal.

2014. ápr. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Kezdek rájönni,hogy egy nem létezõ alakról mégis csak nehéz úgy írni,mintha létezne,mert mindig elõjön hogy valójában egy sorozat szereplõ és így lehetetlen kizárni azokat a dolgokat amiket csak a sorozatban látunk, pl. az "elmepaloták" esetében... Ennek ellenére imádok ilyesmirõl beszélgetni és pszichót boncolni.Lehet,hogy kicsit fura a felfogásom -elnézést érte!- de azt hiszem én kicsit másnak látom vagy hiszem Sherlock karakterét mint a legtöbben és itt a BBC sorira gondolok. Az én meglátásom az hogy nyilván mindenkinek más egy kicsit a "saját" Sherlockja,az amit õ lát bele a karakterbe. A legtöbben mindenáron ragaszkodnak az érzelemmentes Sherlockhoz és az az általánosan "elfogadott" tény hogy szociopata és egyesek szinte csak ezért szeretik. Ezt én már kezdtem unni,mert nekem az elejétöl más volt a véleményem errõl az egész pszichológiai részrõl. Annak örülök,hogy az utóbbi évadban több volt az érzelem,de sajnos kicsit a nyomozós vonal kárára ment szerintem.Johnt túl sokat kínozzák,sajnálom szegényt...
2014. ápr. 4. 00:36
 10/16 anonim ***** válasza:

Patrick Jane

Egyértelműen

Idegesítő,meg minden,de ha hagyjuk,hogy csináljon amit akar egyedül is megoldja az ügyet...gyorsan!!!:D

2014. ápr. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!