Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Kérdések a Hobbit film (ek)...

Kérdések a Hobbit film (ek) kel kapcsolatban (? )

Figyelt kérdés

Hol tartja Thorin a tölgypajzsát az egész út alatt, honnan kerül elő, amikor ismét szembekerül Azoggal? (1. rész)


Hogy gondolja Thorin, hogy 14 törp 1 hobbit és 1 mágus vissza tudja venni egy sárkánytól Erebort? (1-3. rész)


Miért olyan fontos, hogy Bilbó megszerezze az Arken követ?

(1-2. rész)

Miért nem segítenek az erebori emberek, amikor a második részben Thorinék bemennek a hegybe.


Hogyan kap levegőt Smaug, amikor az aranyak alatt alszik? Nem megy be az orrába az arany?(1-2.rész)


Amikor Azog ismét el akarja kapni Thorint, és a társaság a fákra menekül... nincsenek ork íjászok? (1. rész)


Gandalf miért nem varázsolt a Goblin városban - meg amikor a vargos orkok kergették őket.(1. rész)


Gandalf, és a többi mágus miért nem tudja varázslattal megölni a sárkányt?(1-3.rész)


Thorin miért nem szerzett feleséget és csinált gyereket, mielőtt nekiindult a nagy útnak? ha ő meghal, annyi a vérvonalnak, nem?(1-3.rész)


Hogy kerültek a barlangba a tünde fegyverek?(1.rész)


Hogy gondolja Thorin, hogy 2v1-ben ( Azog+vargja; ő) győzhet?(1.rész)



2014. ápr. 6. 00:50
 1/7 Kira0018 válasza:
szerintem inkább élvezned kéne a filmet nem pedig a hibát keresni benne nekem nagyon bejött a hobbit és nem agyalok ilyen kis hibákon nem tehetnek eleget minden embernek ahhoz h tökéletes legyen mindenki ízléséhez olyan film nincsen
2014. ápr. 15. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezek nem hibák. Persze vannak benne, de nem ezek. Ennek a felsorolásnak a nagyrésze alaptalan hülyeség. Azért nem válaszol senki mert mindenkinek drágább az ideje minthogy ezeket magyarázzuk a kérdezőnek.

Nem számít nézzük azokat a kérdéseket!


Hol tartja Thorin a tölgypajzsát az egész út alatt, honnan kerül elő, amikor ismét szembekerül Azoggal? (1. rész)

Őszinténszólva nem tudom hogy itt mégis mire gondolsz, Thorinak nincsen tölgypajzsa. A neve az, a könyvben nem volt utalás h honnan ered, de a filmben volt egy visszaemlékezés, amikor Móriát vették vissza és lecsapta Azog karját ott fogott meg egy tölgyfadarabot (csak a filmben) ezen túl nem volt semmi tölgyfapajzs, azt a fadarabot meg nyilván nem hurcolja magával.


Hogy gondolja Thorin, hogy 14 törp 1 hobbit és 1 mágus vissza tudja venni egy sárkánytól Erebort? (1-3. rész)

Miért 100 katona miért tudna nagyobb kért okozni egy repülő tűzokádó szörnyetegnek mint egy csapat ami titokban támad, és az a mágus, Gandalf, igazán nem lebecsülendő, de ők sohasem találkoztak Smauggal.


Miért olyan fontos, hogy Bilbó megszerezze az Arken követ?

Ez is csak filmes hozzáköltés hogy olyan nagy jelentősége lenne, a könyvben is ragaszkodott hozzá Thorin sőt mást nem is akart a kincsből csak az arken követ de a filmben valami olyasmi az oka, h aki birtokolja az arken követ az uralkodik a törp királyságok(?) felett.


Miért nem segítenek az erebori emberek, amikor a második részben Thorinék bemennek a hegybe.

Ugyan mit segítenének, masírozzanak be sárkányeledelnek? Soha senkinek nem jutott eszébe hívni őket, amúgy is olyan rég nem látta már senki smaugot, hogy sokan nem is hitték h létezik (a generációk lecserélődtek a tavi emberek nem látták a sárkányt néhány öregembert kivéve).


Hogyan kap levegőt Smaug, amikor az aranyak alatt alszik? Nem megy be az orrába az arany?(1-2.rész)

Ő nem egy kutya, nem kell levegőt vennie, lehet h már évtizedek óta alszik, ha figyelsz észreveheted, hogy akkor vesz legelőször levegőt amikor Bilbó felébreszti. Még a mi jelenkorunkban is vannak olyan élőlények amik mutatnak vele hasonlóságokat.


Amikor Azog ismét el akarja kapni Thorint, és a társaság a fákra menekül... nincsenek ork íjászok? (1. rész) Nem, nincsenek... És azok ködhegységbeli orkok magyar fordításban inkább nevezik őket koboldoknak, amúgy goblinok.


Gandalf miért nem varázsolt a Goblin városban - meg amikor a vargos orkok kergették őket.(1. rész)

"varázsolt", egy hatalmas villanással jelent meg és egy halom kobold holtan esett össze. Amikor felmásztak a fákra akkor pedig a tobozokat gyújtogatta (apróság tudom) :D


Gandalf, és a többi mágus miért nem tudja varázslattal megölni a sárkányt?(1-3.rész)

Erre csak hosszan lehetne válaszolni. (és én nem is tudnék kimerítő választ adni) De honnan veszed, hogy nem tudnák? És anno még ezer és ezer ilyen kaliberű kérdést lehetne feltenni...


Thorin miért nem szerzett feleséget és csinált gyereket, mielőtt nekiindult a nagy útnak? ha ő meghal, annyi a vérvonalnak, nem?(1-3.rész)

Kérdezd meg tőle!


Hogy kerültek a barlangba a tünde fegyverek?(1.rész)

A Trollok zsákmányolták őket, és biztos jó sok kézen mg kalandon átmentek már mire náluk kötöttek ki.


Hogy gondolja Thorin, hogy 2v1-ben ( Azog+vargja; ő) győzhet?(1.rész)

Elég már a sok random kérdésből nincs külön olyan felirat ami Thorin gondolatait jeleníti meg. Akkor már jobb kérdés lenne, hogy miért mondja azt Azog a mellette álló orknak, hogy hozza el neki a törp fejét amikor már félholtan fekszik. Ilyenkor nyilván Azogé lenne az elégtétel h végezzen Thorinnal, Ez mondjuk zavart engem. Csakhogy ha ő megy érte akkor bilbó nem mentette volna megaz utolsó pillanatban a törpöt mert az mégiscsak fura lett volna ha Azogot szedi le a wargról és szúrja le... ostoba filmes okok.


Remélem kielégítő válaszok... És én nem azt mondom ezzel hogy nincsen ezekben a filmekebn hiba, sokminden szúrja a szememet, de nem ilyen dolgok.

2014. ápr. 15. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Pedig bizony a film végén is előkerül egy fadarab :D, de nem kell túlbonyolítani, szerintem azt ott "találta". Gondolom ez csak babona, hogy "újra" sikerüljön legyőznie Azog-ot, ahogyan régen tette. Vagy passz...

Ez az 1 kérdés ami valamilyen szinten komolyan vehető, a többit egyszerűen olvasni is fájdalmas. :DD

2014. ápr. 21. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Thorin miért nem szerzett feleséget és csinált gyereket, mielőtt nekiindult a nagy útnak? ha ő meghal, annyi a vérvonalnak, nem?(1-3.rész)

Egyrészt nagyon kevés a törpasszony, és sokan nem mennek férjhez, ezért nehéz "gyereket csinálniuk". Másrészt Thorin vérvonala nem hal ki, majd meglátod, vannak neki más rokonai, azt hiszem unokatestvérei.

2014. ápr. 21. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem hibákat kerestem, csupán a film másodszori megnézése után ötlöttek eszembe ezek a dolgok, és gondoltam egy nálam "Tolkienesebb" esetleg kiokosít.

Még egyszer köszi, hogy rám szántátok az időt.

Szép napot!

2014. ápr. 22. 21:44
 6/7 yurima válasza:
100%

Érdekes kérdéseket feszegetsz, de egy kis utána járással vagy éppen a mű elolvasásával sok kérésedre választ kaphatnál. Ajánlom neked, hogy olvasd el a könyvet, mert nem veszítenél vele semmit sem.


De azért, amit én tudok azért válaszolok neked :) Vigyázat néhol spoiler veszély a könyvből... de nem annyira. :)


Hol tartja Thorin a tölgypajzsát az egész út alatt, honnan kerül elő, amikor ismét szembekerül Azoggal? (1. rész)


Thorin az azanulbizari csatában (Mória) nyerte el azt a jelzőt, hogy „Tölgypajzsos” Mivel avval hárította ellensége csapásait, mikor elvesztette a kardját. Ha jobban megfigyeled a filmet észre veheted, hogy Thorinál ott van az oldalán a szíjához erősítve a pajzs, de ugye bár nehéz észre venni a szőrme kabátja miatt. Én is egy képen vettem észre ^^””” Gondolom onnan rántja elől, mikor Azoggal küzd meg.


Hogy gondolja Thorin, hogy 14 törp 1 hobbit és 1 mágus vissza tudja venni egy sárkánytól Erebort? (1-3. rész)


Először tisztázzuk még mindig 13 törp van és nem 14. Az egyik ok, ami miatt Bilbó hozzájuk csatlakozik, hogy a 13, mint szerencsétlen szám eltűnjön a csapatból - Másodjára egy 14 Gandalfal együtt egy 15 személyből álló mini hadtest könnyebben eltud menni a hegyhez, mint egy több 1000 fős törp hadtest. Minél kevesebben vannak annál nagyobb a valószínűsége, hogy nem veszik észre őket. És Thorin mit gondolhatott, hogy van-e esélyük azt nem tudom, de nem gondolt bele teljesen abba, hogy mi várhat rájuk pl Könyv... totálisan nincs tervük a sárkány legyilkolását illetően!!!


Miért olyan fontos, hogy Bilbó megszerezze az Arken követ? (1-2. rész)


Az Arkenkő egyfajta szimbólum a törpöknek. Érzelmi, mint anyagi értéke van, hiszen az ősiké volt. Mint náluk pl a koronázási ékszerek. A filmben még nagyobb hangsúlyt fektettnek a kőnek mint a hatalom puszta fizikai megtestesülése ami, majd nem akkora értéket képvisel mint a királyi vérvonal.


Miért nem segítenek az erebori emberek, amikor a második részben Thorinék bemennek a hegybe?


A válasz egyszerű: félnek. Ki nem félne egy sárkánytól aki kénye kedve szerint bármikor kijöhet és be puszilhatja a népet. A könyvben és a filmben segítenek nekik azzal, hogy felfegyverzik őket illetve élelemmel járulnak hozzá a küldetéshez.


Hogyan kap levegőt Smaug, amikor az aranyak alatt alszik? Nem megy be az orrába az arany?(1-2.rész)


Érdekes kérdés. De mivel sárkánytan órákat ellógtam erre a kérdésre sem komoly sem komolytalan választ nem tudok adni. Bocsi.


Amikor Azog ismét el akarja kapni Thorint, és a társaság a fákra menekül... nincsenek ork íjászok? (1. rész)


Mint láttad nincsenek. A könyveben a koboldok nemes egyszerűséggel rájuk gyújtsák a fákat, hogy elevenen elégjenek és akkor jönnek a sasok :)


Gandalf miért nem varázsolt a Goblin városban - meg amikor a vargos orkok kergették őket.(1. rész)


A koboldoknál varázsolt. Éles fénnyel megvakította őket, hiszen a hegy gyomrában élő koboldok irtóznak minden éles fénytől. A filmben tobozokat gyújtogat, mikor a fán ücsörögnek. Azt hiszem Gandalf nem az a fajta mágus, aki minden varázslattal akarna megoldani, mikor az nélkül is meglehet úszni egy kalandot.


Gandalf, és a többi mágus miért nem tudja varázslattal megölni a sárkányt?(1-3.rész)


Mert nincs akkora hatalmuk. Ha lenne, akkor megölték volna Szauront is. Az istárok (mágusok) nem arra teremtettek, hogy minden létező gonoszt lemészároljanak. A jó a rossz vele járója, ha nem volna gonosz nem volna jó sem. Minden eseménynek meg van a maga szerepe és feladata az életben lásd Gollam esetét. Ő neki az volt a szerepe, hogy Isildur után megtalálja a Gyűrűt majd elveszítse, hogy Bilbó annak segítségével a társain tudjon segíteni, majd évek múlva Frodóhoz kerüljön, aki végül elpusztította nagyon nehezen.


Thorin miért nem szerzett feleséget és csinált gyereket, mielőtt nekiindult a nagy útnak? ha ő meghal, annyi a vérvonalnak, nem?(1-3.rész)


A törpökről tudni kell, hogy fajuk 1/3-át teszi ki nő, vagy is nagyon kevés törpasszony van, akik vagy nem akarnak, férjhez menni vagy éppen akit, ki néztek nem akarja őt elvenni, így makacs módon hajadonok maradnak. Thorin nem akart nősülni az ő feladata a népe védelme, volt és ennek szentelte minden figyelmét. És ha ő meghal mi lesz a védvonallal? Ne feled, ott van a két unoka öccse Fili és Kili, aki Thorin húgának Dís-nek a fiai. Ők is potenciális örökös jelöltek Thorin után. Na, de ha ezen három meghal vannak még rokonok akik örökölhetik a trónt. Ilyen Dáin a vaslábú, Dwalin, Balin, Oin és Glóin is. De, hogy mi lesz a vége azt nem lövőm le.


Hogy kerültek a barlangba a tünde fegyverek?(1.rész)


Egyfajta Troll hadi zsákmánynak mondanám.


Hogy gondolja Thorin, hogy 2v1-ben ( Azog+vargja; ő) győzhet?(1.rész)


A düh, tébolyult harag és a bosszú ért lihegő szív sokszor meggondolatlanná teszi az embert ezen esetben a törpöt. Thorin bosszúért liheg, ami érthető hiszen Azog – aki mellesleg már nem él a könyv ezen idejében, mert Dáin lemészárolta – megölte a nagyapját. Így érthető, hogy meggondolatlanul megy a harcba.


Nem tudom mennyiben segítettem neked, de remélem valamelyest sikerült a kérdéseidre úgy felelnem, hogy kielégíti a kíváncsiságodat.

2014. máj. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az utolsó válaszolónak, sokat segítettél:)
2014. máj. 28. 22:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!