Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Az éhezők viadalában Cinna...

Az éhezők viadalában Cinna hogyan hal meg? És Prim?

Figyelt kérdés

Ha lehet ne egy mondatban valaszoljatok. :)

Egyébként nektek mi a vélemémyetek a filmekről és könyvekről? Melyik a legérdekesebb rész , legszimpatikusabb szereplő ?



2014. ápr. 11. 22:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy le akarod lőni magadnak a "poént" mert meghökkentő mindkét halál, de te kérted :D


Cinnát akkor verik halálra, amikor Katniss másodszor megy fel abban a csőben, ezt látja az Arénába érkezése előtti pillanatokban.

Prim ott van, amikor bombát dobnak egy nagy tömegbe, nem nagyon tudom ragozni, de a bombát Gale dobta oda, persze nem azzal a céllal, hogy Prim meghaljon.

2014. ápr. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Prim halálakor a bombát a 13. kerület dobja le, Gale csak az ötletet adja. Az volt a trükk, hogy az emberek ösztönös gonoskodási-segítségnyújtási hajlamára építenek.


Úgy csináltak, mintha a Kapitóium bombázott volna, helikopterekről. Aztán a sebesültekhez, halottakhoz rohant mindenki, ezek között volt Prim mint szanitész. Ekkor jött a második bombázás, mégpedig ugyanolyan kis ejtőernyőkön mint a játékban. A játékok tanulságából kiindulva mindenki azt hitte valami ajándék van bennük, senki nem várt bombát.

A 13 azért álcázta a támadást a Kapitóleuménak, hogy később az embereket hatékonyaban lehessen meggyőzni a forradalmi követelések megalapozottságáról.

2014. ápr. 11. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Cinnát majdnem halálra verik Katniss előtt, amikor a Nagy Mészárlás előtt abban a csőben áll, aztán elhurcolják Cinnát és valami tanácskozás, vagy mi előtt ölik meg végleg.

Prim meg elég, a bombák által okozta tűzben, mikor odarohan, hogy segítsen a megsebesült gyerekeken, és ezt Katniss végig nézi.


A könyvről az a véleményem, hogy nagyon észveszejtő, imádom, eddig még egyetlen könyv sem tett ekkora benyomást rám, sírtam, amikor Finick és Prim halálát írta le Collins , mert ők voltak az egyik kedvenc szereplőim. Viszont a végére annyira lenyugodtam. Komolyan, néztem az oldalakat: még tíz van hátra, még öt, jaj ne, még csak három, és még mindig nem érzem azt, hogy közeleg a vége... De aztán olyan szépen be volt fejezve, lezárva, hogy még ürességet sem éreztem (talán mert a saját könyveimből olvastam el a történetet, így tudtam, hogy mindig velem lesznek, és bármikor újraolvashatom őket).

A filmet sajnos előbb láttam, mint a könyvet (kivéve A kiválasztott-at, mert annak még nem jelent meg a filmje), és így sok részben befolyásolt a szereplők kinézetével kapcsolatosan, mert pélául Peeta arca az olvasás közben mindig a filmbeli Peeta ugrott be, szóval nem voltak saját képeim a szereplőkről.

Számomra nincs legérdekesebb rész. Mindet imádtam, és sosem éreztem azt, hogy na, ez a rész eléggé unalmas.

Legszimpatikusabb szereplő, akire intenzíven emlékezni fogok, és sok dologra emlékeztet, az Peeta. Nagyon szeretem a személyiségét, azt, hogy ő milyen. Viszont még nagyon kedvelem Johanna Masont, Finick Odairt, Primet, Haymitch-et, Rutát és bár nem szereplője a történetnek, Katniss apukáját, akiről Katniss annyit mesélt, annyi jót mondott, hogy nagyon megszerettem. Akit nagyon utálok az Snow elnök és Coin elnököt (úgy látszik nem nagyon kedvelem a vezetőket)


(remélem nem baj, hogy ilyen későn válaszolok)

2014. ápr. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2. 13. kerület :DD ez tetszik amúgy meg Cinnát nem a Kapitóliumban ölik meg? A viadal előtt csak elájult nem?
2014. máj. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
mi olyan vicces a 13. kerületben? o.O
2014. máj. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
bocsi, semmi. Csak olyan aranyos:DD nem tudom miért...
2014. máj. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!