Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Melyik lehet ez a mesefilm?...

Melyik lehet ez a mesefilm? (Talán egy kicsit hosszú a leírás. )

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy régi mesefilmet keresek, amiből csak néhány részletre emlékszem, mert jó 17-18 éve láttam utoljára, nagyon kicsi koromban.

Emlékeim szerint nem rajzolt történek(ek)ről van szó. Állatok szerepeltek benne (elefántra, fókára és macskára emlékszem), és egy rész néhány perces lehetett. Mindegyik úgy kezdődött, hogy egy kikötőben/ahhoz hasonló helyen a faládák között körbeültek az állatok, és az elefánt mesélt, aki azt hiszem, tengerész egyenruhában volt. Az egyik történetben a macska süteményt szeretett volna sütni, a tésztát már kikeverte, de sajnos elfogyott a cseresznyéje hozzá, mert megette (vagy ő, vagy valaki más állat), és emiatt el kellett mennie venni.


Egyetlen videokazetta volt nálunk, amin több rész is volt ebből a meséből, azt is odaadtuk valakinek. Piros tokja volt, és mintha a borítón is a fentebb felsorolt állatok lettek volna, ahogy ülnek körben a kikötőben.

Hihetetlen, hogy ennyi részlet rémlik, és a még a zenéjére is, vagy 10 éven keresztül emlékeztem, épp csak a címe nem ugrik be... :D

Nem ismerős valamelyikőtöknek? :) Előre is köszi!



2014. ápr. 25. 01:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Eduárd és barátai


Valóban nem rajzfilm sorozat volt, hanem animatikával készült film. A legó készíttette, a Lego fabuland játékok után. A Jutyubon találhatsz egy két részt, az összeset viszont még nem osztották meg.

2014. ápr. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!! Tényleg évek óta ezt kerestem!

Tényleg, nem is emlékeztem a lego-val való kapcsolatra :)

2014. ápr. 27. 22:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!