Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mit lehet tudni a Hegy és...

Mit lehet tudni a Hegy és Oberyn Martell küzdelméről? Melyik epizódban lesz?

Figyelt kérdés
Ha valaki olvasta a könyvet, leírná, milyen végkimenetele lesz a harcnak?

2014. máj. 16. 19:29
 1/6 anonim ***** válasza:
74%

Szia! A 8. részben lesz a harc, egyébként a címe is az epizódnak "The Mountain and the Viper".

A Vörös Vipera Oberyn beceneve a méregismerete miatt.

A harcban kezdetben Oberyn van fölényben, de nagyon elbízza magad és az eredménye az lesz, hogy a Hegy szilánkosra töri a koponyáját, miközben azt üvölti neki, hogy megerőszakolta és megölte a húgát és lemészárolta a gyerekeit.

Viszont Oberyn fegyvere, amivel megsebezte a Hegyet párszor, mérgezett volt, így később nagy kínok között Gregor is meghal. A fejét pedig elküldik Dorne-ban Doran Martellnek kiengesztelésül.

(Habár Qyburn aztán feltámasztja a Hegyet fej nélkül.)

2014. máj. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
46%

*magát

Bocs, ha van hiba.

2014. máj. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%
De azért azt meg kell jegyezni,h olyan fölényben volt Oberyn,h a Hegynek kb. esélye sem volt. Oberyn meg sztem nem elbízta magát, hanem inkább elvette a harag az eszét, mert a Hegy nem válaszolt neki meg mégis csak a testvére gyilkosa volt.
2014. máj. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
88%
Am ha jól emlékszem a 8. rész lesz.
2014. máj. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyikük sem járt jól, bár a Hegynek mégiscsak kellemetlenebb sorsa lett, mondjuk úgy, méltó a tetteihez.
2014. máj. 18. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Shadee válasza:

5ös: azért Oberyn helyében sem lettem volna szívesen.


Nem elbízta magát, nem elment az esze, hanem pusztán figyelmetlen volt. Gregor a kezével gáncsolta el az óvatlan Oberynt, aztán magára rántotta és leosztott neki egy méretes taslit, amitől szerintem megszédülhetett. Aztán meg ugye a többit tudjuk. Én személy szerint szerettem Oberyn karakterét. A történetszálon a bosszú volt a lényeg. Ami ugye be is teljesedik, függetlenül attól hogy kik haltak meg. :)

2015. febr. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!