Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Az ég szerelmére! Valaki...

Az ég szerelmére! Valaki elmagyarázná nekem mi ez a My Little Pony: FIM körülötti óriási felhajtás ami végigsepert az embereken?

Figyelt kérdés

Kezdjük a legelején...16 éves lány vagyok,és nekem semmi bajom a sorozattal,mert én is láttam belőle részeket,sőt tervezem sorrendben megnézni nem pedig összevissza,de most jön a DE...Miért kell ennyire elvakultan belebolondulni egy olyan mesébe amit nyilvánvalóan lányoknak készítettek(mert egy kisfiú is vidáman nézegetheti 8 éves koráig)?Ijesztőek viszont a 30-40 éves fazonok,de még a korombeli fiúk is az elvakultságukkal.Egyáltalán ,hogy válhatnak ilyen őrületes fanokká férfi létükre?

Kérdem én mi a különbség közte és egy átlagos mese közt? Egy hatalmas kultusz épült köré ,bele akarnak vonni olyanokat is akinek jobb esetben nem tetszik,őrült módjára gyűjtik a játék részlegen lévő pony-s cuccokat,holmikat.Az meg érdekes,hogy rózsaszín cuucokban és szivárványos pólóban veszítenek,de ha egy ember azt mondja "meleg" már visítva rátámadnak az emberre.Még egyszer jelzem..Egyáltalán Nincs Bajom a sorozattal,csak az érdekel miféle indítattásból kezdi el nézni egy fiú,vagy hogy alakulnak ki ezek az őrült rajongások.



2014. máj. 24. 19:56
 1/9 anonim ***** válasza:
61%

Az internetnek köszönhetően nagyon elterjedt, a 9fag agyszintű birkáknál meg beindult h ők mekkora coolok lesznek hogy ilyet néznek/erre verik (igen, szó szerint) 24/7.


Azt el kell ismerni, a mai szokásos agymosáshoz képest egy nagyon jó sorozat, de abszurd mértékben túlértékelik.

2014. máj. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Igen az interneten bárhogy meglehet fertőződni hülyeséggel.

A sorozat meg tényleg kedves,aranyos,de miért lának mögé dolgokat a fanatikusok?

2014. máj. 24. 20:18
 3/9 anonim válasza:
100%
Néznél bele a legtöbb mostani "mesébe" és rájössz. Gondolom az veszi rá őket, hogy a jelmondatuk a bronyknak szeretet és tolerancia. Szerintem sokukat úgy átlagban nem értik meg, ezért létre hoztak egy olyan közösséget ahol magukat adhatják és elfogadják őket. Másrészről a mese a barátságról és az összetartásról szól, ők pedig összetartanak. Az ,hogy 30-40 éves embereket is leköt szerintem nem baj. Fogadd el, hogy ők ezt szeretik nézni. Ez a visítva rátámadnak az emberre ez honnan jött? Sokat bronyt ismerek de soha nem foglalkoztak azzal ha valaki beszólt nekik.
2014. máj. 24. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
hát én utálom ezt a mesét. azért mert túlértékelik. láttam részeket de unalmas mert én már kinöttem a pónis mesékböl :)
2014. máj. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Kedves kérdező miért nem reagálsz a válaszokra?
2014. jún. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
72%

Csak a magam nevében beszélhetek: aranyos, vidám, jó kedvre derít. A dalok is egyre jobbak és vannak epizódok, amik alapján levágható, hogy azért ezt nem csak kislányoknak csinálják, mert annyira elvont elemekkel készülnek, mintha az írók közben betéptek volna. Az új film lemezén is van dubstep bonus track. De nem ez a lényeg, hanem az, hogy jelen társadalmunkban fiúkat és férfiakat egyaránt aláznak meg azzal mások, hogy a maszkulinitásukat támadják, degradálják, ha "lányosabb" dolgokat kedvelnek. Ez semmivel sem kevésbé szexista, mint egy lánynak vagy nőnek mondani azt, hogy szoknyát kell viselnie és ne dolgozzon, neki a házimunka a feladata. Ahogy a nőkben természetes az igény arra, hogy megéljék személyiségüket és ne legyenek leredukálva egy sztereotíp szerekörre, úgy a fiúknak és férfiaknak is igénye és szüksége lenne rá, hogy szégyen vagy bűntudat nélkül fejezhessék ki az érzéseiket és emiatt ne érje őket hátrányos megkülönböztetés. A párválasztásban még elég hátrányos a megkülönböztetés ami éri őket, ha kimutatják az érzéseiket. Számomra van valami kiállhatatlanul taszító abban a felfogásban, hogy ami lányos vagy nőies az gyenge és egy férfi ne foglalkozzon ilyen dolgokkal. Persze, hogy vannak brónik meg depressziós emberek a világon, ha erősnek lenni annyit jelent, mint nem foglalkozni azzal, amit szépnek találsz és szeretsz a másik emberben.


A mese a barátságról és elfogadásról is szól, olyan dolgokról, amiket jóformán szinte mindenki igényel, általában nagyobb szinten mint amennyire megkapja a valóságban.

2014. okt. 16. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

ŰZENET MINDEN BRONY-NAK!


https://www.youtube.com/watch?v=PqVVtaWd8Pw


FIGYELMEZTETÉS: CSAK ERŐS IDEGZETŰEKNEK!

2015. aug. 10. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#7 kár hogy ur argument is invalid, ugyanis ezt a videót egy brony készítette :D
2015. aug. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
52%
Azért linkeltem az oldalt mert Pinkie Pie elmeháborodot, Fluttershy Túl hiszékeny, Rainbow Dash egy Sonic Hasomás, Applejack egy Parastt, Rarity magával törödik, és Twilight? Arról nem is beszélek, Ö azt sem érdemli meg hogy le szóljam, úgy kell neki egy BÉBI sárkány inasnak mert nem tud fizetni, csak a könyvet bulja egész áldot ki****ot nap, miközben én itt kockulok a szaros telefonon mert még egy alkalmazást sem tudtak csinálni, mert már majdnem 10 éve hogy meg lett csinálva az oldal, azt Google Chrome Androidon kell szenvednem, mert méf auto javitás sincsen, azt tudod milyen nehezen tudok el küldeni egy vacak választ? NEHEZEN! azt ök élik a vidám életüket ki talált kalandal bla bla bla Stb Stb Jöhetnek az anyázások K.O vesztetem, inkább a szenvedés mint egy megfertözöt mese, amit el b***tak, és még egy ok amiért ezt ki linkeltem, Mert ROSSZABB mint hogy meleg vagyok XD
2015. aug. 11. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!