Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Ryan közlegény megmentésében...

Nomad15 kérdése:

A Ryan közlegény megmentésében az elején amikor az égő németek kiugrálnak a bunkerből közvetlenül azután a mondat után hogy "Ne lőjetek had égjenek! " akkor van valami furcsa hang amit nem ismerek fel. Tujátok mi az?

Figyelt kérdés

2014. jún. 19. 22:22
 1/3 Warren Scott ***** válasza:

Megnézem este és válaszolok :P

Úgyis újra akartam nézni azt a filmet egy ideje ;)

2014. jún. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Warren Scott ***** válasza:
100%

Megnéztem a filmet és ha tippelnem kellene akkor a lángszóró üzemanyagának "zárt" térben égésének illetve belobbanásának a "filmes" hangját hallod, ha arra a magas rövid hangra gondolsz.


Kicsit utána néztem a lángszóró üzemanyagának és az összetételének, de nem vagyok benne, hogy ez az (azt hiszem M2-es)típus kevert üzemanyagot használt-e vagy sem.


Valahol korábban olvastam, hogy egyes üzemanyag keverékek égés gyorsítót is tartalmaztak és/vagy olyan anyagot amely oxigént termel az égéshez.


Ezt valamikor bő tíz éve olvastam, és már nincs meg a forrás, ahol olvastam, így nem merem biztosra venni de ott olyasmiről is volt szó, hogy egyes lángszórók napalmhoz hasonló anyagot használtak (de lehet hogy csak a második világháború utáni időszakban).


Mindenesetre azért Spilberg filmjeiben is elképzelhetőek filmes túlzások, mint pl. más filmekben a házilag barkácsolt tompítók pisszegése, így az is lehet, hogy csak egy kreatív hangmérnök keze munkáját dicséri a hang hatás.

2014. jún. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Olyan barkácsolt hangtompítóra gondolsz mint az Orvlövész (2007)?
2014. jún. 20. 22:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!