Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Az mennyire legális, ha...

Az mennyire legális, ha felteszek egy óvodás sorozatot a YouTube-ra?

Figyelt kérdés
Mármint nem igazán oda teszem fel, hanem egy reklámot teszek fel, hogy xy itt, ingyen, és belinkelem Google Drive-on, mert ott már van róla egy biztonsági másolatom és még egyszer fel nem töltöm. A megosztási beállításoknál beállítom, hogy ne lehessen letölteni, csak megnézni, de tudom, hogy így is le lehet tölteni egy kis trükkel. Amúgy egy olyan sorozatról van szó, amit látom, hogy keresnek, de nincs fönt sehol. Nekem pedig megvan (majdnem) az összes része, mert felvettem TV-ből.
2014. jún. 26. 09:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha a címben-leírásban azt sugallod hogy a tartalom fent van a youtube-on, majd azt megnyitva csak egy reklámot látnak, arra elég idegesek szoktak lenni az emberek.

Jelenteni is lehet, hiszen megtévesztő a tartalom - több jelentés és figyelmeztetés után pedig a csatornát is kitilthatják.


Szerzői jogvédett anyagok neten való terjesztése továbbra sem legális (függetlenül attól hogy mennyire biztonságos, vagy sem). Nyilván börtönbe nem küldenek miatta, de a szolgáltató köteles eltávolítani az ilyen tartalmat ami a fiókod elvesztésébe kerülhet.

2014. jún. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor hagyom, mert nekem a YouTube és a Google fiókom egybe van, utóbbit mindenre használom. Viszont reklámot nem látnának. Csak a videón annyit, hogy link a leírásban, a linkre kattintva pedig egyből lehetne választani a részek között.
2014. jún. 26. 10:41
 3/5 A kérdező kommentje:
A kérdésben rosszul fogalmaztam. (reklám)
2014. jún. 26. 10:42
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is így értelmeztem, és arra utaltam hogy a videó maga a reklám. Van akit dühít hogy végre rátalált egy keresett dologra, de csak azzal szembesül hogy már irányítják át más helyre, miközben nincs ott az amit a cím ígér. Ez pedig jelenthető a youtube felé: megtévesztő cím, megtévesztő tartalom, megtévesztő bélyegkép.


Hiába nincs hátsó szándékod, elég sokan csinálják ugyanazt. A különbség annyi, hogy amikor másik oldalra irányítanak át, ott sok esetben fizetős tartalom lesz vagy rejtett, vagy regisztrációköteles. Ezek pedig egyrészt visszatartják a látogatót (mert ők mindent ingyen akarnak és helyben), másrészt aki ilyenekbe belefut az már legközelebb meg sem nyitja az ilyen átirányítós dolgokat, annyira magas az átverések aránya.

2014. jún. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Akkor nem is tudom... Azt kéne címnek odaírni, hogy xy ingyen a Google Drive-on, link lent? Visszatérve az alapokhoz, esetleg, ha Indavideóra teszem fel? Aki keresi, az megtalálja ott is, de ezt csak azért gondoltam, mert Indavideón eleve sok a sorozat. És ugyebár az is ugyan úgy jogvédett.
2014. jún. 26. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!