Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Tudnátok nekem jó filmet...

Tudnátok nekem jó filmet ajánlani?

Figyelt kérdés

Amit nem szeretek: modern csipcsup-bimbum lövöldözős filmek, amit nagyo szeretek, a középkori/ókori filmek. Meg a régi fekete-fehér filmek. De ha ezen kívül tudtok jót, azt is szívesen fogadom :)

15/L



2014. júl. 2. 17:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Dogville - Ez a film díszletek erős mellőzésével készült, de a film végére a néző képes látni a nem létező falakat. A filmbe való beleélést segíti, hogy a szereplők utolsó vérig beleélik magukat a szerepbe. Az érzelmek ábrázolása fantasztikus. A történet Amerika születését feldolgozó trilógia első részét képezi és nagyon sok valóság közeli mondanivaló van benne. Az emberi természetet mutatja be és azt, hogy a jótevőknek hol van a helye a társadalomban. Erős szemfelnyitogatást ad az erkölcsi jóval elvakítottaknak :)


The man from earth - Izgalmas történet, elgondolkodtató, nincs benne hatásvadász háttérzene, ügyesen van fotózva, jók a színészek, magával ragad, lehet róla beszélni.


Rosencrantz & Guildenstern Are Dead - Fantasztikus szemléletet ad a történet feldolgozást illetően. Zseniális szereplők játszanak benne. Önmagáért beszél a fotózása. A kosztümök nem műanyag érzetet, hanem életet sugároznak. Sok, jelentéktelennek beállított időparadoxon van benne. Rengeteget lehet róla beszélni.


La leggenda del pianista sull'oceano - Egy olyan történet, amit csak mesében és filmben tapasztalhat az ember. Kicsit álom világ, kicsit valóság. Szívhez szóló történettel. Nem láttam embert, akinek ne nyerte volna el a tetszését.


Kirikou és a Boszorkány - Gyönyörű, autentikus rajzokkal készített rajzfilm, amiben nagyon szépen ábrázolják az afrikai mindennapokat. A történet igazi gyerekeknek való, de felnőtteknek is tartalmaz tanulságot. 4-5 éves kor feletti rokonnal vidám szórakozást jelent a családnak. Nem egy kommersz frenchize film, hanem valódi érték.


Léon a profi - Ez volt az első film, amit megnéztem, és elhatároztam, hogy szeretem filmeket. Költői képek, jó színészi játék, kidolgozott karakterek, egyszerű, de tartalmas történet. Nagyon tetszett, hogy ebben a filmben a "rossz fiúknak" (a gyilkosoknak) drukkolok. Luc Bessonnak örök hálám az alkotásáért!


Mechanikus narancs - Ez egyszerűen alapmű Bronson filmmel eggyütt. Kizárólag (értelmi színvonalat tekintve) 20 éves kor felettieknek!


Chihiro szellemországban - Ez az anime egy klasszikus örök történetet mesél el, ami minden népnek a népmesei történelmében megtalálható, ha nem is ebben a formában. A filmben nagy érzelmek vannak felvonultatva. A rajzolás magával ragadó. A hangulat egy igazi mesevilágot tár fel.

2014. júl. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Buster Keaton filmeket ajánlom figyelmedbe!

[link]

Kezd a Generálissal - ami az egyik legnagyobb alkotása, aztán jöhet a többi :)

2014. júl. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) Különösen, hogy kis leírást is kaptam mellé, így könnyebb válogatni. Bár azt hiszem, idővel mind sorra kerül majd :D
2014. júl. 2. 19:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!