Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Tudnätok mondani valami...

Tudnätok mondani valami tartalmas rajzfilmet 8-9 évesek számára?

Figyelt kérdés

Olyanra gondolok, amit megért egy 8-9 éves, de nem olyan idétlenkedős komédia, mint a SpongyaBob, hanem amin el tud gondolkodni : Van valami mondanivalója, tanulsága, vagy legalább valami életérzést ad át nekik.


Olyasmire gondolnék, mint ami felnőtt filmben a Faun Labirintusa..... na jó, az azért kicsit túlzás volt a készítőktől..... Inkább mondjuk azt, ami pl. ifjúsági filmben a Pál Utcai Fiúk, felnőtt filmben az 1984, vagy olyan elgondolkodtató, mint a Donnie Darko, Éberség, Az órák, Hívatlan vendég, 12 majom, Memento, Egy testben két lélek....


Ehhez hasonló lightosabb sztorik léteznek rajzfilmben, amiket egy 7-8-9-10 éves még meg tud emészteni, de elgondolkoztatja legalább, ha nem is órákra, de legalább odafigyel, amíg nézi?


És jó lenne, ha egy fél délutánra elfoglaltságot tudna jelenteni (mondjuk legalább 90 perces).


Konkrétan a helyzet az, hogy holnap hozom el unokatestvéreimet úszótáborból, és szeretném, ha a délutánt tartalmasan töltenék.


Először gondoltam az Állatfarmra, de gyorsan rájöttem, hogy ott sajnos a rajzfilmből annak nem igazán jön le a mögöttes tartalom, aki nem járt utána/nem tanulta. A filmváltozata az már ütősebb volt, ott szerintem még egy 9 évesnek is lejönne a szimbolikus mondanivaló nagyon alap szinten, csak annak meg sajnos nincs magyar szinkronja (vagy nem elérhető, de neten úgy láttam, hogy magyaroknak nem szinkronizálták).

Meg pl. az Ember tragédiája is egész jó >>>LENNE<<< (az jó hosszú is), >>HA<< a kedves készítő/rendező úr szolidabban meg tudta volna oldani az VI. és a VII. színt. Ezt nagyon sajnálom, mert az érettségis időszakban nagyon megérintett, és esküszöm, előtte-utána nem láttam jobb és korszerűbb szimbolista rajzfilmet. De mint írtam, ez sajnos az említett két szín felnőtt-tartalma miatt - szintén - kilőve.


Még egy jutott eszembe, egy verebes rajzfilm, amit még nagyon régen láttam, de valamiért mélyen, de nagyon megmaradt bennem, és úgy évente még visszatérő álmaim is vannak vele : A sztori kb. az volt, hogy volt egy gonosz gyerek, aki állandóan szekálta az állatokat, bántotta a macskáját, csúzlival lődözte a verebeket. Aztán egyszer egy "hivatali" boszorkány - nevessetek ki, de rémlik valami, hogy tökre úgy magyarázta az az öreg varázslóhölgy a dolgait, mintha Ő is valami hivatali szabályzathoz lenne kötve, azt hiszem számon kellett tartania a varázslatait.... na, ez a boszorkány büntiből áváltoztatta verébbé, hogy megtapasztalja, milyen védtelen madárnak lenni, és hogy kiket is bánt ő valójában. Aztán máris el kellett menekülnie otthonról, mert a macskája természetesen kapva-kapott az alkalmon, hogy megbosszulja a dolgot.

Aztán a sors összehozta egy öregebb verébbel, akit sok mindenre megtanított : pl. elmagyarázta, hogy a SAS az egy palindrom (hehe, erre még emlékszem), meg utcán eldobott ujságpapírdarabokból tanította olvasni. Rémlik, hogy valami dohos padlás sarkában húzták meg magukat.

Aztán volt, hogy összevesztek, az az öregebb veréb valahogy le is részegedett, és széttépdeste az újságpapírokat, amiket a verébbé változtatott srác hordott be neki.

Aztán a végén az a boszi visszaváltoztatta, meg az öregebb verebet is átváltoztatta egy Einstein kinézetű öregúrrá, akivel a végén kedélyesen beszélgetve elsétált. Meg még a végén ott volt, hogy a srác már mézes-mázosan bánt a macskával, annak ellenére, hogy az verébként megpróbálta kinyirni, ezzel jelezve, hogy tanult a hibáiból.



Huhhh, na így leírva, most ezt pl. úgy újranézném én is, tiszta nosztalgiából!! :)


DE NEM TUDOM A CÍMÉT ='(



2014. júl. 3. 22:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Én az Avatar - Aang legendáját ajánlom.


Nincs benne semmi brutális, a barátságról, összetartásról, és egyéb hasznos dolgokról szól, tényleg melegen ajánlom.

Amúgy a verebes szerintem Vili a veréb.

2014. júl. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen, tényleg a Vili a Veréb, utána 5 perc se kellett hogy megtaláljam... csak normális kulcsszavakkal kellett rákeressek.

Úgyhogy eldöntöttem, holnap azt fogják nézni! - Mivelhogy ennek ürügyén én is újranézhetem velük. =] XD


De az az Avataros nem valami anime? Ugye nem?

Csak azért, mert azzal itthon mi eléggé előítéletesek vagyunk, mert nagyon sok negatív példát láttunk a műfaj felől. :S

2014. júl. 4. 01:24
 3/7 anonim ***** válasza:
61%

Nem anime, amerikai rajzfilm, a Nickelodeonon megy.


Amúgy ne legyetek előítéletesek az animékkel sem, amik átlagemberhez eljutnak azok ilyen merchandise animék, amik tényleg a minél nagyobb bevétel miatt vannak, nem is jók. Az animék olyanok mint a filmek, pl. a Maya a méhecske ha még rémlik, az is gyerekeknek való anime volt, de van pl. kifejezetten felnőtteknek való. A baj csak az, hogy mivel rajzolva van, a felnőttek azt hiszik ez mese, és nézetik a gyerekkel aztán meg fel vannak háborodva, hogy levágják valaki fejét benne (pedig a borítón mondjuk rajta van a 18-as karika).

2014. júl. 4. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
61%

[link]


Emmy díjas sorozat, a célközönsége pont akkora, mint amilyen neked kell, DE én felnőtt fejjel néztem meg és nagy rajongója lettem. Imádom! Tehát ez olyan közösen nézős lesz :)

2014. júl. 4. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Ott van a Csingiling sorozat, vagy a Rio, esetleg az Erdő kapitánya, az Egérút, stb.
2014. júl. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Az ajánlásokat nagyon köszönöm, az erdő kapitányára még arról a "régesrégi" kék rajzfilmslágerről ismerem ;) - úgyhogy annak ott a pont :D


Az Avatart is köszi, hogy említed, jókat mondasz róla, úgyhogy én személy szerint adok neki majd még egy esélyt, de hát.... itt sajnos az unokatestvéreimmel nem engedhetem meg, hogy animét rakok be, mert akkor az anyukám, meg a húga mind a ketten le fogják szedni a fejemet. Tudjátok, ami ilyen modern, meg kínai-japán halandzsafeliratú, azt nem szabad, mert különben megállnának a fejlődésben :P

Kivéve a SpongyaBob, meg az az idétlen kornyikálós, förtelmes angolságú lányka az mehet, mert vasárnap a TV azt adja, amikor főzni kell és le kell foglalni valamivel a gyereket, akkor ami abban a 4 órában megy, annak szabad tér van adva, mert az ott megy..... ahh tudjátok.


Viszont a régi, konzervatív, aranyos mesékbe nem lehet belekötni - és nem is tudnának, hacsak nem olyan hülyék itt a felnőttek, hogy a gyerek csettintésére mindent a SpongyaBob-hoz viszonyítanak.

Azokat a régi meséket mindenki szereti (én is, persze én már visszavágyódásból), úgyhogy azok még jöhetnek.


De amúgy meg túlontúl beleéltem magam már a Verebesbe, úgyhogy eldöntöttem, most önző leszek, és azt nézik, amit én akarok =D

Hehe, még a végén én jobban fogom élvezni, mint ők.... de olyan régen láttam ezt az aranyos mesét, és olyan nyomot hagyott bennem, hogy most nem tudom otthagyni. :/


Sikerült is megtalálnom rapidshares oldalon egész jó felbontásban - HÁLA ANNAK AKI FELTÖLTÖTTE - most már másolom is át a TV-s merevlemezre..... úgyhogy kész : ezt fogjuk nézni =)

Persze majd még ügyeskednem kell, hogy beetessem a két kicsit, hogy ennél jobb rajzfilm nincs. Aztán ha az elején beveszi, szerintem úgyis végig fogja nézni... nálam is ez volt : nagybácsi előadta, hogy ez az ország legjobb rajzfilme (Macskajaj), hát akkor már végig kell nézni... pedig már akkor se voltam nagy krimirajongó, de csöndben végignéztem, mert előtte teljesen hitelesnek tüntetté fel, hogy ez valóban a legeslegjobb, minden díjjat vitt film.


Na, köszönöm, a probléma lezárva, zöld pontok megadva. :)

2014. júl. 4. 12:30
 7/7 A kérdező kommentje:

Pl.: a Simpson család is csak azért lett náluk nézett sorozat, mert a kisebbik testvérem beadta nekik, hogy az mennyire jó, és azt nézette velük... így arra szoktak rá.

És maguktól amúgy nem is nevetnek rajta, csak akkor, amikor én is.....


Úgyhogy egy szó, mint száz, tapasztalatom szerint egy 7 és egy 9 éves ízlését még bőven lehet befolyásolni.

2014. júl. 4. 12:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!