Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Xenomorph-okkal (Alien-ekkel...

A Xenomorph-okkal (Alien-ekkel) kapcsolatban volna pár kérdésem. (? )

Figyelt kérdés

Amíg meg nem jelent a Prometheus című film, addig nekem követhető volt az egész nyavalya. Engem a Xenomorphok pontos eredete érdekel. Prometheus előtt úgy volt, hogy az Alienek egy rendes faj és a Predatorok már évezredek óta tenyésztik őket, hogy vadászhassanak rájuk. Aztán még voltak a magas űrlények, az Space Jockey-ek, akik közül az egyik az LV-426-on volt egy lezuhant űrhajóban, kirobbant mellkassal stb... Tehát eddig nekem teljesen tiszta volt az egész, adott egy parazita faj, a Xenomorph, ami gazdatestként használja más fajok egyedeit a szaporodáshoz. A Predatorok tenyésztik őket, először ők hozták a Földre. Utána a Földön minden rendben volt. Rá pár-száz évvel később jönnek az Alien filmek cselekménye. De a Prometheus ezt az egészet "megerőszakolja". Ezek szerint a Space Jockey (vagy Engineer) teremtette az intelligens embert és a Xenomorph egy biofegyver következtében jön létre. A Prometheus eseményei az LV-223-on játszódnak. Na itt jönnek a kérdéseim:

- A Xenomorph hogy kerül a Predatorokhoz, ha a biofegyvert tartalmazó "vázák" az Engineerek egyik űrhajóján volt?

- Az LV-426-on lezuhant űrhajó esetleg egy menekült lenne az LV-223-ról?

Tudom, ezek a filmek alapján nem egyértelműen megválaszolható kérdések, de ha valaki tud valamit, az kérem írja le ide



2014. júl. 20. 16:27
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
60%

Eleve hülyeség volt összegyógyítani az Alien és a Predator franchise-okat, ha ezt nem teszik meg tökéletesen beleillene a Prometheus az Alien történetbe, de pár pénzéhes kis dákó úgy döntött, hogy felélesztik ezeket a filmeket, mégpedig egyben. Eleve hülyeség az egész, a Predator egy közepes B movie, az Alien meg egy rekorder horror/akció széria. Próbáld meg így nézni őket:

Predator univerzum (Predator, Predator 2)

Alien univerzum (Alien 1-4, Prometheus)

Alien vs Predator univerzum (AvP, AvP 2)

2014. júl. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
75%

"a Xenomorph egy biofegyver következtében jön létre"


Ilyenről szó nincs. Csak látjuk, hogy kísérleteznek valamivel.


"Space Jockey (vagy Engineer) teremtette az intelligens embert"


Az élet magvait szórták el, nem teremtettek embert. Erről sem volt szó.


"A Xenomorph hogy kerül a Predatorokhoz, ha a biofegyvert tartalmazó "vázák" az Engineerek egyik űrhajóján volt"


A xenomorphok a biofegyvertől eléggé függetlenek. Máskülönben nem lett volna egy xenomorph domborulat a tervezők laborjában.

2014. júl. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

1. válaszoló

Tudom, szerintem is hülyeség volt a predatort és az alient összevonni, tökéletesen egyetértek veled.

2. válaszoló

Azért gondoltam, hogy a Xenomorph a biofegyver miatt jött létre, mert a film végén ugye az a facehuggerhez hasonló teremtmény belepetézik az utolsó engineerbe és az eredmény egy a xeno.-hoz eléggé hasonló cucc lett. De ebből kifolyólag valami összefüggésnek csak kell lennie nem?

2014. júl. 21. 12:56
 4/19 anonim ***** válasza:
69%

Igen, biztos van összefüggés. De szerintem a tervezők amolyan istenként imádják a xenomorphokat, mert olyan tökéletesek. Ahogy néztem, a sok felpumpált, izomállat tervező is valami ilyesmire törekedhet. xD

Majd a folytatásból kiderül. :)

2014. júl. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
ja, és 2. válaszoló az Engineer-ek kifejezetten embert alkottak mert az élet már jelen volt a bolygón amikor idejöttek. emlékszel arra jelenetre amikor az fejet vizsgálják? ott derül ki, hogy az emberi és az engineer DNS nagyrészben egyezik
2014. júl. 21. 16:28
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Egyezik. (Ami mondjuk szerintem hülyeség ilyen szempontból. Mindegy, film.)

De amikor megérkeztek még nem igen volt élet. Miután kiitta azt a löttyöt, akkor kerültek bele a vízbe az első aminosavaka meg ilyesmi.

Nem hiszem, hogy a tervezők egy ennyire "tökéletlen" lényt alkotnának, mint az ember. Vagy nem tudom. Mert lényegében semmi értelme nem lenne. Kivéve ha tenyésztelepnek használnák a bolygót. Vagy egy kísérletük balul sült el.

De a tervező nagyon nem volt boldog, amikor találkozott a kis csapattal. xD

2014. júl. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
hát... nem nagyon xD
2014. júl. 21. 17:38
 8/19 anonim ***** válasza:
89%

A Xenomorph hogy kerül a Predatorokhoz, ha a biofegyvert tartalmazó "vázák" az Engineerek egyik űrhajóján volt?


- A Pilóták (ami nem egyenlő a Mérnökkel) készítették el a Xenomorphokat évmilliárdokkal ezelőtt, polgárháború dúlt a Pilóták között, egy rakás bolygón terjedtek el így a xenok nem beszélve a többi intelligens fajról amik emiatt pusztultak ki. A Yautják pedig valahol megtalálták.


- Az LV-426-on lezuhant űrhajó esetleg egy menekült lenne az LV-223-ról?


Az LV-426-on lezuhant hajó a Xenomorp Priemről jött. Aliens: Idegenek a Földön.

2014. júl. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Először: a pilóták és a mérnökök ugyan azok. Az az ormányos külső váz csak űrruha.

Másodszor: Olvastam az Idegenek a Földönt és onnan az derült ki, hogy a xenok őshonos faj a Xenomorph Prime-on

2014. júl. 22. 17:07
 10/19 anonim ***** válasza:

Alien filmben a Pilótának látszódik a fogai és a nyelv. Ha ez nem lenne elég az összes képregényben látszódik hogy az ormány igazi, sisak nincs rajtuk. Nagyságrendekkel nagyobbak a Mérnöknél.


Idegenek a Földönben és a későbi művekben az emberek hiszik azt hogy ott őshonosak. A xenokat a Pilóták csinálták (Aliens: Apocalypse the destroying angels)

2014. júl. 24. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!