Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Tudnátok filmeket mondani...

Tudnátok filmeket mondani amik hasonlítanak a Vágy és vezeklés vagy Büszkeség és balítélet című filmekhez?

Figyelt kérdés
Régen játszódó romantikus drámák,lehet háborús is.

2014. júl. 23. 22:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Jane Austen könyveiből:


- Emma: 2 feldolgozása is van, ami nagyon tetszett. A 2009- es BBC- minisorozat és a Gwyneth Paltrow főszereplésével készült mozifilm.

- Meggyőző érvek (Persuasion): A 2007- es BBC- feldolgozás messze a legjobb.

- Értelem és érzelem

- A mansfieldi kastély (vagy Mansfield Park): az 1999- es és a 2007- es változat is nagyon tetszett.

- Büszk. és B.: tudom, hogy láttad, de ebből is 2 nagyon szuper van. Az 1995- ös BBC- sori és az én kedvencem, a 2005- ös mozifilm.


Jane Eyre- Ez Charlotte Bronte könyvéből készült, szintén rengeteg feldolgozást megélt kosztümös, romantikus film. Szerintem a legjobbak a 2006- es BBC- feldolgozás és a 2011- es mozifilm.


Észak és Dél: Elisabeth Gaskell, angol írónő regénye; ebből csak egy filmfeldolgozást ismerek, azt 2004- ben készítette a BBC. Nagyon- nagyon jó lett. A férfi főszereplő, hát, minimum 10 pontos a 10- es skálán :-)

Egyébként nem összetévesztendő az amerikai Észak és Dél c. sorozattal, ami persze szintén jó. Csak egészen más.


Scarlett: Ezzel csak az a problémám, hogy feleslegesen és értelmetlenül nagyot változtattak a történetén, a könyvhöz képest. Nekem csalódást okozott, de ha nem olvastam volna a könyvet, tetszett volna.

2014. júl. 24. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :)
2014. júl. 24. 21:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!