Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Valaki megmondaná, hogy a...

Valaki megmondaná, hogy a Szegény Dzsoni és Árnika filmben elhangzó Hobo számnak mi a címe és megjelent-e lemezen valamikor?

Figyelt kérdés
filmzene, hobo

2014. júl. 29. 11:44
 1/5 anonim válasza:
Szerintem azt a dalt kifejezetten a filmhez írták, esetleg Eörsi István műveiben érdemes elmélyülnöd, hiszen Ő írta a szöveget (mint azt a film végi stáblistában lehet olvasni), hátha úgy megtalálod a címét legalább.
2014. júl. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

[link]


Meg tudnád írni, hogy melyik percnél van?

2014. aug. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
52.40-nél és 56.10-nél hangzik fel ez a számomra ismeretlen szám. Köszönöm, ha segítesz "nyomozni".
2014. aug. 2. 13:56
 4/5 anonim ***** válasza:

2. vagyok


Az 1. Válaszolónak igaza van, ez egy Eörsi István vers.

Hobonak volt egy Növekszik a csapat című Eörsi estje 1982-ben, ahol az általad keresett vers is elhangzott.

Lemezen nem jelent meg, és állítólag a készült videófelvétel rossz minőségű ahhoz, hogy kiadják.

Itt van egy részlet az estből, épp a Növekszik a csapat című vers, tudtommal ennyi elérhető jelen pillanatban az interneten: https://www.youtube.com/watch?v=7sytwVQH2k0

Jövőre (2015-ben) készülni fog egy Hobo-archívum, ami annyit jelent, hogy a létező összes Hobo-anyagot (hang, videó, kép) fel fogják tölteni az internetre.

Állítólag az Eörsi estet újra felveszik, hogy azt is fel tudják tölteni.


Utánanéztem a versnek, amit keresel, tényleg nincs fent, legalábbis én sem találtam meg. Viszont megtaláltam a 82-es est verseinek listáját, innen elég egyszerűen ki lehet találni, melyiket keresed:


CD 02.52. Eörsi-est. Növekszik a csapat (Eörsi István versei Márta István zenéjével, Hobo előadásában), Szkéné Színház, 1983.02.16. (57’11”)


1. intro – “ha szoknyát lenget az égbolt...” (0’50”)

2. (5’25”)

3. A Maradjhű utcában (9’26”)

4. A tükör (3’57”)

5. (2’13”)

6. “felhúzom hálóm” (5’14”)

7. Feltűnök egy álomban (3’47”)

8. Három nő (2’58”)

9. “Z. megremeg mellettem” (2’26”)

10. “Tarzanka...” (3’24”)

11. A konty (6’43”)

12. “volt egy perem” (2’21”)

13. Emlékezés egy királylányra (1’47”)

14. Három mese: (3’)

- Volt egyszer egy pojáca

- Volt egyszer egy királyfi

- Volt egyszer egy hősszerelmes

15. Talán-talán (3’33”)


Ez a listát itt találtam: [link]

(Kiegészítésképpen hozzáfűzném, hogy az 5. vers, aminek nem látszik a címe, az a Növekszik a csapat. A szerkesztő véletlen kihagyta, gondolom.)


Ezek alapján a filmben elhangzó vers címe: Talán-talán.



Van egy Eörsi kötetünk valahol, ha megtalálom, leírom ide az egész verset, ha gondolod.


Ha bármi kérdésed van még, szívesen válaszolok, akár privátban.


Üdv,

K. Dóri



u.i. Arról nincs információm, hogy kifejezetten a filmhez írták-e, de érdemes megfigyelni, hogy az est 82-es, a film pedig 83-ban jelent meg.

2014. aug. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Megint én.


Most nézem, hogy a link, amit küldtem egy archívum elérhető anyagainak listája. Tehát, ha budapesti vagy, akkor elmehetsz ebbe az Artpool nevű intézménybe, és ott meghallgathatod, vagy akár ha ügyes vagy.... :D

És érdemes szétnézned még ezen a honlapon, mert több érdekességet találhatsz. Van, ami online is elérhető.


KD

2014. aug. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!