Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Valaki eltudná magyarázni...

Valaki eltudná magyarázni Rust Cohle eszmefuttatását? (True Detective)

Figyelt kérdés

#A törvény nevében #igazság nevében #rust cohle
2014. aug. 11. 20:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Pontosan melyikre gondolsz, hányadik részben és melyik jelenet? Mert volt neki pár nagyon jó "agymenése".
2014. aug. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az első részben lévőre, amikor a kocsiban beszélgetnek, és arra amikor a sörös dobozokból készített figurákból mutat be valamilyen elméletet a két fekete nyomozónak.
2014. aug. 11. 22:10
 3/5 A kérdező kommentje:
a sörös dobozos az nem tudom pontosan melyik részben volt
2014. aug. 11. 22:11
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ami Rust gondolkodásmódjának az alapja, vagyis a felfogása: ő realista, szkeptikus gondolkodásmódú, nagyon pesszimista és bár ezt nyíltan nem mondja ki, de szerintem egyértelmű, hogy ateista. Ehhez társul még a depressziója, amin nem is csodálkozom, ez egyenes következménye annak, ahogyan a kislánya meghalt.


"az ember öntudatra ébredése az evolúció egyik legnagyobb hibája volt. Túlságosan is öntudatosak lettünk. A természet olyat teremtett, amit elkülönített magától."


Itt arra gondol, hogy azáltal, hogy az ember, mint faj öntudatra ébredt, ráadásul meglehetős intelligenciára is szert tett, elszakadt a többi állatfajtól. Minden egyes egyén úgy gondolja, hogy az ő életének valamilyen különleges értelme van, holott mi is csak egy faj vagyunk abból a - jelenleg ismert és tudományosan leírt- kb. 1,5 millió fajból, aki jelenleg a Földön él. A technológia és orvostudományi felfedezéseknek köszönhetően nem vonatkoznak már ránk a természetes szelekció gátló hatásai, (ugye, gyógyszerekkel és védőoltásokkal a legtöbb , egyébként halálos betegséget kiküszöböljük) emiatt az emberiség korlátlan mértékben túlszaporodott.


"A természet törvényei szerint nincs is létjogosultságunk":

A hogy fentebb írtam, nincs semmilyen más faj, amelyiknél a túlszaporodást ne akadályozná meg előbb- utóbb valamilyen gátló hatás, pl. az élelemforrások kiürülése, járványos betegségek, stb. csak az embereknél. Ez viszont természetellenes, ami nyilvánvaló tény is, ha körülnézünk a világban (vizek elszennyezése, elsivatagosodás, éhezés, óriási nyomornegyedek a nagyvárosok peremén, stb.)


"Annak az illúziója alatt sínylődünk, hogy van saját identitásunk....úgy vagyunk programozva, hogy azt higgyük, mindenki lehet valaki, pedig valójában mindenki egy senki."


Magyarán: genetikailag belénk van kódolva, hogy törekedjünk valakik lenni, pedig igazából az egésznek a lényege a faj fenntartása. Ez a 2 legerősebb ösztön, a létfenntartás után. Nem véletlenül képesek szinte mindent megtenni a nők, ha nem sikerül teherbe esni könnyen. A belénk programozott fajfenntartás ösztöne hajt bennünket.


"Szerintem a becsülendő dolog az lenne, ...ha nem szaporodnánk.....és kéz a kézben haladnánk a kihalás felé"


Ebben is van ráció, ugye egyértelmű, hogy a túlszaporodott emberiség inkább kárára van a Földnek, ha a többi élőlény szempontjából nézzük. Na persze, ez egy kicsit drasztikusan hangzik, de e gy határozott népesedés- visszafogási terv szerintem sem ártana, amíg nem késő. De az is lehet, hogy már késő.


Én így látom ezt, és az az igazság, hogy nagyjából egyet is értek vele. Hasonló a felfogásom, ezért is lett ez a sorozat az egyik legnagyobb kedvencem.

A sörösdobozos részt még nem találtam meg, majd este folytatom. Remélem érthető volt.

2014. aug. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Nekem is az egyik kedvenc sorozatom.

Szerintem is sok mindenben igaza van Rustnak.

Azt hiszem az 5. részben volt a sörös dobozos jelenet.

2014. aug. 12. 16:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!