Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mitől ilyen jók a Japán...

Mitől ilyen jók a Japán horror Filmek?

Figyelt kérdés

2014. aug. 12. 01:00
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg azért, mert a Japánok a horrorfilmet annak kezelik, ami valójában: film, ami elborzaszt, amitől félni és iszonyodni lehet. Ellenben a hülye amerikaiakkal, akik folyton a hülye korhatárbesorolásokon rugóznak, és az utolsó pillanatban kivágják a legvéresebb jeleneteket, hogy alacsonyabb besorolást kapjon, és így - szerintük - jövedelmezőbb lesz.

Amúgy a japán horrorok hatását növeli szerintem az is, hogy más kultúra, más szokásokkal, besztusokkal, stb, és ezáltal jobban képes meglepni a nézőt.

2014. aug. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Sowilo ***** válasza:

Nem a filmművészet csúcsai ezek a filmek, mégis roppant szórakoztatóak. Szerintem az egyik tényező az lehet amit az első válaszoló írt, viszont elsősorban én a japán kultúrára gondolok.


Náluk több ezer éves ősi szokások virágzanak szakadatlanul, ránk pedig amerikai szokások vannak erőltetve, és Szent István óta már saját vallásunk sincs. Ezért tűnik nekünk ennyire érdekesnek egy-egy japán film(műfajtól függetlenül), mert egy teljesen más világot tár elénk, mint amit mi megismertünk.


Már akinek, valaki meg pont ezért rühelli a japán filmeket.

2014. aug. 24. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!