Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mire céloz Aslan a Narnia...

Brit22 kérdése:

Mire céloz Aslan a Narnia krónikái című film 3. része végén?

Figyelt kérdés
Amikor Lucy,Edmund,az unokatestvéruk,Caspian herceg és a vitéz ott állnak Aslan országánál és már készülnek hazamenni,Lucy megkérdi Aslantól,hogy lássák e még egymást,akkor Aslan azt válaszolja,hogy az ő világukban őt más néven ismerik.Kire gondolhat? Én Jézusra tippelek,de nemtudom...

2014. aug. 16. 23:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Én olvastam az összes könyvet, és nagyon érdekesek, ajánlom neked is! Aslan arra célzott, hogy ha meghalnak, akkor felkerülnek a mennybe, és velük lesz... SPOILER amúgy az utolsó könyvben meg is halnak, és Narniának a "mennyországába" kerülnek SPOILER
2014. aug. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem pont erre gondoltam,de nagyon szépen köszönöm a választ :) és lehet el is kezdem :)
2014. aug. 17. 22:19
 3/4 anonim válasza:
0%
Aslan egy oroszlán, a való világ-ban nem Aslannak hivják, hanem oroszlánnak, "A ti világotokba más néven ismernek" én ezt vettem le, de lehet hogy tévedek
2014. nov. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Spoiler alert! :))



Egyszerű a képlet.

C. S. Lewis a Narnia krónikáit evangelizációs célzattal írta, afféle keresztény hittérítés gyanánt.

Azt mondta, a gyerekeket nem szabad ideje korán megismertetni a Bibliával, mert nem értik meg és nem is érdekli őket, Lewis is unta a hittanórákat és a miséket, mikor gyerek volt.


Ezért írta a Narnia krónikáit, a Lucy nevű unokahúgának, aki nála nyaralt.


Aslan = Jézus Krisztus


A Hajnalvándor útjában, mikor Aslan közli Edmunddal és Lucyval, hogy többé soha nem mehetnek vissza Narniába, elmondja, hogy ő az emberek világában is jelen van, csak más neve. Azért hozta el őket Narniába, hogy majd megismerjék a saját világukban.


Isten fia minden világban megváltja a lakosokat. Az emberek világában emberbőrbe születik (Jézus), az állatok világában pedig állatbőrbe (Aslan), de ugyanarról a személyről van szó. Ezt maga Lewis írja.



Ez egy kiszólás volt az olvasóknak: Narnia oroszlánjával és szereplőivel könnyebb azonosulni egy gyereknek, de ha idősebbek lesznek, rájönnek, hogy Narnia történetén keresztül valójában a Bibliával ismertette meg őket a szerző.


A célközönség a 11 éven aluli korosztály.



A regény egy multiverzumot feltélez, azaz rengeteg párhuzamos dimenzió, világ létét.

Aslan országa nem Narnia. Az is csak egy világ a sok közül, ahogy az emberek világa is.


Aslan országa a mennyország. Számomra kicsit zavaros, mert olybá tűnik, hogy nem egzakt, hanem mindenki a saját képére formálhatja a saját mennyországát.

2015. jan. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!