Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szerintetek melyik film jobb...

Szerintetek melyik film jobb (többi lent)?

Figyelt kérdés
Melyik jobb : Az utolsó léghajlító, vagy az Alkonyat című film?

2014. aug. 17. 14:49
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Bár egyiket sem láttam, de majdnem teljesen biztos vagyok benne, hogy az a jobb, amelyik nem az Alkonyat.
2014. aug. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
0%
Az utolsó léghajlító egy szörnyen trágya elkészítésű film és ha már láttad a sorozatot(végig) akkor nem is tudod majd, hogy nevetni akarsz a sok hülyeségtől vagy sírni. DE még mindig jobb mint az alkonyat. (direkt írtam kisbetűvel)
2014. aug. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Krisipoke ***** válasza:
51%
Nem inkább úgy kellett volna kérdezni, hogy melyik a rosszabb?
2014. aug. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
29%
De bírom ezt a sok parasztot,aki nem szereti az ne hordja le a jó filmeket,mert az Alkonyat sokkal jobb mint Az utolsó léghajlító.Ja és aki meg nem látta és nem olvasta az itt ne bunkózzon hogy "ő nem látta egyiket seeeem ,de ő olyan okostojás ,hogy tudja hogy nem jó ez a film,meg az a film...."Ha LEGALÁBB fele ilyen jó könyved lesz akkor lehordhatod ezt és sok más filmet!!!meg könyvet!!!
2014. aug. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem az én dolgom, hogy jó könyveket írjak, hanem az íróké. Stephenie Meyer író, vagy valami olyasmi. Elhiszem, hogy a könyv jobb, mint a film. De a film az egy szenny. Nem láttam végig, de láttam belőle részletet, és bőven elég volt, hogy röhögve kikapcsoljam. Ráadásul semmi értéke, csak nagyon menő, és megosztja az embereket, ezért beszélünk még mindig róla.
2014. aug. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én olvastam és láttam is az Alkonyat részeit, láttam a Az utolsó léghajlító c. filmet is és az Avatar-Aang legendája c. animét is.


Nem is értem hogy mért pont ez a két filmet kell összehasonlítani, semmi egyezés nincs a történetben na de mindegy. Leírom a SAJÁT véleményemet:


•A Twilight saga mint könyv

Elég jó könyv többszörös olvastam a részeit, az egyedüli dolog ami zavar hogy csak Bella fejéből nézzünk ki. Jobban örültem volna egy E/3-as írásmódnak ahol mint külső szemlélőként élhetjük át a történetet.(nagy kedvencem Emmett és Carlisle)

Egy idő után már néha nyomasztóak Bella gondolatai, jó volt a Hajnalhasadásban Jacob könyve ahol más szemszögből is széjjel nézhettünk, de ilyen szempontból jó az Éjféli Nap is.

Érdekes ez az új fajta vámpír felfogás pl a naptól nem égnek el, vagy állatvéren is elélhetnek, vagy maga az hogy beilleszkednek az emberek világába.


•A Twilight saga mint film

A filmekkel kapcsolatban az alapvető véleményem az hogy nagyon le vannak butítva, sok dolog elvéve vagy hozzátéve.

-Az Alkonyat

sok jó jelenet van de elég sok olyan is amit már többszöri nézésre már nem tetszenek. Pl. amikor Bella Edward szobájában van, vagy amikor elszökik Alicetől, elég furcsa a lány vagy hogy alig bír megszólalni szóval nekem ezek nem így jöttek át a könyvből.

-Az Újhold

Ez az a film a Twilight sagából amit a leginkább nem szeretek, ez végül is a farkasokat helyezi a középpontba. De elég furcsa hogy az egyik főszereplő alig szerepel benne, így más hangulata van. Edward megmentése se lett valami nagy szám.

-A Napfogyatkozás

Ez azért már egy fokkal jobb, de nem jól van megjelenítve ez az egész Jacob-Bella-Edward háromszög. Könyvben ez a rész is jobb.

-A Hajnalhasadás 1,2

Az első rész elég unalmas azzal a sok semmit mondó jelenttel amit a nászúton töltenek gondolok itt a sakkozásra, úszásra stb. De az esküvő vagy amikor kiderül hogy terhes az egész jól lett megcsinálva.

A 2. rész az nagyon is tetszik, sok mindent kihagytak, de amit hozzátettek attól nem lett rosszabb, itt a csatajelenetre gondolok. Aki olvasta a könyvet az jól tudja hogy szó se volt csatáról, de én is hamarabb láttam a filmet mint a könyvet így nagy nem tudtam mi fog történni ez a csata jelenet sok izgalmat hozott a filmbe. Viszont azt sajnálom, hogy kimaradt a bénító ködös jelenet (akkor lehetett igazán látni Bella pajzsát) vagy az amikor kiderül hogy a "vérfarkasok" nem is vérfarkasok.

A filmsorozat rengeteg Arany-Málna díjat is elnyert, de úgy tudom több "jó"díjat is nyertek.


•Avatar - Aang Legendája (tudom hogy ez nem kérdezted de ez a film alapja)

Hihetetlenül jó kis anime, minden részét láttam kétszer. Részletesen több részen keresztül mutatja be az Avatar életét. Három "évvadból áll" a Víz, Föld és Tűz a levegőt nem csinálták meg. Ez a rajzfilmsorozat még Emmy-díjat is kapott. Elég sikeres volt ezért is gondolták, hogy készüljön belőle film is.


•Az utolsó léghajlító

Ez csak a Avatar - Aang Legendája Víz könyvét mutatja be, mert több részre ha jól tudom nem is volt igény. Ez nem nagyon tudom jellemezni, az biztos hogy nekem nem tetszett alig bírtam végig nézni. Elég rosszul sikerült olyan annyira hogy még az Arany-Málna díjat is elnyerte és ezzel ez a film lett 2010 legrosszabb filmje.


Melyik jobb? Ha csak az Alkonyatra gondolsz és a többi részére nem akkor azt mondom mind kettő irtó rossz. Nem tudok dönteni.

De ha úgy kérdezed hogy Twilight Saga vs. Az utolsó léghajlító akkor a Twilight Sagát mondanám.

2014. aug. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyfotm
2017. nov. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Bocsánat. A pontos válaszom: Egyformán szär mind a kettő.
2017. nov. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!