Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Hogyan készítették el a...

Hogyan készítették el a hófehérkét és a hét törpét?

Figyelt kérdés
A hófehérke és a hét törpe 1939-es,de én ugy tudom a rajzfilm készítéshez számitógép kell,de akkoriban nem volt,akkor hogyan?
2014. aug. 23. 17:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Az animációs filmekhez kell számítógép. A rajzfilm attól rajzfilm hogy kézzel rajzolták meg a képkockákat, majd azokat lefényképezték és azt fűzték össze filmmé.

Kb 25 képkocka/másodperc (FPS) sebességet lát a szem folyamatosnak, így 1 másodpercnyi rajzfilm 25 képkockából állt, azokra rajzolták le egy-egy mozdulatsorozat elemeit, minden kocka egy kicsit eltért a másiktól.


(persze ekkor is létezett másolási technika, nem kellett mindent teljesen nulláról kezdeni, itt egy összehasonlító cikk:

[link]

2014. aug. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
kösz,ezt nem tudtam
2014. aug. 23. 18:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!