Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Melyik lehet ez a poszt-apokal...

Melyik lehet ez a poszt-apokaliptikus film?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


A filmet a 90-es évek közepén láttam, szerintem a Magyar TV-n adták, 2 részletben (szombat-vasárnap délután, ha jól emlékszem), szinkronosan

Egy poszt-apokaliptikus film:

-Valamilyen katasztrófa után az emberek a föld alatt élnek, modern környezetben (videofal, házirobot stb.)

-Családok élnek együtt, más családoktól elkülönítve, csak a videofalon keresztül tudnak egymással kapcsolatot tartani

-Az átlagember nem sokat tud a "katasztrófa előtti" világról, illetve a felszínről

-Egy fiú és egy lány találkozni akarnak személyesen is, ezért kiszöknek, végül kijutnak a felszínre. Itt látnak életükben először állatot, egy kutyát találnak. Nagyot csodálkoznak, amikor meglátják a kék eget ("Olyan, mint egy hatalmas képernyő")

-A felszín kicsit Mad-Max szerű világ, sivatag meg lepusztult város is van benne talán

-A földalatti világ "rendőrsége" üldözi őket (tevével?), meg válogatás nélkül gyilkolják a felszínen élőket lángszóróval.


Van ötletetek, melyik film lehet ez? Sehol sem találom, már átnéztem az egész Netet, IMDB-t, de csak hasonló filmeket találtam (Logan Futása, THX 1138, 12 majom, Szikraváros stb.), ezt sehol sem.



2014. aug. 23. 18:49
 1/7 anonim ***** válasza:
51%

Erre gondolsz?


[link]

2014. aug. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi, de nem az, A Sziget 2005-ös film, ezt meg olyan 1994-1998 között nézhettem.
2014. aug. 23. 18:57
 3/7 anonim ***** válasza:
2014. aug. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Sajnos nem a ZPG. Viszont a trailerét látva eszembe jutott, hogy ebben a filmben is volt nyakban lógó medál: a fiú apja tagja volt a vezető tanácsnak. A fiú talált a medálban egy mini CD-t, amin videók voltak a felszíni világról. Állatot is mutattak rajta, a narrátor mondta hogy az egy medve. Emiatt a felszínen talált kutyát is Medvének nevezték el.
2014. aug. 23. 21:36
 5/7 A kérdező kommentje:

Ok, megvan, Fuga dal paradiso, Flight from paradise, Escape from paradise címeken futott külföldön, magyarul Menekülés a paradicsomból.

A lángszórós gyilkolászós részt is találtam:

https://www.youtube.com/watch?v=7cG9hMvmsmY

2014. aug. 24. 00:56
 6/7 anonim ***** válasza:
Hogy lett meg végülis?
2014. aug. 24. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

IMDB-ben megtaláltam az utalást a medálra:

[link]

2014. aug. 24. 02:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!