Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi értelme volt a legújabb...

Mi értelme volt a legújabb Sherlock c. sorozat 2. évadfináléjának?

Figyelt kérdés

SPOILER ALERT!

Mint utólag kiderült senki sem volt már veszélyben. Ennek ellenére átb.szták Mrs. Hudsont és Lestradet, de elsősorban Watsont. Teljesen indokolatlanul. Mintha megbízhatatlan senkiházi karakterek lennének. Közben meg annyi a beavatott mint égen a csillag. Semmi értelme nem volt.



2014. aug. 26. 11:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Meg kellett állítani a Moriarty által felépített bűnbandát. És ezt csak úgy lehetett, hogy Sherlockot halottnak hiszi mindenki. Ha elmondta volna pl. Watsonnak, hogy él, ő véletlenül elmondta volna valaki másnak, és így simán kitudódott volna.
2014. aug. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Tehát Watsonban kevésbé bízik, mint a beszervezett színész és egyéb -gárdákban, számára szinte vadidegenekben. Logikus.

Az a színjáték kizárólag Watson átb.szásáról szólt, akceptálható motiváció nélkül szerintem.

2014. aug. 26. 13:47
 3/15 anonim ***** válasza:
Figyelj, az eredeti történetekben is így volt (igaz ott egy vízesésről zuhant le), szóval szerintem csak ezt követték a forgatókönyvírók.
2014. aug. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

ISTENEM. O_O Bocsi, hogy így kifakadok, de te vagy az első aki szó szerint leírja az érzéseim. Eddig én voltam az egyetlen aki itt puffogott pont ezeken, míg mindenki más visítozott és odáig volt érte. Előtte nekem is a kedvencem volt, mert tényleg eszméletlen minőség... :(

Utolsó, a könyv és a sorozat egyáltalán nem ugyanaz ebben a részletében. Na persze ha neked csak az számít, hogy rosszfiú-csihipuhi-zuhanás-watson-ottmarad-zokogni akkor igazad van, de ha kicsit is belenézel az ÁRNYALATOKBA, akkor kiderül, hogy gyökeresen különbözik. Levezetném, de oldalak lennének xD

2014. aug. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

1-3. Első találkozásom SH-val egyáltalán ez a sorozat. Nem olvastam és képernyőn sem láttam eddig.

Egy sorozatnak, filmnek pedig a könyv - amely alapján készült - nélkül is életképesnek kell lennie, gondolom. Kaszálni nem fogom , mert a legtöbb részletében nagyon tetszik, de az említett momentumot értelmetlennek tartom.


4. Magam is hiányoltam az erre vonatkozó kritikákat. Már azt gondoltam elsiklottam valami fölött, de ezek szerint nem csak nekem sántít :)

2014. aug. 27. 00:04
 6/15 anonim ***** válasza:
Hát igen, most úgy tűnik jobb lesz a következő évad (én angolul nézem), csak már a könyökömön jön ki ez a vergődés, hogy valami nagyot alkossanak, folyton azzal jönnek hogy ez méég durvább, még sokkolóbb, méég ilyen-olyanabb lesz. Miért nem lehet egyszerűen csak szépen csöndben megcsinálni minőséget oszt csá....
2014. aug. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
84%

Ezen én is gondolkodtam, de figyelj: ha te Jim valamely bűnbandájának a fejese lennél, és további információkat akarnál megtudni róla, esetleg biztosítékot akarsz, hogy valóban elmúlt a veszély, akkor kire küldenéd rá az embereidet? :)

Az utcán kóborgó "civilekre" vagy arra a három emberre, akik Jim szerint Sherlock egyedüli barátai voltak? :)

Meg úgy alapvetően az emberek: riporterek, újságírók, kíváncsiskodók... Johnéktól kérdezősködnek inkább, mintsem a járókelőktől.

2014. aug. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Az utolsó leírta az én véleményemet is. Szerintem korrekt.
2014. aug. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Szerintem túl nagy kaliberű akció volt ahhoz, hogy átverjék Watsont. És túl sokan voltak beavatva, Sherlock szülei is, akiket szintén felkereshettek volna a "rosszfiúk". Watson biztonságára sem lehet hivatkozni, mert ha megkeresik, függetlenül attól, hogy mit tud kinyírják - nem beszélve arról, hogy ez eleve gyanakvást feltételes SH halálát illetően. Tehát a feleslegesen túlbonyolított akció teljesen felesleges lett volna? Egyszerűen nekem túl sok a VOLNA és túl sok a TÚL ebben a mizériában.
2014. aug. 28. 12:30
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem John védelme volt az elsődleges cél, hanem a rosszfiúk előtt Sherlock életben maradásának titokban tartása. :)

A "volna" pedig soha nem túl sok. Gondolni kell a valószínűre.

Tudod: "Esély és valószínűség, drága öcsém!" ;)

2014. aug. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!