Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A filmek helyes foszereploi...

A filmek helyes foszereploi miert mind 190 centisek?

Figyelt kérdés
2014. okt. 7. 00:00
 1/7 anonim ***** válasza:

nem mind akkora, de elvárás, hogy a női szereplőknél magasabb legyen, + sokszor magasított cipőben játszanak, mert egyébként alacsonyak lennének.


Az átlag férfi magasság az USA-ban 178-180 cm + a cipő + a séró és meg is van a 190ed :D

2014. okt. 7. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%

Ha nincs kedved olvasni: csak


Ha van kedved olvasni: A testmagassággal van egy ilyen trükkös dolog, hogy noha nem tudjuk lelkiállapotunkhoz, hangulatunkhoz, személyiségünkhöz igazítani, attól még a metakommunikáció (testbeszéd) részét képezi. A magasság tekintélyt hordoz. (Ebből származik pl.: az, hogy "felnézek rá", "magas lóról beszél") A magas emberek valamiféle tiszteletnek örvendenek pusztán a testalkatuk miatt. Nem egy politikus például abba bukott bele, hogy alacsonysága miatt nem tűnt hitelesnek. (Hitler nem véletlen szónokolt emelvényről, így senkinek nem tűnt fel, hogy alig több, mint 160 cm) DE! A TV-képernyőn keresztül nem vagy képes értékelhető becslést adni valaki magasságára. Ilyenkor tudat alatt a tekintélyt összefüggésbe hozzuk a magassággal. Értsd: Aki a filmben/riportban/politikai vitában tekintélyesnek, félelmetesnek, tiszteletre méltónak, a helyzet urának hat, azt magasnak vizualizáljuk agyunkban. Például ha egy politikus alacsony, (legyen mondjuk 165 cm) de kellőképpen magabiztosan beszél, és még rásegítünk a kameraperspektívával, akkor az átlag TV-néző lehet, hogy 185-190 cm-nek fogja elképzelni. És ez a helyzet az akcióhősökkel. Garantálhatom, hogy nem mind 190 cm, csak annyinak vizualizáljuk őket.


Remélem hasznos volt. :)

2014. okt. 7. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Tom Hardy a Dark Knight Rises forgatásán magasítot cípőt hordott, mert Christian Bale alapból magasabb volt nála, aztán hogy néz az már ki, hogy fél fejjel kisebb Bane Batmannél?

Amúgy Robert Downey Jr. 175 centi, Bradd Bitt 180, Tom Cruise meg 173, Hollywood nem hivatalos szexszimbóluma George Clooney pedig épphogy 180. Nagyjából ezzel összefoglaltam az összes újkori férfiideált.

Ez nem elvárás, csak így jött ki. Shaq több, mint két méter magas, aztán negyed annyira se jó színész, mint kosaras.

2014. okt. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A Desperadóban van egy ilyen vicces mondat, amikor mesélnek a Zenészről, hogy "a leghatalmasabb férfi, akit valaha láttam", és Banderas jött mind a 174 centijével hozzá. És pont úgy fényképezik, mint a világ leghatalmasabb férfiját. :)) Trükkös dolog ez a kamera.


Sidney Lumetnek (hollywoodi rendező volt) van egy könyve, amelyben leírja, milyen nehéz volt Sean Conneryvel dolgozni, mert a maga 190 centijével mindig kilógott felfelé a képből. Baromi nehéz magas emberekhez komponálni a képet, a beállításokat, így jobban szeretik az alacsonyabb embereket a filmvásznon foglalkoztatni. Szóval ha hatalmasnak vagy szimplán magasnak látsz egy színészt a filmben, az trükk, optikai csalódás.


Amúgy Al Pacino 169 centi. ;)

2014. okt. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Több kérdésem is lenne.


Sidney Lumet melyik filmben rendezte Connery-t? Tudom, hogy megtalálhatnám, de lusta vagyok végig pörgetni Lumet filmjeit ehhez. Csak akkor írd meg, ha tudod, megkeresni nem kell, annyira nem fontos. :)


A másik az, hogy megszerezhető magyarul valahonnan ez a könyv? Érdekelne. Sidney Lumet a valaha volt egyik legnagyobb rendező volt, ehhez képest ha kimondom a nevét szinte bármilyen társaságban, mindenki csak bambán néz rám.

2014. okt. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hu, fogalmam sincs, azt a filmet nem láttam, és nem is emlékszem, pontosan hol van a könyvben, amikor erről ír. Egyébként a könyv a Hogyan készül a film? című nagyszerű és szórakoztató kiadvány, 1995-ös, magyarra 1997-ben fordították és adták ki. Szerintem bármelyik könyvtárban megleled. Bár nekem a polcomon díszeleg, de mikor először olvastam, akkor egy egyetemi könyvtárból vettem ki.
2014. okt. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Utána nézek. Köszönöm szépen!
2014. okt. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!