Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Honnan tudta Darth Maul a...

Honnan tudta Darth Maul a Baljós Árnyak-ban, hogy a királnyő a Jedikkel a Tatooine-ra menekült?

Figyelt kérdés

Tudjátok miután Qui-Gon és Obi-Wan kiszabadította a királynőt és kíséretét, a Naboo elhagyása közben a királynő hajója komoly sérülést kapott, ezért kényszerűségből a Tatooine-ra mennek, hogy kicseréljék a meghibásodott alkatrészt, vagyis a hiperhajtóművet.

Ezután Qui-Gon arra utasítja Obi-Wan-t, hogy ne engedje, hogy adásokat küldjenek a Naboo-ra, vagy, hogy válaszoljanak a Naboo-ról érkező segítséget kérő üzenetekre, amikre a legjobb tudásom szerint, tényleg nem küldtek választ, csak megtekintették, de nem válaszoltak rájuk.

Ugyanakkor Palpatine nem volt jelen a mentőakcióban, így a Tatooine-ra való utazáskor sem volt jelen, így az sem lehetséges, hogy Darth Sidious-ként el tudta küldeni Maul-t utánuk a Tatooine-ra.

Mégis, nem sokkal, miután királynő hajója megérkezik a bolygóra, láthatjuk amikor Maul azt mondja Sidious-nak, hogy: "A Tatooine-nak kevés lakója van. Ha valóban ott vannak egy-kettőre megtalálom őket."

A kérdés, hogy honnan szerzett erről tudomást bármelyikük is?

Egyszer valahol azt olvastam, hogy Maul hajójának sikerült bemérnie a királynő hajójának jeleit.

De ezt valahogy nem tartom életképes magyarázatnak. Ez már annyira egyszerű megoldás lenne, hogy az már ijesztő.

Ha létezne ilyen technikai megoldás a Star Wars univerzumban akkor mindenki ezt használná mindenki ellen, a törvény és törvényen kívüliek is egyaránt.

Ha létezne ilyen, akkor Obi-Wan is betudta volna mérni Jango Fett hajóját a Klónok Támadásában minden féle segítség nélkül, de csak úgy nem tehette, ezért is dobta rá az utolsó pillanatban a nyomkövetőt a hajóra, amivel így már tudta követni, és meg tudta találni.

És ennyi erővel Han Solo csempész karrierje sem tartott volna sokáig, ha csak úgy be tudták volna mérni a Falcon-t.

Tehát gyakorlatilag mindenki meg tudna találni mindenkit és például a bűnözés gyakorlatilag alig tudna létezni.


A lényeg a lényegben, hogy tudomásom szerint, miszerint az üzenetekre ne válaszoljanak, eleget tettek, és Palpatine nem tudhatta hova szálnak le, mert még ők sem tudták, csak menet közben eszelték ki, Obi-Wan-nak köszönhetően.


A poén az, hogy annak idején sem a moziban, se az utána való több százszori megnézésre nem tűnt fel, csak mostanában, pedig nagy Star Wars rajongó vagyok. :)


Hol volt tehát a rés a pajzson? Hogy tudhatták meg? És melyikük tudta meg végülis? Sidious vagy Maul?

Ha ez bárhol is megvan említve, gyalázatosan kihagyták a filmből az egyszer biztos.



2014. okt. 9. 17:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Palpatine meglehetősen jó kapcsolatot ápolt Amidala királynővel, aki személyesen neki küldött segélykérő üzenetet, mielőtt leszálltak volna a Tatooine-ra, de, mivel nem árulta el a pontos koordinátáit, a TF nem tudta őt lekövetni, de Darth Maul számára ez nem volt probléma, tekintve, hogy két Jedi is volt vele, könnyen megtalálta őket a bolygón.


Olvass utána a Wookiepedia-n.

2014. okt. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a választ! :)

Ott látod nem néztem utána, de most utána olvasok majd, de nem azért mert nem hiszek neked, hanem mert szeretek elmélyülni az ilyenekben, szeretem az ilyen részletkérdésekre is válaszokat megtudni, részletesebb leírást olvasni.

És még az is lehet, hogy valami mást is megtudok majd amit eddig nem tudtam, vagy nem kerestem.

Köszi szépen mégegyszer, ment a zöld kéz természetesen. :)

2014. okt. 9. 21:57
 3/4 Ben Kabi válasza:
vele volt az erő
2014. okt. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az lehet. :) De szerintem ebben a kérdésben azért talán nem ennyire egyszerű a dolog. :)
2015. márc. 19. 21:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!