Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Milyen Sci-Fi filmet lenne...

Milyen Sci-Fi filmet lenne érdemes megnézzek (ha unatkozom)?

Figyelt kérdés

Tudom, kevés emberrel és kevésszer fordul elő, amikor jogosan unatkozik, de én most így vagyok vele.

Gondoltam, akkor már, ha egyébként úgyse szoktam filmet nézni, most este megnézhetnék egyet.

De ha lehet, valami olyan sci-fire vágynék, ami látványban is lenyűgöz (nem olyan nagyok az elvárásaim), de azért van mondanivalója, és később is elgondolkoztat, amellett, hogy megborzongtat. Nem azt mondom, hogy horror legyen mély filozófiával - ami ugye sajna nincs, max. csak 1-2 és azokat már egyébként is láttam -, de amolyan mély tónusú, Hans Zimmer kreálta elektronikus beütésű háttérzenéjű, komor, sci-fi-s hangulatra vágynék.


Olyasmikre gondolok, mint az Interception, Transcendence, Obvinion (bár ott már kicsit túl nyomasztó és kausztrofóbikus volt, hogy az egész emberiség össz-vissz 2 tucat főből áll, és azon kívül csak az az óriás prizmaműhold van, hová lett minden más?), Amnézia (ezt sajnos ugye még nem láthattam), Exam, Kocka (kizárólag az első rész), Lucy (de ugyebár ezt sem volt még módomban látni), Forráskód, Hours, Lockout, Sorsügynökség, A burok.....

(Értelemszerűen a kettő jelzett kivételével ezeket már láttam)



2014. okt. 23. 16:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
upside down (ha nem zavar hogy feliratos)
2014. okt. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Eredet, Mementó, Mátrix, V mint vérbosszú, Truman Show, Gravitáció, Úttalan Út
2014. okt. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
2014. okt. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Az eredetet említettem is : Interception, csak én az angol névvel írtam (van hogy az előbb jut eszembe).

A Mátrixot is, azt azért nem említettem, mert úgy gondoltam, hogy mióta megjelent (az évezred környékén, ha jól emlékszem), úgyis mindenki látta, mert annyira kultikus...

A Gravitáció is már megvolt, moziban láttam, nagyon jó volt amúgy.... nem tudom, hogy azóta megjelent-e már DVD-n. És ezalatt nyílván mindenki érti, hogy ez mit határoz meg ;)


A többit még nem láttam, lecsekkolom az előzetesüket. Köszönöm az eddigi ajánlásokat.

2014. okt. 23. 17:46
 5/17 anonim ***** válasza:
Moon (Hold) - [link]
2014. okt. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Eredet angolul Inception.
2014. okt. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Itt van néhány:


- 2012

- A dolog

- Csillagközi invázió I., II.

- A függetlenség napja

- Halálhajó

- Riddick

- Csillagkapu

- Végső visszaszámlálás

- Lost In Space (Elveszve az űrben)

- Kapcsolat

- Képlet

- WaterWorld (Vízivilág)

2014. okt. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

#7-es:


- Avatar (?)

2014. okt. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Az Avatar is egy modern kultikus, én is láttam a mozikban, amikor mindenki más is. (jó film volt, jó sok munka lehetett benne, nem vitás, de a virágokon, növényeken, és a helikopteres minidínókon kívül nekem az tetszett benne igazán, amikor a kapitány úgy döntött, hogy a reggeli kávéját két kockacukorral és tömegmészárlással issza XD)


A Moon-t is láttam angolul, kicsit az is ugyanúgy szürke hangulatú volt számomra, mint a koppintása, az Obvinion (ld.: egy ember, meg hozzá 10.000 róla készült klón alkotják az emberiséget a film számára, hogy a többiek hova tűntek, ne kérdezze az ember)


A többi ajánlást ismét csak köszönöm, majd szép sorjában utánanézek ezeknek is.

2014. okt. 23. 18:49
 10/17 anonim ***** válasza:

még nem láttam, nekem is csak ajánlották: Sunshine (Napfény) - [link]


ebben nincsenek látványelemek, viszont szerintem érdekes/elgondolkodtató: The Man from Earth (Az őslakó) - [link]

2014. okt. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!