Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Valaki nagyjából elmagyarázná...

Valaki nagyjából elmagyarázná a Lucy (2014) lényegét?

Figyelt kérdés
Most néztem meg, még emésztenem kell, de nem nagyon értettem bizonyos részeket. Valaki el tudná mondani, hogy tömören mi is a lényege?

2014. okt. 29. 16:37
 1/5 anonim ***** válasza:
53%

Egy csaj gyomrába gyömöszölnek valamit, amitől az IQ-ja hihetetlen nagy lesz, az agya minden egyes részét tudja használni, (amitől a film már egy béna fantasy lett, mert attól hogy használod az agyad, a külsőd nem tudod megváltoztatni mint egy boszorkány) és küzd a gonosz erő ellen.

Aztán nem tudom. Lehet hogy nem értettem meg a film lényegét. Nekem ez jött le. A csaj küzd hogy élhessen.

2014. okt. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%
Sima popcorn-mozi , nem nagyon kell ezen mit emészteni. :) Természetesen a történetnek tudományos alapja sincs, szimplán a szórakoztatásra mentek.
2014. okt. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
86%

Hogy mi a lényege? Igazából szerintem egyénenként változó. Mindenesetre, amit én szűrtem le, az közel sem áll az első válaszolóéhoz.

Először is. Azzal, hogy megnövekedett az agykapacitása, nem csak az IQ-ja nőtt. Ez egy lényegi elem. Ugyanis az agy messze nem csak a racionális gondolkodásból áll. Nem csak számokkal gondolkozunk, és nem csak az IQ-nkat használjuk. Ahogy jól meg is mondta a filmben Lucy: "csak annyit tudunk, hogy 1+1=2" - sajnos. (persze tudom, hogy ez csak film, attól függetlenül szerintem nagyon sok igazság van benne). Az emberi agy kihasználása jóval több. Sajnos a ma embere pont, hogy csak azzal a kevéssel gondolkodik. Úgy hisszük, minden felfogható ésszel, kiszámítható.

Számomra a Lucy lényege a kiterjedt tudat volt. Hogy valóban kik vagyunk, és hogy mit tudunk kezdeni az élettel. És hogy mennyire hülyék az emberek, hogy nem alig vesznek észre valamit, ami körülöttük van. Nagyon beanyagiasodtunk.

Lucy szervezetébe egy bizonyos anyag került, ami lehetővé tette, hogy hozzáférjen az agya kapacitásának teljességéhez. És láthatjuk, hogy az agy kapacitásának további növekedése nem az IQ növekedését jelenit. Legalábbis nem csak azt. A végén pedig...átlátta az egészet. Sőt nem csak hogy átlátta, hanem átélte. Megértette a világ keletkezését, az evolúció folyamatát. A részese volt. És a film legvégén pedig már mindenütt ott volt. Ami azt jelenti, hogy eggyé vált mindennel. Nincs külön odakint, meg idebent. Minden egyforma. Minden energiából van. Anyag sincsen, ha az anyagot felbontjuk, mindig apróbb és apróbb részecskéket kapunk. Nem találunk olyat, hogy "na igen, megtaláltuk, itt az anyag". Az is bontható. És végül ott van a képlékeny energia. Amiből minden létezik. Lucy teste lényegtelenné vált. Mert nem a test vagy te. Az csak egy ruha. Hanem gyakorlatilag mindenhol létezel, mindennek a részese vagy. Ezt tapasztalta meg Lucy :)

Nekem ezt jelentette a film

2014. nov. 29. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
0%
3# Még szerencse, hogy nem hozzád hasonlók alkotják az elméleteket.
2014. dec. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az 1 kutya :D
2015. aug. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!