Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Most ez hogy is van? + Hogy...

Most ez hogy is van? + Hogy ér fel a nagy Avada Kedavrával, a kis Capitulatus?

Figyelt kérdés

1.Voldemort nagyúrnál feltűnt a filmben (pl. Harry "halála") hogy nem Avada Kedavrát mond, hanem Havada Kedavrát használ. De akkor hogy sikerül neki varázslat? Mert a Wingardium Leviosánál a hangsúly is fontos.

2. Amikor Voldemort és Harry összecsapnak (temető (4), Roxfort (7)) akkor Harry Capitulatust használ, ami felér Voldemort Avada Kedavrájával.



2014. okt. 30. 08:54
 1/7 anonim ***** válasza:
74%

1. Gondolom Avada Kedavra volt az, csak ahogy levegőt vett a szinkronszínész a beszédhez, azért hallottad azt Havadának.


2. Olvasd el a könyvet. Ott érthetően elmagyarázzák a pálcák közötti kapcsolatot, és ennek az okát.

2014. okt. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Olvastam a könyvet, de mindegyik pálcával ez történik amit Voldemort használ.
2014. okt. 30. 09:44
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A jóslatra emlékszel? Voldemort megjelölte Harryt, őt választotta ki ellenséggé, és csinált belőle Horcruxot. A temetős jelenetre a testvérpálca-dolog a magyarázat, a Roxfortosra pedig már az, hogy Voldemort végtelenül gyenge lett, mert az utolsó lélekdarab is elpusztult.
2014. okt. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Havada Kedavra ?? :'D

Azt tapasztaltam, hogy a filmes rajongók nem szokták érteni ezeket a dolgokat.


1. Ahogy az első válaszoló is írta, gondolom levegőt vett. És Harry itt is a Capitulatus varázsigét használja, nagyon sokszor használja már mondták is a hetedik könyvében hogy ez lett a védjegye, pl Voldemort emiatt ismeri fel a hét áll Potterből az igazit.


2. Negyedik rész: Harryt az anyja varázslata védi, amit Voldemort ekkor múlhatatlanná tett mert Harry vérét használta. + a két pálca rokon pálca


Hetedik rész: Lily Potter varázslata itt is él+ Harryt nem öli meg Voldemort pálcája a Pálcák Ura mert felismerte, hiszen Harry a gazdája.

--> Voldemortot a saját átka öli meg, mert visszapattan Harryről


Írj ha valamit értelmetlenül magyaráztam :)

2014. okt. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Minden világos. Köszönöm!
2014. okt. 30. 22:01
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként az írónő semmiképp sem akarta, hogy Harry gyilkoljon, de Voldemortnak meg kellett halnia. Ezzel a megoldással Harry is tiszta maradt.
2014. nov. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen a választ!
2014. nov. 2. 21:34

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!