Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi a címe annak a filmnek,...

NinaSimone kérdése:

Mi a címe annak a filmnek, ami háború utáni időszakról, szomorú szerelemről szól? Minimum a 90es években készült, de szerintem még régebben.

Figyelt kérdés

Háború után megsebesült katona, betér egy faluba, ahol egy fiatal lány ápolja. Viszonyuk lesz. A katonának el kell utaznia a nagyvárosba, hogy ügyeit intézze. De a lánynak megígéri, hogy visszatér. Ám megismerkedik egy másik nővel, akit feleségül is vesz. A szerelmes falusi lány pedig (terhesen) minden nap várja az út szélén hűtlen szerelmét. De hiába. Még utána is utazik, de nincs sikere.

A történet valahogy úgy van befejezve, hogy jó 20 év múlva a férfi a faluba megy, a lány már rég nem él, de a közös fiúk igen, aki teljes mértékben apjára hasonlít...



2014. okt. 30. 21:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem láttam sajnos, de szívesen megnézném. Majd írd le mi volt a címe, ha megvan.
2014. okt. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Úgy lesz!! Remélem sikerülni fog, nagyon nagyon szép film volt.
2014. okt. 31. 19:37
 3/7 A kérdező kommentje:
Ja egyébként talán az első világháború után játszódhat, de ezt már nem tudom tisztán, minthogy a gyártási évet se. Régi ennyit tudok.
2014. okt. 31. 19:40
 4/7 anonim ***** válasza:
2014. nov. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, de nem erre gondoltam. Ennél jóval régebbi kiadású. Talán a 90-es évek elején láttam, mikora vhs volt a menő. :) Emlékeim szerint a két szereplő világos hajú volt....
2014. nov. 4. 07:02
 6/7 anonim ***** válasza:
Esetleg ez: Napraforgó (1970)?
2014. nov. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Jajj sajna nem :( (kétszer is kiraktam a kérdést, ott már kaptam ezt a választ :) ) Talán az első VH után játszódhat, a katonát a barátja kíséri be a faluba.... Van benne egy jelentet, próbálom értelmesen fogalmazni. A lány utána utazik a szerelmének, majdnem sikerül találkoznia vele, csak hogy az úton (utcán) pont elhalad köztük egy szekér, ami tükröt szállít, és emiatt nem veszik észre egymást!! Ezt azért írtam ki, mert édesapám sokszor ezt a jelenetet emlegeti. De egyébként köszönöm a válaszod. :)
2014. nov. 4. 12:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!