Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Gyűrűk Ura: aki látta a...

Gyűrűk Ura: aki látta a filmet és olvasta a könyvet is! Nem érzitek azt, hogy a film egy vicc?

Figyelt kérdés
Én először a filmeket láttam, és most olvasom a könyveket is. Mélységesen megdöbbentett amit tapasztaltam. Több helyről hallottam, hogy valakinek tetszik a film és könyv is. Én ezt nem tudom elképzelni. Nektek mi a véleményetek?

#Gyűrűk Ura #Gyűrűk Ura könyv
2014. nov. 15. 13:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én láttam is és olvastam is. Nekem a könyv volt nagy csalódás, pedig én imádok olvasni. A film sokkal jobban tetszett mint a könyv.
2014. nov. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kb. úgy vagyok vele, mint ahogy Randall is elmondta Clerks 2-ben, mondjuk én azért a csatajeleneteket nagyon bírom benne.
2014. nov. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mivel angolul nem tudok, így csak a Göncz Árpád fordításában leírt Gyűrűk urát olvastam. Borzalmas volt.

Egyszerűen kínzott a könyv, de kiolvastam, remélve majd csak jobb lesz. A filmet is megnéztem, és sokkal jobban élveztem mint a könyvet.


Lehet az eredeti nyelvben olvasva a könyv jobb lenne, de hát ez most nem mérvadó.

38/N

2014. nov. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, kíváncsian várok másokat is :)


Én magyarul olvasom, és semmi panaszom nincs rá. Az első résszel lassabban haladtam (de lehet, hogy csak azért, mert kevés időm jutott rá), a másodiknál azonban nagyon rákaptam, most tartok a harmadiknál és alig tudom letenni. Engem elvarázsolt a könyvek hangulata, a filmek (amikor még nem ismertem a könyvet) sokkal kevésbé fogtak meg. Én a csatajeleneteket untam kifejezetten, a Gollamos részeket (pont amiről Randal beszélt!) kifejezetten szerettem.

2014. nov. 15. 14:35
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem is a film tetszett jobban, könyvben feladtam a 3. kötet közepénél, nem bírtam tovább. Az volt a bajom vele, hogy leírva olyan volt, mintha egy szimpla mesét olvasnék, és 30 évesen engem ez nem elégít ki, legalábbis olvasva. Lehet, ha fiatalabb lettem volna amikor először a kezembe kerül jobban tetszik, de így nem köt le már. Ugyanakkor a filmben a látvány azért nem semmi.
2014. nov. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
A film függelékeit is láttam, és nem értek egyet veled. Igen, sok dolgot kihagytak belőle (pl. Bombadil Tomát), de ami szorosan kapcsolódik a cselekményhez azt szerintem jól megvalósították, a kort meghaladóan, pl. A Pellenori-csata iszonyú jól volt megcsinálva. Nekem tetszett a könyv, de túl bő lére van eresztve, túl sok a leírás. Viszont a film jól és izgalmasan mutatta be cselekményeket, és a háttérvilágból is sokat megmutatott. Könyvben a Hobbit sokkal jobb, de van igazság is az állításodban.
2015. febr. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Milla05 ***** válasza:

Emberek! Ha van egy könyv, amiből készült egy film adaptáció, akkor ne a filmet nézzétek meg először!

Teljesen elrontja a könyv varázsát. A könyv ezerszer jobb, te képzeled el, a te fantáziád szabja meg. a terjedelmét tekintve pedig szerintem kifejezette jó hogy hosszú, bár én ebből a sztoriból akár több mint 5000 oldalt is szívesen elolvasnék. Persze, ha elolvastad és utána megnézted a fimet és a film tetszett jobban akkor elfogadom :) Ízlések és pofonok

2018. ápr. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!