Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A magyarok, meg szerintem sok...

A magyarok, meg szerintem sok európai miért az amerikai filmeket szereti? Miért találják az európaiak az amcsi filmeket tök érdekesnek?

Figyelt kérdés

Én nem bírom se a magyar filmeket, se más európai filmeket: kezdve a franciától az angol filmekig.

A sorozatokkal is így vagyok.



2014. nov. 16. 21:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem nincs ilyen.

Bár az igaz, hogy az amcsik a legjobbak az biztos.

Amúgy szerintem azért mert ott van pénz megfizetni a legjobb színészeket, legjobb mozgókép tervezőket stb.

2014. nov. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Itthon nem nyomatják annyira az európai filmeket. Plusz az európai filmek más szemlélet alapján készülnek, tekintve a más kultúrá(ka)t.
2014. nov. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Dubi ***** válasza:
Talán mert az amcsi filmek sok esetben megpróbálnak igencsak elrugaszkodni a valóságtól, míg az európaiak zöme a hétköznapokat mutatja be csavartabb formában. El lehet dönteni, hogy az unalmas hétköznapokat, vagy valami újszerű, izgalmasat nézünk, még ha marhaság is. Tisztelet a kivételnek.
2014. nov. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
54%

Ennek a jelenségnek több oka is van.


1. Sokkal jobb az amerikai marketing.


2. Amerikában, főként Hollywoodban a filmművészet mint művészeti ág eltűnt, ezt felváltotta, vagy csak nagyon elnyomta a film ipar. Több oka lehet, hogy miért a hollywoodi tömegtermékekre vevők a nagy tömegek. Foghatjuk az átlag filmnéző pocsék ízlésre, egyszerűségére, esetleg arra, hogy túlhajszoltak vagyunk, így ha leülünk egy film elé, akkor megelégszünk azzal, ha csak bambulunk egy sztorit, amit már huszonötször láttunk és örülünk, hogy véletlenül se kell gondolkoznunk az adott film nézése közben.


3. Lehet az is a probléma, hogy elhisszük azt, hogy a Magyar filmek azonosak az európai filmekkel. Ez egy hatalmas tévedés. A mai Magyar filmgyártás abból áll, hogy a legostobább amerikai vígjátékokat próbáljuk koppintani, de még ehhez is amatőrök vagyunk. Európában a mai napig fantasztikus filmek készülnek.


4. Alig jutnak el a Magyar mozikba európai filmek, persze nem véletlenül, ez is a tömegek igényei miatt alakult így.


5. Ha a kereskedelmi tv adókon véletlenül leadnak egy európai filmet, az biztos, hogy nem fogja meghaladni a Taxi színvonalát (ami azért valljuk be, igen távol áll a minőségi filmtől), így nem csoda, hogy véletlenül sem futunk bele igazán minőségi filmbe, így nem csoda, hogy szinte mindenkinek ez a benyomása az európai filmgyártásról.



Késő este van, így csak ennyire futotta, de biztos, hogy van még rengeteg ok, ami miatt ez a helyzet. Emellett az is biztos, hogy nem arról van szó, amit az egyik válaszoló írt, hogy Amerikában lennének a jobb színészek, mert Európában legalább annyi klasszis van, mint Amerikában.

2014. nov. 16. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A legegyszerűbb a 2 kontinens animációs filmjeit összehasonlítani. Minőségben ugyanazok, de az európai filmek(legalábbis amikkel találkoztam eddig) nem feltétlen a gyerekeket célozzák. Én nem sok amcsi animációban láttam tartós halált.
2014. nov. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ez hülyeség
2014. nov. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sokat hozzátettél a témához. Ha már a feltett kérdésre nem tudsz érdemben válaszolni, akkor remélem az enyémre fogsz tudni. Mi értelme ennyit odahányni válaszképp?
2014. nov. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!