Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mit jelent az, hogy a film...

Mit jelent az, hogy a film premierje?

Figyelt kérdés

Mert például Az éhezők viadalát az USA-ban november 21-én mutatják be, de Los Angelesben és New Yorkban már megvolt a premier, szóval nem igazán értem.


A másik, hogy a moziba be lehet vinni telefont, vagy kamerát, hogy rögzítsem a filmet és utána feltöltsem a netre?


2014. nov. 20. 14:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Premier mindig az adott országban (vagy azon belül egy régióban) történő első bemutatását jelenti egy filmnél.


Telót, kamerát bevihetsz, de ha felveszed a filmet, annak egészét vagy részét, esetleg a hangot, bűncdelekménynek számít. Mivel ez gyakorlatilag lopás.

2014. nov. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Premier dátum az, amikor bemutatják először a filmet egy adott helyen, legalábbis én így tudom. Kamerát nem vihetsz be, mert kivisznek a teremből, legalábbis mikor voltam moziba az egyik emberrel megtörtént, hogy kivitték, mert vette a filmet.
2014. nov. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Többféle premier van! Van olyan, hogy egy filmet csak a sajtó képviselőinek, kritikusoknak vetítenek le, (sajtópremier) cserébe azok kritikát írnak róla, tehát indirekt módon reklámozzák a filmet.

Van olyan premier, ahová csak a film készítői, illetve ismert színészek, közéleti szereplők vannak meghívva, ez kb. egy celebpremier, bár így nem hivatkozik rá senki.


Ezen kívül van olyan, hogy egyes nagyvárosok bizonyos mozijaiban hamarabb van a premier, mint az egész országban, ezek általában a drága, népszerű mozik, ezzel is emelik a presztízsükét, ezek általában a stúdióhoz kötődő premiermozik és akkor van az országos premier, amikor boldog-boldogtalan vetítheti a filmet, ha megveszi a jogot hozzá.


A moziba bevihetsz telefont, kamerát, de ki kell kapcsolnod, ha rajtakapnak a teremőrök, hogy épp veszed a filmet, akkor jó esetben, csak elkérik a telefonod, rosszabb esetben ki is zavarnak. Még rosszabb esetben, akár feljelentés is lehet az ügyből, bár Magyarországon ilyen esetről nem tudok.

2014. nov. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!