Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miert nem adjak le a teljes...

Miert nem adjak le a teljes evadot?

Figyelt kérdés

Miert van az hogy leadnak 9 reszt, utana 6 honap szunet es leadjak azt a maradek par reszt, aztan 1 ev mulva kezdik ujra ugyanezt!!


Elsosorban ezt a walking deadnel figyeltem meg, de lehet mas sorozatok is csinaljak ezt.


2014. nov. 22. 21:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez engem is bosszant! Sajnos, ez nem először fordul elő, hogy egyes sorozatokkal / rajzfilmsorozatokkal is / ezt csinálják. Van teszem azt 100 rész, aztán leszinkronizálják kb. felét, / vagy annyit sem /és azokat ismételgetik újra meg újra.

A német tévécsatornákon pl. azt tapasztalom, hogy rendesen leadják az összes évadát egy sorozatnak. Ha már elkezdték...

Lehet, hogy nem hoz elég nézettséget, és azért nem veszik át az összeset, vagy nincs rá elég pénz, vagy nem tudom, de én ebben sem vagyok biztos. Vannak borzasztó gyenge sorik, és azokból minden epizódot leszinkronizálnak a magyar csatornák.

És vannak olyanok, amelyeket egyáltalán nem is vesznek át, külföldön hiába sikeresek.

2014. nov. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ez az amerikai műsorrend ami a nagy nézettségű időszakokhoz igazodik. Kicsit el kell vonatkoztatni a magyar szokásoktól, hogy a szegény ember maradék szórakozása a tévé, és azt rendszeresen nézik.

Az USA-ban többször vannak rövidebb-hosszabb időszakok amikor az emberek nem néznek tévét, így nézettségi szempontból nem éri meg leadni a premier részeket, mert nincs kinek. A nézettségben megfelelő (sweeps) időszakokban van új rész, a szünetekben pedig ismétlés vagy más műsor. Ilyen kieső időszakok: fekete péntektől kezdve karácsonyon át januárig vagy akár februárig (ilyenkor együtt tölti az időt a család, és nem tévét néznek); super bowl vagy bármilyen nagy országos sportesemények; díjátadó gálák és persze nemzeti ünnepek.

Ezen felül a teljes évadok ősztől majdnem nyárig tartanak, és egy maximum 24 részes évadot nem lehet 40 hétben arányosan elosztani. Így jönnek létre egyéb szünetek is, hogy májusban érjen véget az évad. Ez egy szintén fontos időszak, ilyenkor jönnek a berendelések és dől el a sorozatok sorsa (kasza, vagy forgatás a nyáron).

2014. nov. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!