Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A szökés című sorozat mennyire...

A szökés című sorozat mennyire valósághűen adja vissza a börtönökben lévő dolgokat?

Figyelt kérdés

Mármint nem a magyar börtönökbe.. hanem a külföldiekben!

Előre is köszönöm mindenkinek a választ! :)


2014. dec. 8. 20:15
 1/2 anonim válasza:
szerintem elég hiteles, vannak örült alakok is. nekem örök kedvenc
2014. dec. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Viszonyítás kérdése is. Az "Oz" című sorozat is a börtönéleten alapszik, és minden ott történik (míg a Szökés a szökésről és annak tervezéséről szól, akárhol történhetne). Nekem az Oz hitelesebb, ott csak azt látod: hierarchia, klikkek, faji és vallási ellentétek, ezeken alapuló konfliktusok, erős és gyenge jellemek túlélése, rangban való felemelkedés és lecsúszás, a börtönélet megélése abból a szempontból hogy éveken át ugyanott folyik a cselekmény, és abból hogyan alakulnak ki a kapcsolatok és szövetségek, és ehhez még hozzájön a fegyőrök és rabok kapcsolata, a börtön működtetése, stb...


Ezzel a szemben a Szökésben minden a főszereplőről szól és arról hogyan kerül epizódról epizódra kifelé. A helyszín miatt érintik a börtönök világát, de sokkal felszínesebben. Nekem sokkal inkább volt hatásvadász, hiszen úgyis látod előre a végét, hogy ki fognak jutni. Az Oz keményebb és komorabb dráma, ahol lassan elhullanak a főszereplők, míg egy másik sittre került személy nem emelkedik fel. Lehet akit követtél két évadon át egy lázadásban meghal, ilyen pedig a high concept drámákban nincs, ott a főszereplő halhatatlan, maximum a kaszával vágják el a szerepét és beáldozzák.

2014. dec. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!