Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi alapján döntik el hogy...

Mi alapján döntik el hogy melyik film lesz Oscar-díj jelölt?!

Figyelt kérdés
2010. febr. 2. 18:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Az Oscar-díj (hivatalos angol nevén Academy Award) az Egyesült Államok legrangosabb filmművészeti díja, amelyet a Filmművészeti és Filmtudományi Akadémia (AMPAS) ad ki több kategóriában 1929 óta.


Filmművészeti és Filmtudományi Akadémia (Academy of Motion Picture Arts and Sciences [AMPAS]) 1927. május 11-én alapult meg Kaliforniában. Az Akadémiát a filmhez kötődő művészeti- és tudományágak előremozdítására hozták létre, tagjai munkájukért nem vesznek fel fizetést.


Az Akadémia több mint 6000 tagot számlál. 14 szekcióba tömörülnek a tagok.


Az Akadémia legismertebb díja a világon az Akadémiai-díj, ismertebb néven az Oscar-díj.

2010. febr. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Elnézést, de nem az volt a kérdés, hogy mi az Oscar-díj.
2010. febr. 22. 11:50
 3/5 anonim válasza:
Gondolom megnézik az összes filmet és kategóriák alapján pl.: "legjobb vizuális effekt" aztán kiválasztják ,hogy melyik a legélethűbb, legjobb minőségű stb. A többi jelöltet pedig "kitüntetik". Én azt halottam ,hogy a vesztesek jobban járnak ,mint a nyertesek ,mert a vigaszdíjban olyan dolgok vannak.
2010. márc. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez marhaság :D semmiféle vígaszdíj nincs :)
2011. febr. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
De van.. :D
2011. nov. 23. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!