Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Tudnátok mondani ezekhez...

Tudnátok mondani ezekhez hasonló szürrealista, elvont művészfilmeket?

Figyelt kérdés
pl. Eraserhead, Andalúziai kutya, Begotten (tudom, utóbbi nem szürrealista)
2014. dec. 22. 15:53
 1/6 HalkHogen ***** válasza:
The Holy Mountain
2014. dec. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Inland Empire
2014. dec. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Lynch filmjei gyakran tartalmaznak szürrealista elemeket, akármelyiket nézed, pl. Blue Velvet, Mulholland Drive, Lost Highway, Rabbits

Ami szerintem nagyon jó szürrealista film: A burzsoázia diszkrét bája Bunueltől, zseniális, ő is ebben a műfajban alkotott, de a Viridiana is jó filmje

Bergmantól a Nap vége az, ami ennek mondható

Fellininél a 8 és félben, a Dolce Vitaban és a Júlia és a szellemekben fedezhető fel

Arronofskynál is gyakran jelen van a melodrámáknál, pl. a Fekete hattyúban és a Rekviemben

Kusturica filmjeire gyakran jellemző, pl. Arizonai álmodozók, Cigányok ideje, Underground

Magyarok közül Tarr Bélánál a Werckmeister harmóniák tartalmaz sok bizarr elemet

Van még a Performance, 71-es film, ez tényleg nagyon elvont, Mick Jagger és Anita Pallenberg játszik benne


Nem mondom, hogy egytől egyik MINDEGYIK szürrealista film, de nyomokban szerintem eleget tesznek a kívánságaidnak.


20L

2015. jan. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Na, végre egy kielégítő válasz. Köszönöm szépen.:) Úgy nézem te otthonosabban mozogsz ebben a témában, esetleg közeljövőben fordulhatok hozzád hasonló kérésekkel? :D
2015. jan. 3. 18:04
 5/6 anonim válasza:
Persze, nyugodtan. Rendezőnek készülök, úgyhogy viszonylag sok filmet ismerek:)
2015. jan. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen? :D Az elég durva. Igazából én sosem szerettem a filmeket. Aztán rávettek hogy nézzem meg a Clockwork Orange-ot... ott valami elkezdődött, mert rájöttem, hogy talán nem is minden film egy kaptafára készül... utána elkezdtem ilyen avantgárd cuccokat nézni, és azóta megszerettem az ilyen filmeket. (Persze attól függetlenül nem sok filmet láttam.)
2015. jan. 4. 00:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!