Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ki ismeri A farm ahol élünk...

Ki ismeri A farm ahol élünk c. sorozatot? Mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés
2014. dec. 23. 01:38
 1/10 anonim válasza:
Láttam több részt, nem rossz. De én nem bírtam végignézni, a vége felé kicsit uncsinak találtam. De jó sorozat
2014. dec. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én nagyon sokáig néztem, szerintem kedves és aranyos sorozat. Én nagyon szerettem, de igazat kell adnom az előttem válaszolónak, én is azért hahytam abba, mert kezdett elunalmasodni.

De ha el akarod kezdeni, én ajánlom.

2014. dec. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
11%
Viccnek jó volt 10 évesen.
2014. dec. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Én nagyon szerettem gyerekkorom óta imádom csak pont az a problémám amit fől is tettem kérdésnek hogy nem tudom mi a sorozat vége :-(
2015. jan. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az igazi Laura Ingalls Wilder megtiltotta, hogy filmet készítsenek a könyveiből, mert félt, nem tudják majd a karakterek hitelesen alakítani a szerepüket és teljes mértékben azonossá válni az általuk játszott személlyel, folyt köv
2016. jan. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Előző vagyok;


Mégis, halála után jóval kitalálták, megfilmesítik.


Nos, én imádom a farm ahol élünket, évente egyszer végignézem a teljes sorozatot, de van pár dolog amitől LIW sztem forog a sírjában;

A fő "bakik"

- Carrie ha jól emlékszem csak 3 évvel volt fiatalabb Lauranál, így jóban is voltak. A sorozatokban egy 3-4 éves kislány játsza carriet akinél 6 évvel idősebb Laura és szerepe szerint távolságtartó carrievel.

- Sosem fogadtak örökbe gyereket Ingallsék, így se Cassandra, se Albert, se a 3. gyerek akinek nem jut eszembe a neve, nem létezett

- Mary sosem ment férjhez és sosem szült gyereket. Sőt, tanár se lett belőle. (Mondjuk, ha már így eltértek a valóságtól, a fiát élve hagyhatták volna).


Arról nem is beszélve, hogy olyan dolgokat használtak, amik abban a korban még nem is léteztek vagy olyan kifejezéseket mondtak, amik csak későbbi években kerültek szóhasználatba.


És akkor csak a főbb eltéréseket mondtam.


Mondjuk LIW is sokat kummantott a könyvben, azért főképp, mert a valódi történések túl durvák lettek volna gyermekolvasók számára, de hogy valaki úgy merészelje megfilmesíteni a könyveit, hogy köze se legyen a sorozatnak a könyvekben leírtakhoz...


Én az első 8 évadot imádtam amúgy ettől eltekintve. A 9. Évad unalmas volt eleinte de aztán megszoktam. A 10. Évad (vagyis a záró 3 film) -ből csak egy volt izgalmas, amikor Albert haldoklott. A legutolsó film, ahol mindent épületet felrobbantottak valnut groveban a lakosok, borzalmasan unalmas volt.

2016. jan. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Arra kíváncsi vagyok, hogy

1. Milyenek voltak valójában az igazi Charles, Caroline és a lányok? (Ami a viselkedésüket illeti)

2. Miért halt meg a charles és caroline fia, laura és almanzo fia és rose wilder fia? És bajon ha életben maradnak, akkor mi lett volna belőlük? Lehet carolineéknak ma is élne leszármazottjuk? Freddie Ingalls farmer lett volna?

2016. jan. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
En oszinten imadom a sorozatot, 6-szor lattam teljesen, most pedig csak elvetve nezek par reszt. Ma kaptam meg a konyv elso kotetet! Imadom
2016. ápr. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Valóban a valóságtól nagyon elrugaszkodtak pláne a vége felé ill. a végén már több stáb is írta a forgatókönyvet és kavarodnak a dolgok.


Valóban Carrie és Laura között nem volt ekkora korkülönbség,


valamint Nellie Oleson is valszeg több szereplő egybegyúrása mint Laura riválisai, nem létező személy volt. Létező személy volt Alden atya és Mr. Edwards, bár nála is véleményes, hogy nem több kalandozásaik közben megismert emberből mintázta-e. Valóságban Mr. Edwards agglegény maradt és nem nősült meg és gyereket sem nevelt. Sőt sokkal hamarabb költöztek Iowa-ba Walnut Grove-ban sokkal rövidebb ideig éltek.


Albert ökörbefogása sem valós, sőt több unokatestvért említ Laura a könyvben bárkit behozhattak volna a valós szereplők közül. Mary megvakulásáról írtatok az is valós szál.


Az idővonalak is sokszor szétesnek, lásd. Caroline egy rész alatt szül meg és a rész elején lesz terhes. Adam pár részen belül elvégzi a jogi egyetemet, asszem a 7. évadban kezdi el és be is fejezi pár résszel később.


Royal Wilder létező személy volt, kétszer is megjelenik a sorozatban de köze sincs a létező személyhez a megformált karakter.

2020. ápr. 7. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

#6


Laura úgy szült a 9. évadban, hogy nem volt terhes. :)


Mary fiát meg tényleg élve hagyhatták volna eleve az a jelenet mikor leég a vakiskola érdekes, hiszen eleve mikor látják ,hogy jön a füst az ajtó mögül, miért nyitják ki? Azonnal levegőt kapott a tűz és beindult, ha csukva hagyják simán lett volna idő kimenekülni. Később Mary a gyerekágy mellett van mikor szólnak neki ,hogy tűz van mentsenek ki mindenkit, erre a gyereket otthagyva megy ki a szobából ,miért nem vette fel és mentette ki? Később Garvey felesége ment érte vissza és ordít és az emelten van az ablakot neki is áll kitörni ,de miért nem fejezi be és ugrik ki? első emeletről kiugrást még túl lehet élni, legalábbis inkább kiugornék mint nem, bentmaradni egy égő házban biztos halál, első emeletről kiugrani meg nem. Meg a gyereket is kidobhatta volna kiabálva, hogy jöjjön valaki és kapja el.

2020. ápr. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!