Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A HOBBIT, AZ 5 SEREG CSATÁJA,...

A HOBBIT, AZ 5 SEREG CSATÁJA, miért ilyen összeszedetetlen?

Figyelt kérdés

(Aki még nem látta a filmet az ne olvasson tovább)

Szóval Nekem ez a film eléggé fontos szálakat hagy csak simán a levegőben.

Az egyik, hogy elvileg az egész kaland az Arken-kő miatt indul, Bilbót is emiatt keresik meg, h lopja el. Ez meg is történik, közben persze felébreszt egy full agresszív sárkányt aki kiszabadulva a hegyből szíve melegével megéget pár száz embert. Bilbó ugye nem adja oda a kovet a törp királynak nehogy még jobban meg bolondujon, és átadja a tündekirálynak és Gandalfnak. És utána mi lesz a kővel? Mit csinálnak vele? Odaadta és ennyi? Elvileg az a film legbecsesebb kegytárgya és csak ennyi? Szóval nem értem, igaz a könyvet nem olvastam, de akkor is csalódás ez.

A másik az, hogy a csata után amikor legyőzik az orkokat, Tharndulin miért nem akarja kirabolni, vagy megszerezni a hegyet? Gondolom neki is jól jönne egy-két kiló aranyacska. Ott a lehetőség a rablásra, és semmi. nekem ez így szegényes.

Tudom, h megegyeztek a fizetségben, de akkor is az a tünde nem épp a nagy szívéről híres.



2014. dec. 31. 18:54
 1/7 A kérdező kommentje:

A másik meg az, hogy a legjobb arcot, vagy a legmaradandóbbat Smaugot a 3. filmben 5 percig láthatjuk mert megölik, miért?

Miért nem oldották meg úgy h tovább szerepeljen? Lehetett volna úgy h a film elején még elrepöl egy-két falut felperzselni aztán a csata közepén ismét megérkezik, és a tündék a törpök és az orkok is harcolnak ellene, és utána öli meg az ember a fekete nyíllal.

Valószínűleg a könyvben nem így van megírva, de a film szempontjából hatalmas hiány szerintem. Fokozhatták volna még ezzel az élményt.

Szerintem ő a legkirályibb arc. A gyűrűk urában Gollum, itt pedig Smaug.

Na mindegy, szerintem kár érte.

Én 4dx-ben láttam és amíg a sárkányos rész ment addig tényleg plusz élményt adott, mert tényleg megijedtem amikor tüzet okádva ordított, jó volt a székek hirtelen mozgása amikor repült is (először voltam ilyen teremben).

2014. dec. 31. 19:01
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Miután megegyeznek megjönnek a törpök meg az orkok, és csatázni kezdenek.Thorin meghal, meg Kili és Fili is így kerül Dain a trónra. Dain tiszteletben tartja a megegyezést (a könyvben megegyeznek) és kifizeti Bardnak az 1/14 részt a kincsből. Bard Thorin sírjába helyezi a Hegy szívét, Thranduil pedig az Orkristot a sírra rakja ami sok sok éven át világított még veszéj (ork v kobold) közeledtével. Thranduil azért nem zsákmányolta ki a hegyet mert ő nem az arany iránt érdeklődött, hanem Girion gehér ékkövei iránt, és azt a megegyezés szerint meg is kapta. Nézzél bővített videókat a neten.

Mindjart linkelem az ékköveset ha tudom meg válaszolok a többire

2015. jan. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=lWEHk0yG5Ss

Sajnálom h ezt nem rakták bele a filmbe. Pedig sokszor utalnak rá, de a köveket csak a végén láthatjuk.

Én is sajnálom h Szmaugot olyan gyorsan lerendezik, naon meglepődtem amikor a könyvben is 5 perc alatt el teszik lábalól. Ha van még kérdésed írj privátban.

2015. jan. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Úgy imádom amikor az emberek bevallják, hogy semmit sem tudnak a könyvről de azért jönnek okoskodni. Azért nincsenek ilyenek benne, mert a könyvben sincsenek, és mivel a könyvből készült, valamennyire hasonlítani kell rá, nem csinálhat teljesen azt a rendező amit akar. Ha sárkány életben maradt volna, akkor senki másnak nem lett volna esélye, az meg igencsak unalmas történet ahol mindenki meghal.

A tündekirály meg azért nem rablja ki a hegyet mert 1, ő tünde nem holmi rabló, először sem úgy indult el, hogy kirabolja, hanem hogy tárgyalás vagy szabályos csata útján megszerezi amit akar 2, nincs ott a lehetőség, mert a törpök, akik túlélték, ugyanúgy ott vannak, ha meghal a trónörökös, rögtön tudják, hogy ki a következő, emiatt ugyanúgy joguk van a hegyükhöz meg az aranyukhoz 3, megegyeztek, hogy megkapja a jussát, épp úgy ahogy ahogy Bilbó meg a Tóváros emberei is. Ilyen világ ez, itt még áll az adott szó.

Azt meg nem tudom honnan vetted, hogy nincs nagy szíve a tündéknek. Igaz másmilyenek mint az mberek, de nem gonoszak. Thranduil jogosnak érzi a követelését.

2015. jan. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kedves 3. Válaszoló

1+2válaszoló vok

Olyan dolgokat fejtettél ki nekünk h csak na.😂😂😂 Azt irta a kérdező h AZ A TÜNDE. Lehet h ő a helyében kirabolta volna...az már az ő dolga. Thranduil tényleg nem arról híres h elengedné azt a kincset, de cseppet sem szívtelen. Am te olvastad a könyvet? Ha igen akk tudnod kéne h annak a bizonyos tündének gyengéje a kincsek. Mármint azok a bizonyos kincsek amit már említettem. További felvilágosítást nem adok neked erről, mert úgy érzem igencsak hosszú lenne, de ha bármi problémád van ink keress meg privátban. És ha a könyvet nem olvasta? Akk mi van? Te sem olvastál el minden könyvet! Am csak ugy mondom h a könyvben Thorin fontolóra veszi, h harc árán Dain segítségével visszaszerezhetné a követ anélkül h részt adna a kincsből. Am a filmben nem emlékszem mi történik...én úgy emlékszem h Thorin miután megtudja h mi történt majdnem lehajítja Bilbót a hegyről és amint a hobbit biztonságos úton lejut jön a felmentősereg...

2015. jan. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Te hozzám beszélsz? Mit zavar az téged, hogy a kérdezőnek mit válaszolok? Nem neked írtam, miért jössz ide ilyen fontoskodóan és veszed magadra? Én sem olvastam minden könyvet, de azokon nem is elégedetlenkedek! Amúgy pedig igen, ezt a könyvet olvastam, magyarul és angolul is, mint ahogy Tolkien összes többi elérhető írását is. Ha meg tárgyalni akarsz valakivel, akk először is nőj fel, mert a stílusod naooon gáz, h ien!
2015. jan. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Vigyázzá tudom ám hol laksz! :'D
2015. jan. 2. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!