Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Terminátor 2, Die Hard,...

Terminátor 2, Die Hard, Aliens vagy Jurassic Park szerintetek a jobb film?

Figyelt kérdés

Terminátor 2 - Az ítélet napja(1991,James Cameron)

IMDB:8,5


Die Hard 1 -Drágán add az életed(1988,John McTiernan)

IMDB 8,3


Aliens - A bolygó neve halál(1986,James Cameron)

IMDB:8,4


Jurassic Park 1 -(1993,Steven Spielberg)

IMDB:8,0



2015. jan. 1. 03:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Kinek, milyen szempontból? Egyébként a Die Hard sem rossz, de a többiek nagy kedvenceim. A Jurassic Park-al az élen.
2015. jan. 1. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Jurassic Park nálam már klasszikus, nagyon várom az újat is. A Die Hard egyre jobb, A Terminator egyre rosszabb. Alient nem néztem!
2015. jan. 1. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

AZ én sorrendenm

1. Terminátor

2.Aliens

3.Jurassic Park

4.Die Hard

2015. jan. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Aliens>Terminator 2>Jurassic>Die Hard..........Die Hard helyett a műfajba újabban jobbak vannak ajánlanám helyette a két Raid filmet (indonéziai).Aliens korához képest fenomenális megoldásokat alkalmazott (maszkok,jellmezek,látványok mai szemmel is látványosak). Legjobb Alien rész is egyben szerintem a 2. része .T2 Cameron újabb korszakos alkotása az az ember beletenyerelt valamiba.....Jurassic Park is akkoriban hihetetlen újdonságnak számított.Míg a Die Hard az akkori akciófilmes bosszúállós érába hozott valami újdonságot (bár mint mondtam kategóriába már találsz jobbat míg az előző három "mestermű" kategóriáját tekintve és arról nem is beszélve mai szemmel is pofásak több mint 20 év távlatából Cameron ennek nagy mestere lásd Avatar ami bár 5 éve piacon senkise volt képes látványba hasonlót leadni.)
2015. jan. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az a vicc hogy dinoszauruszukat csak a Jurassic Park filmekben csinálták meg normálisan. Még a king kongban is azt érezni hogy siklanak a levegőben.
2015. jan. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Azért soroltam fel ezeket a filmeket mert nekem is nagy kedvenceim. Ezek már mind kult filmek. Igazi klasszikusok.


Nekem nagyon nehéz sorrendet felállítanom.

Igazából az Alien- A nyolcadik utas a halált is ide akartam írni.De az kicsit kilógna a sorból mivel egy nyomasztó lassabb folyású horror,ellenben a többi pörgős akciódús.


Én nem gondolom azt hogy a látvány fontosabb lenne a történetnél, a karaktereknél, a színészi játéknál.

Ez talán egyedül a Jurassic Parknál lehet kivétel ahol a látvány tényleg mindent visz.

Viszont a Terminátor 2 azért történetileg, karakter jellemfejlődésileg színészi játékilag(főleg Linda Hamilton és Robert Patrik játéka zseniális).

A Die Hard a felsoroltak közül a legjobb akciófilm.(A T2-t én inkább a sci-fi akcióba sorolnám)


Szóval nagy nehezen de csak sikerült sorrendet tennem köztük.


1: Terminátor 2

2: Aliens

3: Jurassic Park

4: Die Hard

2015. jan. 1. 17:06
 7/11 anonim ***** válasza:

Én mindegyiket szerettem kiskoromban, de most már a Jurassic Park-ot egyáltalán nem.

Ha sorrendet kéne állítanom akkor:

1. Die Hard

2. Aliens

3. Terminátor (de csak azért mert nagyon sokszor láttam)

4. Jurassic Park

2015. jan. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Jó film például Az asszony illata, a Doktor Zsivágó (háborús és szerelmes is egyben, kétrészes), a Hyppolit a lakáj új feldolgozása, a Meseautó új feldolgozása, a Tanú. Jó mozizást!
2015. jan. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Azt kérdezed, melyik szerintünk a jobb, vagy nekünk személyesen melyik tetszik?


Ha az utóbbi, akkor számomra abszolút a Jurassic Park van a topon, de mint film, objektívan és kritikus szemmel nézve vannak elmaradásai a többivel szemben.


A Die Hard-ról nem tudok nyilatkozni, mert egyszer se láttam. A T2 és Aliens vitathatatlanul a legfontosabb sci-fi akciófilmek közé tartoznak, korszakalkotó filmek a maguk módján, megérdemlik a magasztalást. Bár én őszintén bevallom, az Aliens nekem személyesen nem tetszik annyira, jobban bejön az eredeti film hangulata.


Amúgy ha a pontszámokat nézzük, akkor azzal egyetértek, hogy ezek közül a T2 álljon a legmagasabb helyen.

2015. jan. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A Die Hard-ot nem láttam, de a többi sorrendben: Aliens, Terminátor 2, Jurassic Park 1
2015. márc. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!