Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mekkorák ezek a seregek a...

Mekkorák ezek a seregek a Gyűrűk Urában és a Hobbitban?

Figyelt kérdés

Mekkora, hány főből áll az a(z):

- ork sereg, amely megostromolja Minas Tirithet?

- uruk-hai sereg, amely megostromolja a Helm Szurdokot?

- uruk-hai sereg, amely megtámadja a Gyűrű Szövetségében Aragornékat és Frodóékat?

- tünde sereg, amely a Hobbit 3. részében található?

- törp sereg, amely a Hobbit 3. részében található?

- sereg, amelyet Azog vezet a Hobbit 3-ban?

- ork sereg, amely Frodó és a Végzet Hegye között áll a Gyűrűk Ura 3. részében?



2015. jan. 2. 00:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
8%
Olvasd el a könyveket, és megtudod! :)
2015. jan. 2. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
40%
Na jó, mindenre nem fogsz választ kapni, mivel a Hobbitban nem szerepel Azog.
2015. jan. 2. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, de mindkettő jelentéktelen, és egyáltalán nem hasznos. Nem értem, hogy miért nem lehet segíteni valakinek, ha segítséget kér?! Ez az oldal azért lett kitalálva, hogy ha valaki nem tud valamit, akkor megtudja kérdezni, és normális választ kapjon rá! Nem pedig azért, hogy a kérdésekhez felesleges dolgokat irkáljanak.


És most válaszonként:


1. Válaszoló: Láttam a filmeket, így nem fogom megvenni a könyveket. Feltettem szerintem egy nagyon egyszerű kérdést, és ahogy látjuk erre nem tudtál válaszolni.


2. Válaszoló: Gondolom te úgy írtad a válaszodat, hogy a könyveket nem olvastad és semelyik részt sem láttad. Már hogyne szerepelne a Hobbit Trilógiában Azog? Másnéven Azog a pusztító. Te elvagy nagyon tájolódva, mert szerintem akkor nem egy filmről, könyvről beszélünk. Azog mind a három Hobbit részben szerepelt, a harmadikban meg is ostromolta a Magányos Hegyet, és szembe szállt a törpökkel, tündékkel és emberekkel. Itt is halt meg, Tölgypajzsos Thorin keze által.


Nos a végére. Olyan embert keresek, aki rendesen megválaszolná nekem a kérdéseimet és nem azt írná, hogy olvassam el a könyvet (amiben szerintem szintén nincs benne a seregek nagysága, de mindegy). Szeretném neki előre is megköszönni a válaszát!


Ui.: A válaszotok nem volt hasznos, így annak is jelölöm be! Szép napot! :)

2015. jan. 2. 02:16
 4/17 anonim ***** válasza:
Idetévedtem, és mivel a kérdésedet nem tudom megválaszolni(MÉG, ha addig nem érkezik meg a válasz megkeresem) de amint az utolsó kommentedet láttam úgy éreztem tartanom kell egy kis felvilágosítást. Tudom ez nagyképűen hangzott, de csak segíteni szeretnék. Peter Jackson kicsit átírta a trilógiát(Legolas, Tauriel.....stb..jaaa és Azog) Azogot a könyvben már Móriánál levágták. Bumm A seregeket a fia Bolg vezette. Ajánlom figyelmedbe a könyvet, mivel jó pár dolgot átírtak, és pár dolgot kihagytak. Azon kívül naon jó film lett. 😊És nézegesd meg a GyU 3 függelékét is. A kérdésedre keresem a választ....A KÖNYVBEN, mert egyetértek azzal a véleményeddel h az értelmetlen válaszokat hanyagoljuk....nem jutunk előbbre. Szerintem az utolsó előtti kérdésed hibás... komiba írd át mert lehet h nem tom megválaszolni
2015. jan. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Koszonom!


Meg mindig olyan ember valaszat varom, aki meg tudja valaszolni nekem a kerdeseimet! Elore is koszonom megegyszer.

2015. jan. 2. 13:50
 6/17 A kérdező kommentje:
Azoh helyett Bolg*, osszekevertem oket.
2015. jan. 2. 13:58
 7/17 anonim ***** válasza:
79%

Oki

Meg is válaszolom. Itt van elöttem tolkien összes érintett könyve...meg talán a nem idevalók is. Dain törp serege:kb 500 fő...a könyv szerint. Mindent a könyvből irok ki. Thranduil serege:

Minas Tirithet ostromlók...huhh azok voltak egy páran

Bolg vezette sereg:

Helm szurdoki orkok:

Végzett hegye és Frodó közti sereg? Amit az angmari boszorkányúr vezet?

Pippint és Trufát elrabló sereg:

2015. jan. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi a gép meghülyült😂 Nem írta be a számokat. De akk megmondom h állol. A törp seregre válaszoltam, az utcsóval kapcsolatban kérdésem volt, a tünde sereg létszám a filmben biztos nem volt benne, a könyvben nem találtam...😳😔

De még van 4. A Minas Thiritet ostromló seregeket most nézem, és ha találok akk kicsit számolgatok és irom. A helm szurdoki orkokat nem találtam, annyival jutottam előre h az ellenség fő ereje többszörösen meghaladja a rohírok létszámát, meg h a védekezők közül lehetnek talán ezren is akik gyalogszerrel fel tudják venni a harcot. Nem olyan egyszerű ezeket felkutatni...sok helyen csak azt írják h sokan voltak, meghogy ennyivel meg annyival többen volt z ellenség...de ebből még kiszámítani sem lehet. De mindjart bekukkantok a filmbe és azokat is megnézem. Hnap mindenképp mondom a választ...bocsi h ilyen sokáig tart amìg kinyögöm

2015. jan. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a fáradozásodat! :)


Én is kutatgattam egy kicsit, a Dain féle törpseregre én is az 500-at találtam, Thranduil seregére nem találtam számot, de ha egymás mellé képzelnénk Dain törpjeit meg Thranduil seregét, akkor kb. 5000 tünde lehetett a hegy előtt (szerintem). A Minas Tirithet ostromlókra azt találtam, hogy 45-50000, de azt rettentő kevésnek tartom. Meg a Boszorkánykirály a filmben azt mondja, hogy "indítsátok az összes milliót". Szerintem azok az orkok kb. olyan 2000000-an lehettek Minas Tirith előtt. Bolg seregére sem találtam számot, megsaccolni sem tudom, de biztos, hogy hatalmas, és nagy túlerőben voltak. A Helm Szurdoki uruk hai féle orkok, kb. 10000-en lehettek, és 2000-en voltak a várban (majdnem mind meghaltak), Éomer lovasai nem tudom hányan voltak, de szerintem olyan 2-3000-en biztos. A kérdésedre a válaszom nem. Arról az ork seregről kérdezek, amely Frodóék és a Végzet Hegye között álltak, amikor Aragornék a Fekete Kapu elé vonultak. Gandalf a filmben azt mondja, hogy 10000-en vannak, és, hogy ők pedig, akik a kapu elé vonultak 6000-en. Ez egy kicsit furcsa, mivel elég nagy a túlerő ami kijött Mordorból, és ezt a film is mutatja. Az utolsó sereg, amelyet Szarumán küldött a Szövetség után olyan 200-300-an lehettek, ezt találtam rá.

2015. jan. 2. 23:55
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem azért, de a Boszorkánykirály nem azt mondja, hogy "indítsátok az összes légiót?"
2015. jan. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!