Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért lett népszerű a Jégvaráz...

Miért lett népszerű a Jégvarázs népszerű? Mi olyan jó rajta? Hogy/miért találták ki? Vélemény?

Figyelt kérdés
Szerintem akkora egy butaság, ekkora hülye mesét még sohasem találtak ki. Lehet, hogy egyesek szerint aranyos, jópofa, meg jó a kisgyerekeknek, ez talán igaz is, de én meg sok ismerősöm kifejezetten irritálónak tartjuk, és nem értjük, hogy lehetett ilyet kitalálni. A alaptémája még elmegy, gyerekeknek nagyon jó, de a kivitelezés nem tetszik, szörnyű. Borzalmas, hogy a fehér meg a kék szín ennyire dominál benne (nem ezekkel a színekkel van bajom, csak sok, mert még az emberi szereplők is ezekhez a színekkel igazodnak benne). A szereplők (a két főszereplő lányra gondolok) iszonyúan természetellenesen, ijesztően néznek ki, csúnyák. Ez a legirritálóbb az egészben: az a két főszereplő. Valami vélemény?

2015. jan. 18. 19:11
 1/4 A kérdező kommentje:
Bocsánat, az elejét elrontottam a kérdésnek, mert utólag átfogalmaztam, és benne maradt kétszer a népszerű.
2015. jan. 18. 19:12
 2/4 anonim ***** válasza:
38%

Mindenkinek más a véleménye :) Ha egyformák lennénk akkor meg az lenne a baj :D


Amúgy pedig szerintem elsősorban a zene miatt lett "népszerű". Fülbemászóak, jól megkomponált zenéket tartalmaz.


Az alaptörténete még ha egyediknek nem is mondható, de legalább egy kicsit eltér a többi hercegnős rajzfilmtől, ami szintén egy jó pont.


A lényegét pedig te is leírtad. Ezt alapvetően gyerekeknek készítették, a karakterek személyisége is így változik, ezért lett minden színes, meg csillogó, mert a kisgyerekek ezt szeretik. A kicsiknek nem minden esetben félelmetes a nagy szem, sok érzelmet lehet kifejezni velük, így persze hogy nagyobbak lettek.


Mellékesen én is egyetlen egyszer láttam és utána már nem is érdekelt többet :D

2015. jan. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
41%

Eredetinek tényleg nem mondható, lévén egy Andersen mese adaptációjának indult, csak aztán annyit változtattak rajta, hogy a végén valami önálló dolog lett.


Amit itt írok, lehet, hogy csak tudatlan okoskodásnak fog tűnni, mivel nem láttam a filmet (és nem is érdekel), de annyit olvastam róla, annyiszor találkoztam vele, hogy talán rám tapadt valami "tudás".


A népszerűséget sok minden magyarázhatja. Fontos tudni, hogy manapság ezek a "lány-központú", szeretetről, testvériességről szóló érzelgős mesék hihetetlenül népszerűek. Az olyan "meg nem értett", magányos karakterek, mint amilyen Elsa is, úgyszintén. Az ilyenek hatalmas rajongótáborokat képesek szempillantás alatt kiépíteni.


Ott vannak a dalok is. Ezek is nagy hatással voltak a történetre, Elsát eredetileg egy átlagos gonosz jégkirálynőnek szánták, és csak akkor írták át a karakterét pozitív irányba, miután a Let It Go dal már készen volt. Folyamatosan változtattak az eredeti elképzeléseken, és végül egy olyan filmet kaptak, ami pont betalált a nézőknél.


Karácsony körül adták ki, ez is segített. Fontos a sok merchandise cucc is, és a kritikusoktól kapott dicséretek, amik egy akkora hype-lavinává egyesültek, hogy a végén a film népszerűsége lényegében önmagát táplálta: az emberek azért nézték meg, mert népszerű volt, ezáltal még népszerűbb lett, és így tovább.

2015. jan. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
94%
Én megnéztem. 18 éves vagyok, fiú és igyekeztem a legkritikusabbban nézni. És még így is imádtam. Remekül lekapcsolja a figyelnedet a világ forgásáról. Közelebb hohat embereket a szeretteihez. Mosolyoghat egy jót. Kell ennél több? Népszerű, bizonyára nem a legjobb mese ez, de inkább erről beszéljen mindenki, mint a Playboy villa lányairól. :-D
2015. febr. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!