Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ti hol éreztétek azt a Doktor...

Ti hol éreztétek azt a Doktor House-ban, hogy a sorozat kezd karakteridegenné válni, kezdenek hülye dolgok történni?

Figyelt kérdés
Én most nézem újra és számomra a 4. évad második fele ilyen. Mi már ez a baromság, hogy Hous egyezkedik Amber-rel, Wilson barátnőjével arról, hogy melyik nap melyiküké legyen Wilson? Vagy amikor House bevonul a pszichiátriára az ötödik évad végén, ott is milyen dolgok történnek már? Az a rész teljesen elüt House karakterétől...
2015. jan. 25. 18:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Azért jobban is kifejthetted volna.


Amberrel azért egyezkedett, mert belátta, hogy Wilsonnak szüksége van rá, és nem akart feszkót. Ez az időpontosdi meg csak egy kis poén volt az alkotóktól.


A pszichiátriai résszel mi is a bajod konkrétan? Szerintem az egyik legjobb rész.

2015. márc. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Pszichiátriai rész: Nem tudom, az egész alatt tök fura House viselkedése. Mintha nem is ő lenne. Szinte semmi szarkazmus, meg ott van az a csaj is...



Az az Amberes dolog meg baromira kiakasztott, egyszerűen alig hittem el, amit látok. Mi ez már, hogy egy fickó legjobb barátja és a csaja felosztják az idejét, hogy ki mikor lehet vele? Mint valami óvodában. Néha nem értem, miért hódol be mindenki House-nak és miért hagyja mindenki, hogy belemásszon a magánéletébe. Miért nem lehet egyszerűen elküldeni?


A másik, ami rendszeresen kiakaszt, hogy ebben a sorozatban mindig betörnek mindenhová. Ez mi már?! Azt várják, hogy bekajáljam, hogy ezt minden egyes részben meg lehet úszni? Ne mondják már nekem, hogy sehol nincs bekötve riasztó, meg a rendőrök emellett simán elmennek. Meg hogy a betegek simán elmennek mellette. Én úgy feljelenteném az ilyen orvosokat a ***va anyjukba, mint annak a rendje. Pontosabban előbb értük jönnének a rendőrök, mert az én házamban lenne kutya és riasztó.

2015. márc. 3. 22:51
 3/5 anonim ***** válasza:

Hülye vagy, ha ilyen téged kiakaszt, már bocs.

Ez egy sorozat, nem dokureality. Ennyi erővel azt se kajáld be, hogy Columbo minden gyilkost elkap, és mindet úgy, hogy lépre csalja őket (ergo félrevezeti őket, vagyis hazudik nekik).

Ha jól emlékszem amúgy van olyan rész, sőt több is, ahol lebuknak, sőt olyan is, amikor zárkába is kerülnek egy éjszakára a betörés miatt.

Amúgy meg, ha valóban nézted a sorozatot, akkor tudhatnád, hogy az orvosok nem lopni törnek be, hanem azért, hogy vizsgálódjanak. Néha szükséges is, hogy ne tudjanak róla a betegek, vagy a családtagjaik, mert ha valami illegális szer okozza a betegséget, akkor azt félelemből eldughatják, és ha nem találják meg a dokik, akkor így nem is jönnek rá, hogy mi is a baja. Meg amúgy is, nem szívesen engednék őket be a házba, pedig sokszor életmentő lehet egy ilyen "terepszemle". Szerintem ha épp beteg lennél, akkor inkább azért imádkoznál, hogy meggyógyulj, mintsem a betörés miatt háborognál.

2015. márc. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Elöttem lévőnek igaza van. +ha nem tetszik ne nézd!
2015. márc. 8. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

"Hülye vagy, ha ilyen téged kiakaszt, már bocs."


Hülye? Már meg sértegetsz, amiért nem értek egyet veled?


"Ez egy sorozat, nem dokureality. Ennyi erővel azt se kajáld be, hogy Columbo minden gyilkost elkap, és mindet úgy, hogy lépre csalja őket (ergo félrevezeti őket, vagyis hazudik nekik)."



Ez egy ezeréves fals érvelés. Nem háborog senki azon, hogy Aladdin repül a szőnyeggel, de ha valami modern és reális sorozat akar lenni, akkor ne legyenek benne baromságok. A SAJÁT KERETEI KÖZÖTT kell valaminek következetesnek lennie. A Columbo is gyakran gyengécske, de az nem is tette olyan magasra a mércét, mint a Doktor House. Az utóbbi tényleg minden tekintetben profi munka, profi színészekkel és forgatókönyvekkel. A Columbo meg tele van ripacsokkal, akik idegesítően túljátsszák a szerepet, ráadásul mindig ugyanarra a kaptafára megy a sztori. Nem veszi olyan komolyan magát, mint a House.


Egy elcseszett dolognál sokkal rosszabb egy olyan dolog, ami amúgy kiváló, de elcsesznek benne alapvető dolgokat. És erre nem az a válasz, hogy én ne nézzem, mert igenis van jogom hőbörögni. Én vagyok a néző, nekem készült. Ha odahányok valamit egy festővászonra, és az egy fityinget sem ér, akkor erre nem az a válasz, hogy "hát ha nem tetszik, ne nézzed!", mert ettől még nem nekem lesz igazam.



"Ha jól emlékszem amúgy van olyan rész, sőt több is, ahol lebuknak, sőt olyan is, amikor zárkába is kerülnek egy éjszakára a betörés miatt. "



Biztos van, csak elég hihetetlen, hogy kb. 2-3 ilyen esetet leszámítva soha nem történik semmi. Mindez egy olyan országban, ahol csomó helyen kérdezés nélkül hátbalőnek, ha bemerészkedsz a magánterületre.



"Amúgy meg, ha valóban nézted a sorozatot, akkor tudhatnád, hogy az orvosok nem lopni törnek be, hanem azért, hogy vizsgálódjanak."



Ne! Tényleg? Azt hittem, a családi ezüstért mennek.



"Néha szükséges is, hogy ne tudjanak róla a betegek, vagy a családtagjaik, mert ha valami illegális szer okozza a betegséget, akkor azt félelemből eldughatják, és ha nem találják meg a dokik, akkor így nem is jönnek rá, hogy mi is a baja. Meg amúgy is, nem szívesen engednék őket be a házba, pedig sokszor életmentő lehet egy ilyen "terepszemle". Szerintem ha épp beteg lennél, akkor inkább azért imádkoznál, hogy meggyógyulj, mintsem a betörés miatt háborognál."



Nem azt mondom, hogy nem logikus, hanem azt, hogy ettől még idegesítő. Rohadt kíváncsi lennék, neked mi lenne a reakciód, ha kórházi ágyban feküdnél valami titokzatos nyavalyával, és egyszer csak beállítanának az orvosok kezükben a féltve őrzött naplóddal és elkezdenének kérdőre vonni, hogy mik ezek a fura szexjátékok meg be nem vallott partnerek, amikről nekik nem beszéltél. Betegség vagy sem, vannak dolgok, amikhez rohadtul semmi közük. Hiába okoskodsz most itt, bárki rohadt nagy patáliát csapna ezért.

2015. márc. 8. 12:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!