Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Melyik ez a film? (holokauszt,...

MuSky kérdése:

Melyik ez a film? (holokauszt, dokumentum film, francia rendező, többi lent)

Figyelt kérdés

annyit tudok róla ,hogy egy francia rendezte a 70-es években és Lengyelországban interjúvol meg embereket arról ,hogy mire emlékeznek az egészből.


tudom, tudom próbáljam meg google-ben de nem találok semmit, talán nem elég mainstream a film :S vagy csak én vagyok béna



2015. márc. 2. 19:27
 1/6 lencsefőzelék ***** válasza:
2015. márc. 3. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

David Cole amerikai és ez a doksi film 1992-es.


de azért köszönöm.

2015. márc. 3. 00:34
 3/6 anonim ***** válasza:
22%

És persze David Cole közeítõleg sem vehetõ komolyan. Egy "turul videó" még annyira se.

A komplett krema természetesen rekonstrukció, mert a gyilkosok távozáskor felrobbantottak mindent, amit tudtak. Ezt közlik, közölték mindig is.

Viszont a többinek romjai máig úgy vannak, ahogy voltak. Azokból vett mintát a Leuchter nevû csirkefogó, késõbb egy másik is, "vizsgálataik" CSAKIS azt bizonyítják, hogy igaz a kémia. Mást sem nem bizonyítanak, sem nem cáfolnak. ( Leuchter évekig gépészmérnöknek adta ki magát, noha semmiféle mûszaki képesítéssel nem rendelkezett, a másik vegyész létére olyat állított, ami szakmailag ostobaság )

Errõl ( ha máshol nem ) itt [link]

2015. márc. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

amit én keresek az leginkább arról szól ,hogy sok lengyel akivel interjút csinál nemzeti tragédiaként élte meg, pl olyasmiket mondanak ,hogy főként lengyeleket, kommunistákat bolsevikokat deportáltak végül is a rendszer ellenségeit és zsidókat csak úgy mellékesen.


én ezzel egyáltalán nem állítom ,hogy ez az igazság sőt pont ,hogy az érdekel ahogy a saját tragédiájukként fogják fel vagy emlékeznek vissza rá.

2015. márc. 4. 09:32
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

A filmben sajnos nem tudok segíteni.


Az igaz, hogy lengyeleket, kommunistákat bolsevikokat is deportáltak végül is a rendszer ellenségeit, de fõ ellenségnek a zsidókat tekintették. Na persze, a lengyek, úgy általában nem túlzottan viselik szívükön a zsidók sorsát ( nagyon pc, nagyon finom fogalmazás ;) ), így érthetõ, ha úgy fogták fel.

Egyébként most a fenti fõoldalon nem találtam az országonkénti bontást, az összesítés az utolsó bekezdésben ua, mint amikor elõször kiírtam, évekkel ezelõtt.

Ide másolom az akkor kiírt országonkénti bontást, ha kedved vana, megkeresheted az oldal linkjein, valszeg megvan.


Belgien: 28.500

Dänemark: 116

Deutsches Reich: 165.000

Estland: 1.000

Frankreich: 76.100

Griechenland: 59.200

Italien: 6.500

Jugoslawien: 60-65.000

Lettland: 67.000

Litauen: 220.000

Luxemburg: 1.200

Niederlande: 102.000

Norwegen: 760

Österreich: 65.500

Polen: 3.000.000

Rumänien: 270.000

Sowjetunion: 1.000.000

Tschechoslowakei: 260.000

Ungarn: 200.000

2015. márc. 5. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 ark951 válasza:

Claude Lanzmann Shoah 1985


[link]

2015. márc. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!