Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Milyen jellegzetességek...

TheGod17 kérdése:

Milyen jellegzetességek tesznek egy rajzfilmsorozatot egyedivé, érdekessé? (Bővebben lentˇ)

Figyelt kérdés
Olyan rajzfilmekre gondolok, amik gyerekeknek készülnek, mégis mély mondanivalóval rendelkeznek. Régebben több ilyen készült,de mostanában sajnos csak a pénzre mennek és tömegesen gyártják az olyan "meséket" amiknek semmi értelme, csak divathulladékok. Persze vannak kivételek (pl. a Kalandra Fel, egy nagyon érdekes, és mély mondanivalóval rendelkező darab, kedvenc :D)Szóval a kérdés, titeket mi fog meg egy adott rajzfilmben? Kik azok a karakterek, akik olyan jellegzetesek, hogy olyan érzésünk van, mintha már láttuk volna a rajzfilm kezdése előtt? Milyen helyzetekbe kerülnek a karakterek, amikben magadra ismersz, mert már Te is voltál hasonló helyzetben? Remélem értitek mire gondolok :DD

2015. márc. 18. 12:10
 1/6 anonim ***** válasza:
80%

Heló!


"Régebben több ilyen készült,de mostanában sajnos csak a pénzre mennek és tömegesen gyártják az olyan "meséket" amiknek semmi értelme, csak divathulladékok."


Ez nem így van. Először is, vizsgálni kellene, mit vesznek meg a magyar adók, miért, mennyi mesét gáyrtanak évente, milyeneket... Az egy dolog, hogy sok szemét kerül az emberek elé, de a kommunikáció és a média fejlődésének hála leglaább ennyi jó is kikerül. Az, hogy valahova több rossz, mint jó jut el, már más kérdés, és afogyasztóktól kezdve a kötlségeken át a lehetőségekig sokmindentől függ.


A mesékben általában kiélezetten különül el a jó és a rossz. A kisebbeknek, fiatalabbaknak szóló mesékben nagyon ritka, hogy nem a bevált sablon szerint mennek. A jók szépek, okosak, kedvesek... A gonoszok pedig rosszak, rondák, vagy félelmetesek.

Ez a bevált ősi recept, és ehhez jönnek oylanok, hogy mondjuk a roszat nevetségessé, viccessé teszik, hogy ezzel is "gyengítsék", ha a jókat teszik vicessé, akkor az még szimpatikusabb...

A helyzetnek is egyértelműnek kell lennie, hogy a gyerek értésk, miről vna szó. Ezért a leggyakoribbak egyike a 'szerezzük meg xytárgyat, és mindne jó lesz", "mentsük meg xy-t és minden jó lesz"...

2015. márc. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szia!


Értem. Csak mostanában olyan rajzfilmeket is készítenek, amik rossz hatással lehetnek a gyerekekre. Flegma, öntelt főszereplő, aki sokszor áthágja a szabályokat, és rosszat is cselekszik, csak viccesen mutatják be, hogy jónak tűnjön..


Ezeknél még a sablon "jó vs rossz" típusú rajzfilmek is jobbak :D Bár az ilyen külsőségek a viselkedéssel összefüggések nagyon felszínesek.. Ezért is bírom a Kalandra Fel-t, sokkal komplexebb más rajzfilmeknél, Buborék se olyan jó, a Jég Király se olyan rossz, egyedül Finn a megtestesült jó, bár még ő is kerül olyan helyzetbe hogy ne legyen olyan jó..


De most ezeket hagyjuk, az a kérdés, ha készíthetnétek egy rajzfilmet, milyen karaktereket/helyzeteket/helyszíneket, és egyéb dolgokat tennétek bele, ami szerintetek megfogná az embereket? :DD

2015. márc. 18. 13:43
 3/6 anonim ***** válasza:

Figyelem, sebtében összeszedett gondolatok következnek.


Én általában azt nézem, hogy egy sorozat lekezelően bánik-e a célcsoportjával vagy értelmes emberekként kezeli őket. Tehát attól, hogy gyerekeknek készül, még nem kell, hogy dedós legyen és kísérletet se tegyen egy normális történet meg érdekes vagy csak simán jól megírt szereplők bemutatására.


Egy másik dolog, hogy miként kezeli a saját műfaját, hogy bánik a klisékkel. Nem baj az, ha már ezerszer elcsépelt motívumokkal zsonglőrködik, csak tegye azt jól. Aztán számomra az is nagyon fontos, hogy kellően öntudatos-e a rajzfilm, tudja-e, hogy mikor legyen komoly és mikor vicces. Engem nagyon tud idegesíteni, ha erőltetik a komolyságot, az "epikusságot" vagy a humort, mert azt szeretem, ha ezek inkább "maguktól jönnek".


Hogy mondjak pár példát is:


A Cartoon Network-ön, de olykor még a Disney-n is futó olcsó, trehány, Flash-sel meganimált és rendre Kanadából importált tömeggyártású gyerekrajzfilmek, mint például a Johnny Test. Ezek a legjobb esetben középszerűek, jellegtelenek és feledhetők, a legrosszabb esetben pedig igénytelenek és idegesítők. Ezek erősítik azt a nézetet, hogy a rajzfilmek bugyuta gyerekeknek valók, mert igényes, értelmes ember alig talál bennük bármi minősíthetőt. Nem próbálnak újítani vagy egyediek lenni.


Aztán... most például a LEGO Ninjago-t láttam a CN-en. Gyerekeknek való és hihetetlenül klisés, de ez nem baj, mert jól áll neki. Van benne kreativitás, a története gyors ütemben halad és a szereplők fejlődnek. A humora elmegy és néha igen komoly is tud lenni. Ezért dicsérem ezt a sorozatot, mert hát nem remek vagy kiváló, de a készítők legalább megerőltetik magukat.


De jobb példa a Kalandra fel!, mert mer más lenni és játszadozni a néző elvárásaival, kreatív, és ha a humora nem is nagyon intelligens humor, legalább van neki rendes humorérzéke. Még a korai részek is jók, amikben nem is volt átívelő történet vagy mélyebb háttérsztori, mert a saját műfaján belül (kaland-akció-vígjáték) megállták a helyüket.


Sokan mondják, hogy az ilyenek, mint a Kalandra fel!, a Parkműsor, Gumball csodálatos világa, stb. egy kaptafára készülnek, és semmit nem nyújtanak az idétlenségen kívül. Én nem értek egyet, mert ezeknek a sorozatoknak, a felszínen hiába is hasonlók, van egyéniségük és mind a saját módjukon dolgozzák ki a világukat és a szereplőiket. Érződik rajtuk, hogy a készítők legalább próbálkoznak, vagy életükből merítenek és teszik ezáltal a legelvontabb jeleneteket is kicsit életszagúvá és hitelessé, vagy pedig a kreativitásukat és humorérzéküket erőltetik meg. Ezt szeretem bennük. Pl. a Parkműsorból Benson eredetileg egy sima goromba főnöknek látszik, de aztán kiderül, hogy milyen a magánéletében, mik a hobbijai, és miért olyan szigorú. Van olyan rész, amelyikben pórul jár, de máskor meg neki van igaza és ő "nyer", ami jó, mert mutatja, hogy a sorozat nem túl elfogult a szereplőivel szemben.



Azt pedig, hogy milyen mögöttes mondanivalót közvetít egy adott műsor, bevallom, hogy nem nagyon szoktam megfigyelni. Inkább a szórakoztatásra, történetírásra és karakterekre koncentrálok, és csak azt veszem észre, ha önmagának nagyon ellent mond a sorozat.

2015. márc. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Teljesen egyetértek.


A Johny Test, a Dr.Dimenzikoton és egyebek nagyon irritálóak, és ami észrevehető, hogy egy epizódban nagyon gyorsan haladnak, a főszereplő siet, hogy minél hamarabb célba érhessen, ha leállnak egy kicsit gondolkodni, az alatta futó zene is olyan "sietős" hangulatú.. + a"jók" ritkán érzik magukat hátrányban, túl sokszor győznek, ez is sablonos, és nem realisztikus :D


Plussz még úgy felvette a világ felszínességét, hogy akik még egy sorozat kezdetekor "áldozatok" azok később, pont hogy olyanok lesznek mint a "rosszak", csak a saját érdekeik számítanak, és telibekaksizzák más szereplők érzéseit. Jó példa :D


Én is a legjobban a Kalandra Fel-t, a Parkműsor-t, és egyebeket bírom, mert míg látszólag olyan "idétlenek", komoly történettel, és mondanivalóval rendelkeznek.


Mondanivaló alatt azt értem, hogy például mostanában elég sokmindenben van viszonzatlan szerelmi szál. A Kalandra Fel!-ben ugye Finn-Bubi, a Park Műsorban Mordekay-Margaret.. Régebben ez szinte tabu volt, és vagy nem is volt szerelmi szál, vagy minden összejött a főhősnek.. így ez a mondanivaló, hogy ugye nem minden jön össze amit akarunk.. akkor még van ugye az a rész, amikor a Jég Király összerakja a hercegnők testrészeiből azt a teremtményt. Először röhögtem rajta, de utána próbáltam átérezni a helyzetét, és elég szívbemarkoló epizód. Most ami új, és elég jó története van az a Steven Universe, jól vezeti a történetet, visszahozza a régi mesék varázsát, és valahogy úgy érzem mintha már láttam volna Oniont, és Krumplifejet valamiben a sorozat kezdete előtt is :DDD

2015. márc. 18. 20:14
 5/6 anonim ***** válasza:
A Steven Universe is ilyesmi ilyen szempontból mint a Kalandra fel
2016. febr. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja bocsánat, most látom, hogy azt is ismered :D
2016. febr. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!