Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Baj van segíts kérlek. Mondasz...

Baj van segíts kérlek. Mondasz filmet?

Figyelt kérdés

Péntek este van és esik az eső!

Úgyhogy rákényszerültem filmnézésre.

Kellene olyan film amit még nem láthattam, és érdekel...

Általában sci-fi misztikus és fantasy filmet nézek de 40 évre visszamenőleg mind láttam ami érdekelhet.

Érdekel a filmkészítés is és abból semmit nem láttam szinte...

De nyitott vagyok ha valami nagyon jó filmet tudsz véletlen...

3 napig esni fog úgyhogy egy 30 filmet tuti megnéznék most! :/



Kedvenceim az ELI könyve. Az ilyen zombi apokalipszises a túlélős műsorok. A futurisztikus jövőben játszódó háborús. Vas ember, tnmt, MIB, ninja filmek, avatar,

Össz Cameron film.



2015. ápr. 17. 22:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Ami tavaly jó volt: X-men, Holtodiglan, A holnap határa, Csillagok között, A galaxis őrzői.


Itt van még pár blocbuster, szemezgess: [link]


Ha úgyis van időd én inkább valami izmosabb sorozatot javaslok: Trónok harca, Breaking bad, Dexter, az új Daredevil. Nekem még a Strain is tetszett, bár arról nagyon megoszlottak a vélemények. De a Trónok harca a tuti befutó, az garantáltan leköt, akár szereted a sorozatokat, akár nem.

2015. ápr. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A linken 2 db-ot találtam a többi nem tetszik vagy láttam!

:) Valamiért nagyon válogatós vagyok filmekben!

A tv-t nem is szeretem sem a rádiót sem az olvasást!

2015. ápr. 17. 23:05
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért túl büszke ne legyél arra, hogy nem olvasol.
2015. ápr. 17. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Képzeld műveltebbnek és okosabbnak tartanak hogy megválogatom a tudásomat!

Nagyobb részt tudományos filmeket nézek ahol bemutatnak dolgokat. Meg ott vannak a hangos könyvek.

Az emberi agy nem adatok tárolására van!

A szöveg az adatnak minősűl! A látvány és megtapasztalás emléknek amiből korlátlan mennyiséget tárolhat az ember!

Feljegyeztek hosszú életű embereket akiknek tökéletes volt a sejtemlékezésük. 200 évet biztosan tud tárolni az emberi agy.

A filmek segítenek kikapcsolódni főleg ha bele éli magát az ember.

Látok egy dolgot egy űrhajót!

És elkezdek gondolkodni mi hogyan működik.

Sok mindenre rájövök sok mindenre nem!

Na mind1 nekem jobban alakult az életem mint a testvéremnek aki olvas!

Egészségesebb lettem fizikailag és mentálisan is!

2015. ápr. 18. 00:34
 5/7 anonim ***** válasza:

A Mátrix trilógiát láttad már? Sorozat nem jöhet szóba? Trónok Harca tényleg a legjobb. A Daredevil az utóbbi évek egyik legjobb sorozata lett, pedig nem vártam tőle sokat.


A könyv vs. film vita elég meddő. Egyrészt nem is értem miért kell kizárnia a kettőnek egymást. Régen én is inkább a filmeket részesítettem előnyben, mert el akartam veszni egy filmben, ami erre sokkal alkalmasabb - nem kíván aktív közreműködést a befogadótól, míg ez az olvasásnál gyakorlatilag kikerülhetetlen. Rengeteg felismerésem volt a sok-sok ezer film által, amit eddig láttam, de a legkomolyabb ilyen irányú élmények mégis inkább írott médiákhoz kapcsolódnak.


Másrészt, az olvasás nem csak száraz információbefogadás, mint ahogy írod. (Ez maximum tankönyvek esetében igaz, amiknek nincs története, és nem mozgatják meg az ember képzelőerejét.) Vagy ha mégis, akkor a filmek is ugyanúgy redukálhatóak puszta információhalmazzá. (A vizuális-szöveges információ is információ.)


Sokadrészt pedig, nem tartom előremutatónak, amikor egy személyes tapasztalást generalizálnak. Tehát az, hogy te lelkileg/testileg állóképesebb vagy, mint a testvéred még nem jelenti szükségképpen azt, hogy a film műveltségi/érettségi szempontból potensebb média. (Ez kicsit olyan, mintha azt mondanám, hogy az egyik ismerősöm 20 éve dohányzik és emellett makkegészséges, tehát a dohányzás egészséges.) Itt inkább a statisztikák számítanak. A dohányzásnál is kimutatható statisztikailag szignifikáns adatokkal, sok emberen végzett longitudinális tanulmányokkal, hogy a dohányzás egészségtelen. Nem ennyire bizonyítható, de a sokat olvasó emberek szerintem (!) műveltebbek, mint az inkább filmet néző emberek, de ez egyáltalán nem törvényszerű.

Amit mondani akarok az az, hogy lehet, hogy nem kellene fekete-fehérben gondolkozni: az olvasás és a filmnézés szépen megfér egymás mellett.


Ha megengedően csak úgy fogalmazol, hogy nem fontos a testi/lelki állóképességhez a könyv, azt el lehet fogadni. Nekem is van egy ismerősöm, aki szinte csak képregényekből szerezte a műveltségét, és kiugróan érett ember. (Mégsem általánosítok, hogy a képregények olvasása éretté tesz.) Emberileg sokkal jobb, illetve sokkal érettebb, mint a sokat filmező, vagy a kizárólag olvasó, elitista emberek. Tehát ha az a kérdés, hogy lehet-e könyvek nélkül érett embernek lenni, akkor az a válasz, hogy igen; de szerintem mégis jobb eséllyel lesz valaki érettebb/műveltebb, ha olvas, mint ha filmet néz.


Ha egyszer mégis elővennél egy könyvet, és egy valóban izgalmasat akarsz, akkor ajánlom Duncan Shelley-től 'Az elme gyilkosai'-t. Hihetetlenül izgalmas, és 20 oldal után letehetetlen. (Régebben szkeptikus voltam ezzel a letehetetlen kifejezéssel kapcsolatban, de tényleg vannak ilyen könyvek, mint például ez a Shelley könyv.) Ha már felismerésekről írtam, és szellemileg megtermékenyítő filmekről, akkor a személyes kedvenceimet is ajánlanám, egyikkel sem jársz rosszul, szerintem ne nézd meg a leírásukat (komolyabb, gondolkodósabb film mind, de azért mégsem túl komoly, vagy túl gondolkodós) :


Mátrix trilógia, A sunset limited, Úttalan út, Dark city, Donnie Darko, Vanília égbolt, Comet (2014), Tigris és sárkány.


Christopher Nolan összes filmje szintén jó választás, de gondolom már ezeket is láttad: [link]


Még 1 blockbuster: Ház az erdő szélén. Parádés. :)

2015. ápr. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

A Mátrix trilógiát láttam már! Sorozat is szóba jöhet. Trónok Harca tényleg nem érdekel. A Daredevil nem érdekel.

Könyv nem az én műfajom. Pedig irigylésre méltó sebességgel képes vagyok elolvasni egy könyvet és utána szó szerint idézni belőle! Én inkább a tankönyveket szeretem.

Az egészségről ne nyissunk témát mert úgy sem értenéd meg!


Könyv ellenes vagyok! Megvan rá az okom...

Mátrix trilógia, A sunset limited, Úttalan út, Dark city, Donnie Darko, Vanília égbolt, Comet (2014), Tigris és sárkány. Mind láttam.


Christopher Nolan összes filmje láttam.

Blockbuster:láttam.

___________________

Sajnos nem tudtál ujjat mondani...

De neked is jó a stílusod filmek terén.

Az ncore-n minden filmet megnéztem ami érdekelt! Az oldal első pár ezer regisztrálója között voltam és ahogy feltettek egy filmet én már néztem is!

10mb/s tölt le a gépem az internetrőt és 1tb a vinyóm!

7 éves a gépem. Úgyhogy volt hova letöltenem havonta 1x-2x kapcsolom ki.

Lényeg hogy továbbra is filmnézhetnékem van! Most a halloween horror filmsorozatba kezdtem de nem tűnik ígéretesbe! Aztán már keresem az új tudományos filmeket.

2015. ápr. 18. 18:57
 7/7 anonim ***** válasza:

"Blockbuster:láttam"


Hát, akkor célszerűbb lenne ellátogatnod néha valamilyen jobb filmesblogra, mert úgy tűnik akármit mondok, azt te már láttad. Talán ott még tudnak neked újat mondani.


Egy általam ismert jó blog: [link]


Kifejezetten horrora specializált: [link]


Off: Az egészségügyi kérdést meg ne légy olyan biztos, hogy nem érteném meg. Nálam nyitottabb embert szerintem nehezen találsz. Ha gondolod írd meg privátban.

2015. ápr. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!