Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ripley miért ment el teherdokk...

Ripley miért ment el teherdokkba dolgozni a Bolygó neve: halálban, nem volt 100 dollárja a takarékban, ami 57 év alatt egy vagyonná kamatozott volna?

Figyelt kérdés

2015. máj. 11. 22:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Tök jó, pénzügyi alapismeretek kontra Alien sorozat! :-)

Ez amúgy akár matekpélda is lehetne kamatos kamat számításnál!

Hogy a kérdésedre válaszoljak, Ripley szerintem halottnak lett nyilvánítva, és ami a nevén volt azt megörökölte a lánya Amanda -ő a filmből ki lett vágva, a Director's cut verzióban látható róla egy kép-, legalábbis a valóságban ez történne, ha valaki öt évig nem ad életjelet magáról, akkor lehet kezdeményezni a halottá nyilvánítását, márpedig a Nostromo elpusztult, így könnyen gondolhatták, hogy az egész legénység odaveszett, akkor lehet öt évig sem kellett várni.

Tehát Ripleynek elvileg nem volt élő hozzátartozója, akit ismert volna, se vagyona.


Meg amúgy is, ha 100 dollárja lett volna egy számlán, az 5%-os kamattal számolva 57 év alatt is csak 1613 dollárrá kamatozik, és semmit nem tudunk az Alien univerzum pénzügyeiről, tehát mekkora infláció volt, mekkorák voltak a kamatlábak, meg egyáltalán azt sem, hogy volt-e neki bármilyen megtakarítása. Meg, ahogy az elején írtam, szerintem halottá nyilvánították a Nostromo elpusztulásakor.

2015. máj. 11. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, tetszett, hogy félig vicces, félig komoly volt! :)
2015. máj. 12. 22:56
 3/3 anonim válasza:
Lehet, az Alien világában a jövő, olyan volt, mint a Vissza a Jövőbe 2-ben 2015, hogy hiperinflálódott a dollár. Ott is vagy 10 dollár volt egy Pepsi a bárban meg 3 millió dollár egy autó.
2015. máj. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!