Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Megnéztem volna a Gravity c....

Megnéztem volna a Gravity c. filmet, belenéztem részletekbe, más is meggondolta magát?

Figyelt kérdés

Hatalmas amerikai zászlóval letakart űrállomást látok, amit baleset ér és az amerikai hősök vélhetően megcselekszik, amit megkövetelt a haza...


Leginkább az rettentett el, hogy végighallgassam azt a sok nyögést, amíg a főhős elszabadultan kallódik a sérült űrállomás körül...


Szerintem ez nagyon gyenge filmes megoldás.

Ha ilyen jeleneteket kellene forgassak, inkább zenét alkalmaznék, vagy csöndet, ill. ha már a szkafanderen belüli eseményeket is meg kell mutassam, hát a hősünk tekintetét mutatnám meg.


Láttam két űrhajóst kirepülni és fennakadni kifeszített köteleken (centrifugális erő)... Fura, ha gyorsan forog az űrállomás, azt hiszem ok, de nem értem, miután a távolabb lévő űrhajós feláldozza magát, hogy csökkentese a köteleken lévő terhelést, miért marad abba a gyors pörgés..., ami a katasztrófához vezetett.


Na ezért szeretem én azokat a mozikat, amik nem csak a látványra építenek.



2015. máj. 23. 18:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Mert ez nem a valóság, hanem csak egy film! Ami ugyan nem 100%-os kivitel, de időtöltésnek és a Marketing világnak is egyaránt jó dolog. :) Kapásból van vagy 15 dolog ami lehetetlen vagy fiktív esemény benne, mégis jó az otthoni fullhd tv-n megnézni egy 240 watt társaságában, másrészről a szállító 3-ban vagy melyik-ben mert utálom mind abban aztán csak úgy karcolnak a lehetséges események ahaha :) 3 fordulunk kocsikám és leakasztjuk a valamit valamiről.
2015. máj. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
(Természetesen mind ezt a levegőben tesszük! 15 méter magasban, és eztán a földre csapódva egy finom műszerrel megyünk is tovább, minden futómű kékhalál és gumiabroncsok defektje nélkül.)
2015. máj. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Egy jó sci-fire fájt a fogam és még nem láttam.


"Dr. Ryan Stone-nak, a kiváló orvosmérnöknek ez az első küldetése a világűrbe, a veterán Matt Kowalskynak pedig az utolsó, mielőtt nyugdíjba menne. Éppen rutinjellegű szerelési munkát végeznek, amikor egy meteorzápor elpusztítja az űrbázist és az űrhajóstársaikat, és a két asztronautát elszakítja az űrsiklótól. Az összeköttetésük megszakad a Földdel, egymáshoz kötve sodródnak a végtelen világűrben. Hamarosan fogytán az oxigén. A félelmük fokozatosan pánikba fordul, semmi esélyük a megmenekülésre."


Valóság - sci-fi, a sci-fiben nem keresem a valóságot, maximum addig, amíg abban játtszódik. A fenti összefoglaló eleve előrevetíti a sci-fi cselekményeket, hiszen ebből a helyzetből, máshogy nem lehet filmet készíteni.


Nem hiszem, hogy az űrállomás törmelékei közti szkafanderes kurjongatás elnyerné a tettszésemet HD mozi formájában...


Annyi jó téma lehetne a sci-fi és világűr világában, pénzük is lenne rá, mégsem forgatnak belőle filmet.


Pl. már maga az emberes Marsutazás egy nagyon érdekes téma, ha komolyan vesszük, a hónapokig összezárt emberek ábrázolását.

Esetleg belevesszük az egyirányú Marsutazás lehetőségét is... Persze van már hasonló, azt hiszem a Holdról.


Pl. lehetne egy képzeletbeli ESA Marsutazást megfilmesíteni, ahol a mai technológiával kell megépíteni a viszatérő rakétát a Marson és ehhez valami okból kifolyóan (nehéz pont, hogy ne legyen klisés) minden erőforrását feláldozza az Európai Únió.


Végül sikerül, sok küzdelem és kudarc árán, miközben az ESA Marsutazók kínai és kína által felvitt É-kóreai egyirányú Marsutazókkal találkoznak, ami ellenségeskedés helyett baráti kapcsolattá válik, esetleg a szerelmi szál is megjelenik a filmben itt, ami sejthetően tragikus fordulatot vehet, hiszen az egyik fél a vörös bolygón ragad...


Végül a legénység egy része, 5-6 év múlva visszatérhet a Földre, Európába, ahol minden nagyon sokat változott az utazás alatt, pl. felbomlott az Únió és össze kellett fogni a Föld többi országával is, azért, hogy az embereket vissza tudják hozni.Ugyanakkor Kína nem segített a visszatérésben.

De erről az ESA utazókat nem tájékoztathatták, mert megtudták, hogy kapcsolatba kerültek a kínaiakkal és É-kóreaiakkal fent.


Ugyanakkor a Földön a helyzet rosszabb lett rengeteg menekült árasztotta el Európát és végképp kezelhetetlenné vált a helyzet, miközben a világ országai a nagyszabású összefogást fegyverkezésre és erődemonstrációra használták fel a kommunista országok (Kína, É-Kórea) ellen.

Miközben megoldották a megoldhatatlannak látszó visszatérést a Marsról, elveszítették a saját problémáik feletti megoldásokat, a bevándorlás, az energiaválság, a környezetvédelem és számos fontos kérdéskör tekintetében.

Az Európai marsutazók, mit sem tudva ebbe a világba térnek haza, számtalan kérdést felvetve gondolataikkal, érzelmeikkel magukban és másokban is.


A világ, pedig végleg súlyos hidegháborúba keveredett.


A film egyik fordulata az lenne, amikor az amerikában nevelkedett, de mongoliai származású egyik főszereplő a Marson megismert É-kóreai menyasszonya segítségével olyan kulcsfontosságú segítséget kapnak a visszatéréshez, ami nélkül, még a földi összefogás is kevés lett volna a sikerhez.


Természetesen erről mindenki tud az irányítók közül, de titkolniuk kell.

Az hogy a mongol-amerikai asztronauta a Marsom marad-e, vagy hazatér, szabadon hagynám.


De például lehetne olyan forgatókönyv is, hogy a viszatérés napján történne egy baleset, aminek következtében a visszatérők azt hinnék, hogy elvesztették társukat, de a film végén kiderülne, hogy életben maradt, mert az É-kóreai csapat megtalálta és kimentette a Marson.


Itt lenne sok drámai cselekmény, párbeszéd és érzelem, szép gondolatok.


el tudnék képzelni egy olyan befelyezést, hogy a kínaiak a Marsról kapcsolatba lépnének földi civil rádióvevő központokkal és bekerülne a sajtóba, hogy az amerikai űrhajóst az É-kóreaiak megmentették a Marson.


A hír éppen a G20-ak nagyon feszült hangulatú űlésén robbanna a köztudatba, amit 2026-ban 10 évre rá ismát Kínában rendeznének és a film valahogy így érne véget, az utolsó vágás a 20 vezető politikus arcán futna végig, mind más-más tekintet, végül a zokogó Dél Kóreaia vezetőn állna meg, ez lenne zárókép...


Lehet, hogy nagy hülyeséget hoztam össze, sokat kéne még rajta dolgozni, finomítani, de most hirtelen egy ilyen filmet szívesen megnéznék!

2015. máj. 23. 20:55
 4/9 anonim ***** válasza:
Kár erőlködni :) Hiszen kész van, már sok millióan látták, szerintem párszor meg lehet nézni, és biztos sok példány el is kelt stbstb a rendező, és forg.iró is örül ennyi, kinek a papa kinek a papné! Most ezen hisztizz :D
2015. máj. 23. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Amúgy meg látom érdekel a dolog, a "rendezés" az írás! :) Tegyél érte hogy alkothass valamit, vagy írj regényeket stb..
2015. máj. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Szeretem a játékot és minden kitalált film is tulajdonképpen egy végigjáttszott történet.


Most nem is a fenti filmmel lenne bajom, meg nincs is, mert kinek ez, kinek az tettszik, csak úgy eszembejutott. Írni szoktam, ugyan nem regényt, ahhoz nincs türelmem és annyira nem is tudok, pontosabban semennyire, inkább az ilyen kisebb nyelvi játékok vonzanak, a nőkön kívül.

2015. máj. 24. 02:00
 7/9 anonim ***** válasza:
stephen king-sem profi írónak született,, gyakorolta!
2015. máj. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
meg a sok drog ami "segítette a gondolatait"
2015. máj. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Én káros szenvedélyektől mentesen igyekszem élni.


Nem hiszek abban, hogy az alkotáshoz tudatmódosított állapotba kellene kerülni. A legtöbb eredetileg tehettséges alkotó, aki elkezdett így élni, általában tönkrement, ill. nem tudott igazán értékes munkákat készíteni.

2015. máj. 24. 16:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!